SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Anti FRPS »

Mai , loaza , de ce nu te retragi din pescuit ,ca si asa nu te suporta nimeni , si sa te apuci de ceea ce iti place tie mai mult in viata ?

Adica de asta

Imagine

Ce-ti mai place savarina cu frisca... proaspata ! :lol: :lol: :lol:

Se zvoneste ca ai fi fost chiar campion mondial la acesta "disciplina sportiva" . Nu mai avea nimeni loc de tine , tu erai primul peste tot :lol: :lol: :lol:
Poate cu ocazia asta infiintezi si o federatie sportiva pentru acesta disciplina , se pare ca nu este reglementata si are nevoie de urgenta de o federatie , un statut si un regulament
:lol: :lol: :lol:

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Alexandru Popescu »

Stefan Popescu scrie:
Dum Iul 28, 2019 21:27
Mincinosule! Minți prin omisiune. Sictir! Tu nici mort nu vei călca la competițiile oficiale.
De ce nu pot calca in competitiile oficiale? Ce criterii sunt si nu le pot indeplinii ? Hai spune-le aici pe toate.
...

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Stefan Popescu »

Alexandru Popescu scrie:
Dum Iul 28, 2019 23:09
Stefan Popescu scrie:
Dum Iul 28, 2019 21:27
Mincinosule! Minți prin omisiune. Sictir! Tu nici mort nu vei călca la competițiile oficiale.
De ce nu pot calca in oficiale? Ce criterii sunt si nu le pot indeplinii ? Hai spune-le aici pe toate.
Multe și nu te califici la niciunul. In primul rând, trebuie să fi legitimat la un club sportiv afiliat la federație. Apoi trebuie să treci pe la federație să fi autorizat. Apoi clubul trebuie să-ți facă un contract de activități spoftive și să-l declari la anaf. Tu nu te califici ca să poți fi legitimat de un club sportiv. Cine crezi că se încurcă cu un neica nimeni cu un asemenea limbaj și comportament? Eu unul nu-ți voi semna niciodată autorizația de sportiv de performanță. Am toate motivele statutare să nu o fac. Știi virba aia cu Gura bate curul?

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Albert »

Anti FRPS scrie:
Dum Iul 28, 2019 15:36
Atunci inseamna ai capacitate sa ne poti explica si de ce inca mai are "clienti" pe care-i prosteste cu atata usurinta ...
Pentru ca in atatia ani n-ati reusit sa-l tirmiteti unde ii e locul. Din toti banii care se rotesc la CN-uri luati 1%, hai 1,5% sa-si ia si ajevepeseii comisionul, plateati niste avocati capabil si rezolvati problema. In schimb va dati cu articole de lege in cap pe forumuri, an de an. Asa probabil mai sunt unii care cred varianta lui fane si stau cu el in cosmelie.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Stefan Popescu »

Văd că ai o gândire simplista și unilaterală, sensul in care pleci de la ideea că aș fi vinovat de ceva. Oare nu ar fi cazul să te gândești că ceea ce am făcut este corect și legal? Știu că am provocat mare deranj in pescuitul sportiv deranjand unele interese. Dar pot să afurm că toate acțiunile mele au fost confirmate prin hotărâri judecătorești definitive și irevocabile.

PS Stai liniștit că in toate acțiunile in Instanță AGVPSR a uzat de Case de avocatură. Chiar și pucistii din federație uzează de o casă de avocatură plătită de Florin Cârstocea. Iar sub aspect penal, am beneficiat de o serie de plângeri. Precum vezi, sunt liber și cu cazierul curat. Ce concluzie poți să tragi? Asta dacă poți judeca cu capul tău și nu îndoctrinat de toate prostiile care s-au scris despre mine. Care să fie bineînțeles, pleacă tot dintr-un centru de comandă. Altfel idioții care semnează cu diferite pseudonime ar avea curajul să semneze cu propriul lor nume.

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Anti FRPS »

Albert scrie:
Lun Iul 29, 2019 16:31
Asa probabil mai sunt unii care cred varianta lui fane si stau cu el in cosmelie.
Nu este pe crezute aici . N-ai cum sa crezi un mitoman dovedit , decat daca ... si aici exista cel putin doua variante :
Ori n-au capacitate sa inteleaga ca ,pe timpul si banii lor ,cineva isi bate joc de ei crancen ,
Ori sunt cativa membri ai unor cluburi afiliate, care ,neputand avea avea niciodata rezultate la competitiile serioase ( n-au bani si sunt invidiosi pe cei care au si pot participa la diverse competitii private , ori pregatirea si experienta lor ca pescari de competitie este modesta sau tinde spre zero, ori ambele :lol: ) si din dorita de a face impresie si a demonstra ca sunt si ei cineva in pescuit , au gasit la saracia din subsol locul perfect pentru satisfacerea ambitiilor desarte

Cat despre AGVPS ... acestia se pare ca au deja contract cu o casa de avocatura . In schimb , nu iti pot spune daca au sau n-au interes ca acesta pesta sa dipara din pescuitul recreativ/sportiv

Iar asta ,care se tot bate cu pumnul in piept ca el este" corect si legal" ,sa demonstreze ca inca mai are o functie de conducere la subsol :lol:

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Alexandru Popescu »

Stefan Popescu scrie:
Lun Iul 29, 2019 12:11
Alexandru Popescu scrie:
Dum Iul 28, 2019 23:09
Stefan Popescu scrie:
Dum Iul 28, 2019 21:27
Mincinosule! Minți prin omisiune. Sictir! Tu nici mort nu vei călca la competițiile oficiale.
De ce nu pot calca in oficiale? Ce criterii sunt si nu le pot indeplinii ? Hai spune-le aici pe toate.
Multe și nu te califici la niciunul. In primul rând, trebuie să fi legitimat la un club sportiv afiliat la federație. Apoi trebuie să treci pe la federație să fi autorizat. Apoi clubul trebuie să-ți facă un contract de activități spoftive și să-l declari la anaf. Tu nu te califici ca să poți fi legitimat de un club sportiv. Cine crezi că se încurcă cu un neica nimeni cu un asemenea limbaj și comportament? Eu unul nu-ți voi semna niciodată autorizația de sportiv de performanță. Am toate motivele statutare să nu o fac. Știi virba aia cu Gura bate curul?

Limbajul il am asa cum meriti. Ti-am zis de zeci de ori ceea ce faci asta primesti. Am sa fac toate demersurile sa imi fac actele sa ajung la tine la federatie sa imi sai reject. Intre timp pentru discriminare ca esti prost o spun public catre toti care vor sa mearga in insta ta contra ta sa ma contacteze. Suport financiar tot procesul ca sa il pun pe acest tembel sa plateasca. Cine este interesat sa ma contacteze. El nici macar nu ma stie si spune public si official ca nu imi semneaza. Dar la cat de prost este nu si a dat seama ca discriminarea se pedepseste cu dosar penal.
...

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Stefan Popescu »

Evident, poți să mă dai in judecată pentru discriminare. Ești invitatul meu.

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Anti FRPS »

Alexandru Popescu , iti pierzi timpul si banii degeaba , nu are ce sa-ti semneze pentru ca nu mai este presedinte :lol:

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Stefan Popescu »

Se poate verifica. Există Registrul Național ONG. Scrie acolo cine este președinte.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”