SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Albert »

Zici tu ca cele 6 cluburi nu mai platesc nimic pt finala? Sigur-sigur?
Si e doar o etapa cu toti. La plantat sunt 5 zile pe balta.La Orhei sunt 4 zile.. La ei e CN cu garantarea prezentei la CM, la Orhei doar el stie ce campionat face..si tot asa
Ca de obicei n-ai prins ideea :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie:
Joi Aug 01, 2019 18:28
Zici tu ca cele 6 cluburi nu mai platesc nimic pt finala? Sigur-sigur?
Si e doar o etapa cu toti. La plantat sunt 5 zile pe balta.La Orhei sunt 4 zile.. La ei e CN cu garantarea prezentei la CM, la Orhei doar el stie ce campionat face..si tot asa
Ca de obicei n-ai prins ideea :)
Daca nu ai inteles care este diferenta intre taxa pentru o echipa ( Sarulesti ) si taxa pentru un lot ( trei echipe - Orhei ),
poate intelegi ca Orhei din taxa asta asigura si un antrenament plus deplasarea la CM , lucru ce nu se intampla la Sarulesti, pentru ca aici cei care castiga nu mai au nevoie nici de antrenamente si nici de deplasarea intr-o alta tara.
Da, "n-am prins ideea", ... poate o prinzi tu. :)

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Albert »

Si ce mai face Orhei? Se tine braila sau bate recordul APCR cu mai putin de 3 loturi participante si face direct extragere sa aleaga cine castiga campionatu' si merge la antrenament? Ca la CM cica nu-i sigur ca merge cineva :)))
De la cacaracterul de la Alba am aflat cine e in asocialiga, de la tine ca Orhei ofera all inclusive cu de toate la pret avantajos cu sau fara factura.
Ca sa nu te mai chinui: ideea e sa apara informatii despre Campionatul 2019(topicul pe care scrii). Cum necum am reusit sa scot ceva la iveala. Din 19 pagini sunt doua postări on topic. Impresionant, nu? :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie:
Vin Aug 02, 2019 9:11
Si ce mai face Orhei? Se tine braila sau bate recordul APCR cu mai putin de 3 loturi participante si face direct extragere sa aleaga cine castiga campionatu' si merge la antrenament? Ca la CM cica nu-i sigur ca merge cineva :)))
De la cacaracterul de la Alba am aflat cine e in asocialiga, de la tine ca Orhei ofera all inclusive cu de toate la pret avantajos cu sau fara factura.
Ca sa nu te mai chinui: ideea e sa apara informatii despre Campionatul 2019(topicul pe care scrii). Cum necum am reusit sa scot ceva la iveala. Din 19 pagini sunt doua postări on topic. Impresionant, nu? :)
Da' de ce te intereseaza pe tine? Ca poate nu stii, dar astea sunt campionate de crap, nu de platica ?!
Lasa oamenii implicati sa-si vada de treaba!
Sau ai gresit tinta cu mine si cauti alta?
Vezi ca sunt gelos ! Ce are Orhei in plus ? Ca e mai bine imbracat, bani mai multi si ca e mai frumos ?!
Sufletul nu conteaza pentru tine ?!
Du-te naibii, ca m-ai suparat !

Imagine

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Albert »

