Se linistesc apele?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de barbumarius »

N-am avut placerea.
Pastreza-le pe alea vechi ca "in memoriam" sunt foarte bune.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de andrei vladeanu »

ai avut, barbule.
daca ai uitat uite aici (in josul paginii)

http://www.crapmania.ro/forum/campionat ... 40-45.html

eu pe alea vechi le pastrez, da de ce in memoriam. cine a murit?
The One Team

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de barbumarius »

Nici un membru al clubului Ovidius nu are vreo treaba cu personajele de mai sus.Se baga singuri in seama pt. ca asa au fost invatati.

PS. Speranta moare ultima.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de andrei vladeanu »

barbumarius scrie:Nici un membru al clubului Ovidius nu are vreo treaba cu personajele de mai sus.Se baga singuri in seama pt. ca asa au fost invatati. .
e exact pe dos.
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de Vladut Mateianu »

cornel.s scrie:Ce-ar fi sa se lase tot lotul Carping de anu` asta de crap si sa se apuce de rapitor?
Oare cati dintre voi ati fi atat de multumiti pe cat sunteti de vehementi pe forum?
Oare cati dintre voi sunteti atat de buni si de pregatiti incat ii veti putea inlocui ca sa aveti atata competitivitate incat sa castigati si un CM-u?
Ati ajuns pana intr-acolo incat sa-i numiti "mizerii"?!!!!!!!!
Sa va fie de cap, ca sunt convins ca-n sufletele voastre e curatenie!
FORZZZA CARPING 2012!
La acest gen de subiecte mai bine te abti... nu de alta, dar nu esti TU in masura sa-ti dai cu parerea despre pescuitul competitional de nivel inalt ! :twisted: AI ALTE TOPICURI UNDE POTI SCRIE CAT DORESTI, AICI LASA-NE... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Lumea pescarilor de competitie este mica. Dar apreciaza performanta, munca si rezultatele. De aceea, in ochii si in memoria pescarilor, campioni nationali 2012 vor ramane cei de la Energy Brasov, indiferent de ce decide bentu, selaru, tribunalu' sau isarescu...

Si in orice varianta, drumul tribunalului de abia a fost deschis.... ptr asta conducerea clubului curping trebuie felicitata, au transformat pescuitul in actiuni judecatoresti. bravo. :twisted:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de miyagi »

Vladut Mateianu scrie:
cornel.s scrie:Ce-ar fi sa se lase tot lotul Carping de anu` asta de crap si sa se apuce de rapitor?
Oare cati dintre voi ati fi atat de multumiti pe cat sunteti de vehementi pe forum?
Oare cati dintre voi sunteti atat de buni si de pregatiti incat ii veti putea inlocui ca sa aveti atata competitivitate incat sa castigati si un CM-u?
Ati ajuns pana intr-acolo incat sa-i numiti "mizerii"?!!!!!!!!
Sa va fie de cap, ca sunt convins ca-n sufletele voastre e curatenie!
FORZZZA CARPING 2012!
La acest gen de subiecte mai bine te abti... nu de alta, dar nu esti TU in masura sa-ti dai cu parerea despre pescuitul competitional de nivel inalt ! :twisted: AI ALTE TOPICURI UNDE POTI SCRIE CAT DORESTI, AICI LASA-NE... :oops:
Ma abtin Vlade, da` ceva ma doare si pe mine. Am apucat sa va cunosc pe toti. Pe balta, la concursuri, cand va adunati sunteti de pus la rana. Super atmosfere ies de fiecare data, iar aici parca sunteti ultimii dujmani. Marea voastra majoritate sunteti pescari competitionali cu activitate pe care inimaginabil de multi o invidiaza.

RSC-ule!
Aici nu m-ai inteles :

RSC
Subiectul mesajului: Re: Se linistesc apele?
MesajScris: Sâm Noi 17, 2012 9:28 am
Neconectat

Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40 am
Mesaje: 176
cornel.s scrie:
...
Oare cati dintre voi sunteti atat de buni si de pregatiti incat ii veti putea inlocui ca sa aveti atata competitivitate incat sa castigati si un CM-u?
...

Cand Carping o sa castige un CM atunci sa vorbesti? Iar despre cn-uri castigate prin tribunale, dupa ce au incercat sa pacaleasca "pescuitul", tocmai s-a scris...

Iti reformulez:

Daca elimina Carpingul din competitiile de top sau nationale prin astfel de manevre vor fi in stare ei sa creeze atata competitivitate pe cat a produs Carpingul in ultimii ani, incat orice alt club sa castige un CM-u cum a castigat anul asta Energy?

Nu-mi raspunde ca stiu ca esti necitit si provoci ca sa ai material de studiu. Altfel n-ai fi rastalmacit vorbele mele.
Urban culture.

Avatar utilizator
Edi Vrabie
Mesaje: 65
Membru din: Dum Aug 01, 2010 18:26
Puncte: 0
Contact:

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de Edi Vrabie »

La anul poate se va face o selectie a cluburilor paticipante. Nu cred ca un club care se prezinta cu 6 pescari + 3-4 neveste pe posturile de manager, etc ar trebui sa aiba loc in aceast campionat.
1. Dupa mine asta scade radical valoare campionatului (nu mai vorbesc de a clubului)
2. Ce ar putea sa faca nevestele pe postul de manager? (plaja la mare - asta daca se va desfasura pe Corbu)
3. Loteria tragerii poate oferi unui astfel de club sansa participarii la Campionatul Mondial (caz in care .... ne prezentam cu nevestele)
4. Ar trebui ca AGVPS (organizatorul) sa verifice numarul de membrii existenti ai clubului + ....

Toti cred ca dorim sa avem cat mai multe cluburi in tara, dar eu zic ca aceste cluburi sa aiba si oameni care le pot reprezenta.

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de RSC »

cornel.s scrie:...

Iti reformulez:

Daca elimina Carpingul din competitiile de top sau nationale prin astfel de manevre vor fi in stare ei sa creeze atata competitivitate pe cat a produs Carpingul in ultimii ani, incat orice alt club sa castige un CM-u cum a castigat anul asta Energy?

Nu-mi raspunde ca stiu ca esti necitit si provoci ca sa ai material de studiu. Altfel n-ai fi rastalmacit vorbele mele.
... am scris asta - poate acum o sa citesti cu ochii mintii si o sa si intelegi:
"Lotul nu, dar ala care a mintit nu ar mai trebui sa calce pe la competitii cativa ani buni..."
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Edi Vrabie
Mesaje: 65
Membru din: Dum Aug 01, 2010 18:26
Puncte: 0
Contact:

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de Edi Vrabie »

Eduard Vrabie scrie:La anul poate se va face o selectie a cluburilor paticipante. Nu cred ca un club care se prezinta cu 6 pescari + 3-4 neveste pe posturile de manager, etc ar trebui sa aiba loc in aceast campionat.
1. Dupa mine asta scade radical valoare campionatului (nu mai vorbesc de a clubului)
2. Ce ar putea sa faca nevestele pe postul de manager? (plaja la mare - asta daca se va desfasura pe Corbu)
3. Loteria tragerii poate oferi unui astfel de club sansa participarii la Campionatul Mondial (caz in care .... ne prezentam cu nevestele)
4. Ar trebui ca AGVPS (organizatorul) sa verifice numarul de membrii existenti ai clubului + ....

Toti cred ca dorim sa avem cat mai multe cluburi in tara, dar eu zic ca aceste cluburi sa aiba si oameni care le pot reprezenta.
Sa nu se inteleaga ca este cumva vorba de Carping.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”