Sedinta Agvps 19 februarie

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Vladut Mateianu »

stefanmuraru scrie:toti discuta vorbe!

Nimeni nu zice nimic de teapa de anul trecut?

Unde sunt cele doua divizii? Care e clasamentul final al CN 2012?

Dar cine sunt eu ca sa mi se raspunda.
Du-te uita-te la "Romanii au telent" mai bine ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Val »

Vladut Mateianu scrie:Nu este nicio joaca Val, este rezultatul sedintei din 19 februarie ! (titlul topicului)

Nu judec si nu comentez, vreau sa particip platesc, nu vreau stau acasa si gata ! :wink:
Pai atunci stai capra .... tu chiar nu intelegi ca scopul acestei ipotetici Uniuni de pescari de crap din Romania , este sa ne scoata de sub judecata AGVPS si sa avem o relatie simpla si protocolara cu ei ? Ce se face acum , este contrariu , sub aceasta forma de Uniune , este o liga cu alta palarie ...ne bagam toti la AGVPS .... si eu iti spun din calitatea omului fript si ars rau de tot in ceea ce priveste judecata de acolo .
Anul asta ti-a mai venit o dovada ....CN castigat la tribunal . Chiar nu se vad lucrurile astea ? Sau poate sunt eu prea prost si nu pricep nimic .
Independenta a competitiei crapiste ( Uniune , Liga , APCR , dracu sa ne mai ia cum s-o chema ) si protocol de reprezentare semnat cu AGVPS ...asta e calea . Nu s eimplica , inscriu lotul . Daca vor . La 3 neprezentari la CM .... ii exclud si va fi bucuria lui Popescu ( dar pentru asta nu trebuie sa existe tarfe ... )

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de RSC »

Pangica, bati campii, ca de obicei...habar nu ai despre ce si despre cine vorbesti. Esti depasit de evenimente, persoane, locatii, fapte, servicii, etc...
Trompeteaza in continuare ca la asta si la baute esti inegalabil.
"Keep it simple!"

dan _city_center
Mesaje: 683
Membru din: Lun Oct 31, 2011 18:11

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de dan _city_center »

Val scrie:
Cristi_Ionita scrie:@ Val

"Mă-ta" are cratima... :lol:
Am crezut ca trece de cenzura )))) ( măta , mata - ma gindeam la sensul de dumneata , tine , etc ) Nu a mers ...cu cratima sau fara a inteles tontul ce am vrut sa-i zic .
Iti multumesc pentru comentariu , era o ocazie sa iti exprimi dragostea pe care familia Ionita mi-o poartă . Este reciprocă !
Valerica,
faci ce faci si tot te impiedici de cineva de la noi :D
daca esti bine :roll: ...am o surpriza pentru tine :D dincolo :wink:pacat ca nu poti scrie deocamdata...ramane doar varianta sa te auzi.
BARICADA CARP CLUB

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Val »

Si va mai spun si inca una ..imi pare rau ..scriu rar si doresc sa le spun pe toate
Nu sunt de acord nici cu perioada asta de studiu facuta de presa PV TV , singura care conteaza acum in peisajul crapist ( Tibi , Rudeanu , Vladeanu ) vizavi de Florin Carstocea . Sunt aici doua personaje cheie - Vladeanu si Rudeanu , sau invers , cum doriti , care au mintea si dialogul sa ii explice d-lui Carstocea ca pescarii NU doresc judecata AGVPS . Unul e fript de multi ani , de pe vremea APCR , unul si-a castigat dreptatea prin tribunal anul acesta .
Intirzierea asta si curtarea precum paunul , imi pare de prost gust. Florin Carstocea are mintea si capacitatea sa inteleaga ce ne apasa si trebue s ai-o spuna cineva apasat . Este o negociere de promisiuni si de calitati .
Trebuie capacitatat pentru pescari si nu pentru AGVPS . Asta daca isi doreste chestia asta . Daca nu isi doreste , imaginea de ipotetic Mesia se pierde in dosarele AGVPS .
Si prin deviere , lasind la o parte caracterul sportiv al baltii Corbu , egalitate , echitate , suprafata , sa fim seriosi .... cine vrea sa pescuiasca in afara competitiilor merge ...in alta parte .
Exista o balanta de negociere .... si asta reprosez unor voci de la PV TV . Pina si singatma cu Nea Florin ...imi displace . Mai usor este D-le Carstocea .

Ps - intre timp au mai scris doi useri . Fie la voi ...