Da' de ce te-ai suparat Danut? Vorbeste frumos, suntem pe forum, ai uitat? De data asta pe un topic unde suntem egali, nu poti sa stergi/editezi cum vrei tu.
De ce ma intereseaza? Ma gandeam sa imi iau 3 lansete Century(d-alea jmekere cu graphene, nu stiti voi chnejii d-astea...inca) si speram sa ma convinga astia de fac brailele ajevepese sa le dau lor banii.
Iar cand vine vorba de banii mei imi place sa stiu pe ce-i dau. In cazul de fata mi-au trebuit 19 pagini si doua postari dar tot am reusit sa aflu ca nici anul asta nu merita sa cotizez la ei.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie:
Vin Aug 02, 2019 14:43
Da' de ce te-ai suparat Danut? Vorbeste frumos, suntem pe forum, ai uitat? De data asta pe un topic unde suntem egali, nu poti sa stergi/editezi cum vrei tu.
De ce ma intereseaza? Ma gandeam sa imi iau 3 lansete Century(d-alea jmekere cu graphene, nu stiti voi chnejii d-astea...inca) si speram sa ma convinga astia de fac brailele ajevepese sa le dau lor banii.
Iar cand vine vorba de banii mei imi place sa stiu pe ce-i dau. In cazul de fata mi-au trebuit 19 pagini si doua postari dar tot am reusit sa aflu ca nici anul asta nu merita sa cotizez la ei.
M-am suparat pentru ca te atrage Orhei si te pierd.
Legat de campionat, te bagi in seama aiurea. Nu ai participat niciodata si nici nu o sa participi, stai linistit. E greu cu crapul.
Plus ca trebuie sa faci un efort si sa-ti mai iei o lanseta, ca asa e la crap. Dai cu minimum patru, nu ca la platica cu doua in garla si una de rezerva.

Cum se face ca ai ramas ultimul "smecher" care arunca cu 300-400 euro pe o lanseta, dar in schimb esti foarte ofuscat de ce fac altii cu care nu ai nicio tangenta si carora nu le-ai dat niciodata bani si nici nu o sa le dai?
Pai or ai bani si vrei sa arati ca traiesti in fite, or esti un chibzuit ? Cum facem?
Sau iti place sa le tii "socoteala" :wink: , asa cum mi-o tii si mie :wink: de atatia ani ? :)

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Albert »

N-ai cum sa perzi ceva ce n-ai.
M-am lamurit si cu subiectul asta. Daca mai apare ceva interesant, discutam.
Ma duc sa-mi cheltui banii pe ce vreau eu. Fire intinse iti doresc.

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de oliviu orhei »

Pentru a nu repeta greselile din trecut si pentru ca ne dorim sa cladim un proiect stabil si de viitor, un proiect in care sa putem organiza un campionat la nivelul performantelor echipelor romanesti dorim sa amanam campionatul pentru anul 2020 pentru a pune in practica cele mentionate.
Mulțumesc pentru înțelegere.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de Vladut Mateianu »

oliviu orhei scrie:
Joi Aug 08, 2019 22:04
Pentru a nu repeta greselile din trecut si pentru ca ne dorim sa cladim un proiect stabil si de viitor, un proiect in care sa putem organiza un campionat la nivelul performantelor echipelor romanesti dorim sa amanam campionatul pentru anul 2020 pentru a pune in practica cele mentionate.
Mulțumesc pentru înțelegere.
Felicitari pentru decizia inteleapta luata. Un asemenea proiect trebuie gandit si anuntat din timp, ptr a facilita participarea a cat mai multe loturi ! Si foarte multa transparenta si deschidere la consultari cu cluburile nou venite in fenomen.

Eu asa vad un concurs national :

etape de calificare regionale, pe 3 balti : una in Ardeal ( Iannis, Sacosu Turcesc sau Doripesco), una in zona de sud (Hermes, MV 2, Corbu sau alta varianta) si una in Moldova (nu conosc balti de acolo ca sa propun eu).
Finala pe pista de CM din Ukraina.

Locurile in finala se acorda procentual cu nr de echipe inscrise pe fiecare regiune in parte !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: SE TINE CAMPIONATUL 2019! PERIOADA SI TAXE.

Mesaj de oanavictor »

foarte desteapta decizia cu amanarea pentru 2020 a competitiei .
trebuiesc gandite foarte bine lacurile ,costurile si modul de arbitraj ,taxa de participare ,acordul cu ajvps pentru reprezentare [doar scris ].
cei care au infiintat aceasta liga trebuie sa se implice nemijlocit fara reprezentari prin corespondenta iar hotararile luate sa fie aduse la cunostinta eventualilor participanti pentru validare
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”