Se linistesc apele?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
F&H
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 310
Membru din: Lun Dec 07, 2009 7:28

Se linistesc apele?

Mesaj de F&H »


Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de RSC »

...linistea de dinaintea furtunii, ca doar vine iarna!

Felicitari Campionilor Nationali = Energy Brasov si Campionilor Mondiali = Romania/Energy Brasov.

ps: Este "de apeciat" faptul ca agvps-ul a hotarat sa premieze si pe "copiii de mingi", cei in tricouri rosii...
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de zfcristian »

Asta e dovada clara ca un avocat bun in Romania poate face minuni :mrgreen:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Material aparut pe PVTV(post condus de unul dintre patronii de la carping) :

"Marti, 13 Noiebrie 2012, in cadrul sedintei Asociatiei Generale a Vanatorilor si Pescarilor Sportivi din Romania a avut loc decernarea cupelor pentru castigatorii Campionatului Mondial de pescuit la Crap ( lotul Energy Brasov) si a cupelor si medaliilor pentru Castigatorii Campionatului National de pescuit la Crap 2012 ( lotul Carping Club Bucuresti). Festivitatea de premiere a inceput destul de stanjenitor pentru toti sportivii aflati la Arenele BNR, lucru observat si de Domnul Mugur Isarescu, cel care a inmanat cupele sportivilor si care a chemat la conciliere si reconciliere intr-o ramura sportiva in care ar trebui sa domnesca spiritul de fair-play.

Nu stim cat va dura aceasta conciliere avand in vedere rivalitatile si deja anuntatele boicotari ale deciziei AGVPS privind acordarea titlului de Campion National de catre cluburile de pescuit participante la CN, dar am fost martori pentru o seara la aplauze din ambele parti si strangeri de mana cordiale.

Daca acesta a fost sfarsitul neintelegerilor aparute pe parcursul unuia dintre cele mai disputate CN de crap din Romania de pana acum sau este inceputul unui mare razboi intre asociatiile de pescuit si autoritatea nationala AGVPS, va ramane de vazut si relatat."



Agvps au fost fortati sa faca acest gest, banii au influenta in toate sporturile, nu doar in fotbal.....
Adevarul o sa iasa la iveala cat de curand, stati linistiti.
Pacat totusi ca cei de la Energy au acceptat sa joace in acest circ.... sau au fost conditionati ? :roll: :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de nit_matias »

Si ce putea sa le faca celor de la energy sa le ia boii de la bicicleta sau ce. Daca eram in locul lor ma cacam pe festivitatea lor care a fost facuta intre 4 persoane. Asa se premiaza niste campioni, pe usile din spate. O tampenie care in loc sa duca la o adevarata miscare impotriva AGVPS nu a facut decat sa impace si capra si varza.

Pe cei de la carping ii inteleg intr-un anumit fel pentru ca au muncit enorm, pentru ca au fost furati pe fata, dar daca eram in locul lor nu ma duceam in veci sa ma premieze AGVPS care nu mi-a oferit cadrul competitional pentru a nu exista astfel de intamplari. Felicitari AGVPS pentru ca a stiut cum sa ii prosteasca pe toti. Toata stima pt Energy si dl. Carstocea care au luptat pentru Romania. Pana una alta sute de pescari de competitie nu pot sa realizeze un comitet care sa conduca si carpfishingul asa cum ar trebui.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ceea ce nu apare in materialul PVTV (logic din ce motive) :

- Energy au fost conditionati sa participe la aceasta "sedinta"...
-Energy nu a aplaudat "campionii" tribunalului...
-guvernatorul Mugur Isarescu abia la aceasta adunare a inteles cum si unde s-a decernat acest titlu de campion national.

In orice caz, ptr mine si lotul Senzor, campioni nationali sunt cei care ne-au invins pe balta, pescuind . Adica Energy Brasov. Asteptam banii inapoi de la Agvps ptr participarea la CN. De asemenea, asteptam clarificari de la dl.Orhei, reprezentantul pescarilor la Agvps, care se pare ca a uitat ce s-a discutat in sedinta Agvps referitor la CN 2013...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de nit_matias »

Voi cluburile ar trebui sa ii spanzurati pe cei de la AGVPS. Eu daca eram in locul vostru faceam mare scandal. Sa va dea banii inapoi pentru etapa de CN care a fost in plus. Sa se faca dreptate pentru ca AGVPS-ul doarme in ghete. TIPATI voi pescarii care ati dat bani din propriul buzunar ca sa participati. Daca voi care sunteti personajele cele mai importante nu luati atitudine atunci cine vreti sa va faca dreptate? ORHEI?