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Val »

dan _city_center scrie:
Val scrie:
Cristi_Ionita scrie:@ Val

"Mă-ta" are cratima... :lol:
Am crezut ca trece de cenzura )))) ( măta , mata - ma gindeam la sensul de dumneata , tine , etc ) Nu a mers ...cu cratima sau fara a inteles tontul ce am vrut sa-i zic .
Iti multumesc pentru comentariu , era o ocazie sa iti exprimi dragostea pe care familia Ionita mi-o poartă . Este reciprocă !
Valerica,
faci ce faci si tot te impiedici de cineva de la noi :D
daca esti bine :roll: ...am o surpriza pentru tine :D dincolo :wink:pacat ca nu poti scrie deocamdata...ramane doar varianta sa te auzi.
Bai Dane , nu iti mai cheltuii resursele cu mine . Cu tine am rezolvat de mult problema asta, nu existi pentru mine , daca ai crezut vreodata ca opinia ta inseamna ceva pentru mine , iti rupeam o mana la CN 2011 , la Scaldatoare ( stii despre ce vorbesc si Nea Nitzu m-a oprit ! ) .
Vad ca tie iti place sa mirosi rahatul din cind in cind , cu pretentii de exclusivitate . Nu te pot impiedica . Nu te respect nici mai mult si nici mai putin , ti-ai ales un mod de viata al tau personal . Nu m-ar mira sa te vad ca licitezi si pentru Oltchim si pentru CFR Marfa - la fel ca tizul tau Dan Diaconescu ....Este o chestie de perceptie a vietii si pina la urma de educatie . M-ai batjocorit pe Youtube sub toate formele , te inteleg ca ai nevoie de distractie , nu te-am suparat niciodata , dar pina la urma prostul daca nu e si fudul , parca nu prost destul ...( un citat din clasici romani - fara legatura cu persoana domniei tale .. ) Continui cu chestiile astea ... este optiunea ta personala si eu ce sa zic . Iarta-l Doamne ca nu stie ce face ? Amin

Pina la urma si chestia asta sa scrii despre mine undeva unde nu iti pot raspunde denota un mare caracter , pe care eu il banuiam de multa vreme .
De ce nu scrii aici , daca ai ceva de scris ? Sau pe e-mail , sau pe PM .

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Val »

Scuza-ma dar am vazut ca ai selectii SENZATIONALE si cu Vladut Mateianu , beat si frant in cort , postate PUBLIC fara nici o rusine sau reticenta vizavi de un prieten sau coleg de competitie , pe web site Baricada. Care era gluma ? Asa ceva este normal ? Vrei senzatie ? te-ai gandit vreodata ca aceste rahaturi se pot intoarce flagrant impotriva colegilor tai ? Crezi ca numai tu pe balta ai parte de senzatii tari ?
Nu cred ! Asta daca iti doresti respect ..din partea cuiva care te-ar mai accepta . Esti un reportofon ...si atit !
Noroc cu nea Nitzu , la acel moment , ...pentru ca nu mai aveai doua maini sa filmezi si sa distribui tot ce iti trece tie prin cap .... Mai exista si lege ...si imi propun incepind de luni sa studiez legal postarile tale , de pe orie Forum ...Poate , sau mai mult ca sigur nu castig ... dar te pun sa platesti un avocat bun . Eu sunt in acest moment insolvabil ))))

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Florin Pata »

Nu judec si nu comentez, vreau sa particip platesc, nu vreau stau acasa si gata ! :wink:[/quote]



Asta e un fel de : "CN si participarea la CM sunt propietate "personala" a Agvps!Cui nu ii convin conditiile impuse de noi - "eject"! :shock:
Atunci CN-ul poate fi numit "Campionatul Agvps",si "campionii" vor fi numiti fara concurs!Taxa va fi obligatorie pentru toti! :lol:

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Vali Vesa »

Vali Vesa scrie:
Vali Vesa scrie:Dl Orhei,

Ca sa afiliez clubul Ovidius la AGVPS trebuie sa schimb statutul clubului?
:?:
:?: :?:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de oanavictor »

Vali Vesa scrie:
Vali Vesa scrie:
Vali Vesa scrie:Dl Orhei,

Ca sa afiliez clubul Ovidius la AGVPS trebuie sa schimb statutul clubului?
:?:
:?: :?:
nu trebuie schimbat nici un statut ,doar o cerere de aderare si niste copii ale clubului sunt suficiente .
nu se plateste nici macar taxa de afiliere .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”