SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

iulian_i
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 17:13
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de iulian_i »

braila asta se numeste din nefericire "national" si atunci se schimba lucrurile
sa nu cumva sa aveti ghinionul ca cineva de pe aici, "spectator" d-asta care nu face parte din sistemul vostru "profesionist" de competitie sa devina dintr-o data foarte curios, sa poata si sa vrea sa-si bage nasul prin treburile voastre astea "nationale" si totodata si prin celelalte "concursuri"...zic si eu asa, sa n-aveti surprize si sa nu va dati cu stangu-n dreptu', asa ca "mai usor cu pianul pe scari" daca mai vreti sa organizati in urmatorii ani ceva "national' sau orice altceva :lol:

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de Val »

Se inspira si ei din Liga lui Mitica ...Doamne ce bine se aseamana , chiar nu va dati seama ? Este cert ca poporul asta are forme de organizare proprii , care nu ar functiona nicaieri in alta lume , in schimb aici ne carpim ... de la an la an . E bine , e rau ? Zau ca nu stiu .

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de florian »

Vladut Mateianu scrie:Aceste lucruri le hotaram noi, participantii. De fapt aceste aspecte sunt DOAR problema noastra, a cluburilor participante. Multumesc.
acel club care se va califica la CM va reprezenta Romania...nu,nu stiu ce firma de nada sau balta sau.....
daca tot este doar problema cluburilor participante ,echipa care va castiga sa se numesca echipa nationala a clubului X.
sau si asta o sa fie o etapa de acomodare?

Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de Catalin Bujita »

Stefan Popescu scrie:
iulian_i scrie:braila asta se numeste din nefericire "national" si atunci se schimba lucrurile
sa nu cumva sa aveti ghinionul ca cineva de pe aici, "spectator" d-asta care nu face parte din sistemul vostru "profesionist" de competitie sa devina dintr-o data foarte curios, sa poata si sa vrea sa-si bage nasul prin treburile voastre astea "nationale" si totodata si prin celelalte "concursuri"...zic si eu asa, sa n-aveti surprize si sa nu va dati cu stangu-n dreptu', asa ca "mai usor cu pianul pe scari" daca mai vreti sa organizati in urmatorii ani ceva "national' sau orice altceva :lol:
Și-a băgat deja nasul cineva și se așteaptă consecințele. :lol: :lol: :lol: :lol:
Din punctul meu de vedere, de vină sunteți de vină voi, pescarii, care din ignoranță vă încredințați destinele unor excroci. Ați auzit de drepturile sportivilor legitimați? Câți dintre voi au contracte sportive cu acești indivizi cu limbă dulce?
Dle. Popescu, asa cum am mai discutat cu dumneavoastra, in acest moment nu exista o Federatie a acestui sport, iar multe din aceste probleme sunt cauzate tocmai datorita acestui lucru. Ceea ce propuneti prin asociata dumneavoastra este, dupa parerea mea, o forma fara fond.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de Val »

Dragi mei ,

pescuitul crapului in Romania , ca ramura sportiva , sustine si duce mai departe evolutia societatii noastre , din 1989 si pina acum . Exista un roman scris de raposatul Olimpian Ungherea , se cheama Clubul cocosatilor , care prezinta intr-o forma scrisa de exceptie , sub pseudonime , dezvoltarea neamului romanesc in democratie , intr-o perioada larga de timp - de dupa 1989 .
Este suficient sa citesti si sa gasesti corelatii de nume si in politic , dar CULMEA si la noi la crap .
Avem si noi si pe Iliescu ( il gasiti prin Calea Mosilor ) , Alex Barladenu , Petre Roman , Silviu Brucan , Basescu , Mugur Isarescu , Marian Munteanu , Cozma ( ala cu minerii ) , oameni de media vanduti , Pinalty din Piatra Neamt , samd ,samd .
Din pacate nu avem un Coposu !!!
Sincer , parerea mea este ca societatea crapista nu este pregatita sa fie eficienta si democratica si mai ales nu este pregatita sa respecte reguli votate si democratic alese . S-a invatat lumea cu atacul la persoana si cu sentimentul de provizorat . Chestia asta va dura ceva vreme si greu sa vor schimba acest premize . Cind se va intelege ca ceva votat si legiferat - SE RESPECTA - chiar daca iti vine sa iti tai o mina ca ai votat asa mizerie ..... , nu vom ( de fapt , voi ..nu eu ) progresa absolut deloc . Raminem subiectivi , conflictuali , cu carente majore in a respecta orice autoritate aleasa tot de noi . Avantaje infinite pe care le speculeaza un Iliescu sau un Brucan ........
Cea mai buna demonstratie este perioada ultimilor 4-5 ani , plini de contesatatii , de realegeri , decizii schimbate la bunul plac al lui Iliescu , lipsa totala de respect fata de comunitatea crapista venita din Mosilor nr 2 , de realegeri sau de renegari ale unor persoane , de lipsa de implicare la nivel inalt dar cu contestari majore ale oricui este ales , samd , samd ..... Uitati-va un pic la ce se intimpla , vedeti ce persoane au fost pe la functii de conducere , din ce tabere si cu ce pregatire , si ganditi-va sincer ... daca exista vreo baza de progres in aceasta activitate . Stiu ca circul vinde .... , dar cred ca virsta de target a circului este de maxim 15-16 ani .. Din ce vad eu pe aici , sunteti oameni maturi .
Observ ca inca va place circul si nu sunteti in stare sa va faceti ordine in curtea proprie .

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de Val »

Identificati voi personajele ...
Fişiere ataşate
teodor_bentu_6b32c46.jpg
teodor_bentu_6b32c46.jpg (15.32 KiB) Vizualizat de 995 ori
116821.jpg
116821.jpg (13.52 KiB) Vizualizat de 995 ori
seful-agvps-isi-umple-tolba-cu-banii-vanatorilor-2823.jpg
seful-agvps-isi-umple-tolba-cu-banii-vanatorilor-2823.jpg (28.08 KiB) Vizualizat de 995 ori

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de Val »

....
Fişiere ataşate
cornel-rosioru.jpg
cornel-rosioru.jpg (28.25 KiB) Vizualizat de 993 ori
01_%20Victor%20Oana%20cu%20un%20caras%20supraponderal%20-%203%20kg.jpg
01_%20Victor%20Oana%20cu%20un%20caras%20supraponderal%20-%203%20kg.jpg (96.13 KiB) Vizualizat de 993 ori

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de Val »

.........
Fişiere ataşate
video-thumb-for-6602-5.jpg
video-thumb-for-6602-5.jpg (17.41 KiB) Vizualizat de 983 ori
IMG_6384.jpg
IMG_6384.jpg (63.64 KiB) Vizualizat de 985 ori
untitled.png
untitled.png (150.54 KiB) Vizualizat de 985 ori

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de Val »

Si ma opresc aici - dar ar mai fi un Magureanu - se intituleaza OO , un CS , samd , samd .... GRIJA MARE si multa minte !!!

Avatar utilizator
gabicarp
Mesaje: 189
Membru din: Mie Feb 23, 2011 13:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SEDINTA AGVPS - 25.06.2012

Mesaj de gabicarp »

si uite asa din discutiile de pe forumul asta observi ca si in pescuit sunt diverse personaje care se comporta la fel ca becali, mitica, iancu, porumboiu, borcea .....
ca si in cocina numita fotbal , observ ca si aici se fac diferente intre faptul ca esti patron sau angajat , ca esti suporter sau participant la o competitie , dar tot raul spre bine, pentru ca asa ne facem si noi o idee despre caracterul oamenilor si despre modul lor de gandire .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”