Apropo de carping mie unu imi este mila de ei pentru ca au muncit si s-au implicat si tot degeaba. Dar nici nu m-as fi dus sa cer medalii de campion pentru nimic in lume, dar din nou asta spun eu care nu sunt in locul lor, si nu pot decat sa imi dau cu parerea.

Scuze daca am ofensat pe cineva.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
claudiue
Mesaje: 734
Membru din: Mar Iul 24, 2007 15:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de claudiue »

De ce iti ceri scuze pt ceea ce gandesti? Ca banuiesc ca ai scris exact ce este in mintea ta!
Mai conteaza daca ai ofensat pe cineva?

P.S. Nefiind in locul lor, chiar este corect ca nu iti poti da cu parerea...indiferent ca te gandesti ca esti in locul Carpingului sau a Energy-ului!

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de nit_matias »

Mi-am cerut scuze tocmai pentru ca nu ma aflu in locul lor, dar in acelasi timp cu siguranta ei privesc mult mai subiectiv lucrurile. Eu mi-am exprimat punctul de vedere pentru ca mi-ar fi placut sa nu existe astfel de disensiuni si certuri pentru locul 1 pe podium. Intr-adevar cand bagi bani, cand te antrenezi, cand ai nopti nedormite e normal sa lupti cu orice pret pentru respectivul lucru. Mie unu imi e indiferent cine castiga carping sau energy, singurul lucru care conta era sa castigam cm-ul.

Fire intinse ambelor echipe.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de miyagi »

Eu zic asa.
1. AGVPS-ul a facut ce face de dupa revolutie incoace. Poate nu toata lumea stie ca AGVPS-ul se agata de pescari ca sa-si tina "vanatorii-n crang". Nu-ntelegeti ca asta e unicul si prioritarul motiv din cauza caruia AGVPS-ul tine de protocolul cu FIPS-CIPS-ul si isi baga coada intre pescarii de competitie. Stiu ca alta varianta oficiala nu ar putea fi decat Federatia si atunci accepta orice scandal in care ei ies din start castigatori.
Daca pierd prajiturica cu pescarii pierd si fondurile de vanatoare si se f.ute masoneria, ca fondurile functioneaza in principiu pe langa luciurile de apa. Mai mult de-atat. Vanatul se gaseste mai mult pe langa luciurile de apa. Asa impusca si o saramura, un caviar, un storceag ceva, daca li se apleaca de la mistret,

2. De scandaluri ii doare la banana ca asa cum au inceput toate tot asa s-au si inabusit. Daca e nevoie mai cumpara ei cate un formator de opinie din randul pescarilor, il manjesc si apoi il baga la inaintare.

3. Carpingul facea o mare greseala daca nu mergea la decernarea lu` peste. Si Carpingul, si Energy, si Senzorul si toate cate-au fost stiu destul de bine cand si cum au castigat. Important e ca se simt campioni si n-au nevoie de confirmarea AGVPS-ului sau banditului de Isarescu.

4. Cea mai frumoasa figura ar fi ca toate cluburile participante la care sa se alature si Carpingul, sa-i anihileze intr-un proces bine gandit. Asta ar face cea mai trainica pace si ar indrepta un pic lucrurile in carpfishing. Ar cam fi si un moment prielnic deoarece anul asta nu pot blama performantele. Nu se mai pot prevala de faptul ca exista atata zanzanie si discordanta in domeniul competitional al pescuitului ca sa ramana agatati inca un an de pescari. ANPA-ul i-a dat in judecata si nu stiu daca nu cumva mai sunt inca procese pe rol. AJVPS-urile din teritoriu da in judecata Agentia Generala de la Bucuresti. Etc.

5. Ar cam fi timpul sa-si primeasca si AGVPS-ul lovitura de gratie. Bani n-o sa va dea inapoi ca este o deconcentrata si ar trebui sa-i luati de la bugetul de stat. N-o sa va dea Ponta niciun ban, garantat, dar asta o puteti obtine-n loc.

Iar dup-aia?! Sa va bata uratu` de v-oti mai certa pa fala, precum tiganii! La stabor cu voi!
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”