Sedinta AGVPS in data de 28.05.2013

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Sedinta AGVPS in data de 28.05.2013

Mesaj de gor965 »

Cred c-am nimerit una buna ... :D

Imagine
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
the mover
Mesaje: 677
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:19

Re: Sedinta AGVPS in data de 28.05.2013

Mesaj de the mover »

Da! :D
Dan Stoica
CLUBUL GREEN LAKE
4Carphttp://www.crapmania.ro/forum/marele-bazar-f8/ ... 25664.html
Dacă vrei să ştii cine este un om, dă-i o funcţie de conducere.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta AGVPS in data de 28.05.2013

Mesaj de Val »

Intreb si eu aici - pentru ca lucrurile ar trebuii sa fie transparente - si sa gasim raspunsuri la intrebari .
Ce implica financiar retragerea unei echipe inscrise la CN 2013 - cu data cererii astazi sau maine . Teoretic , ar trebuii sa suporte ceva penalitati dar in nici un caz , fiscal , nu poti oprri toata suma , deoarece iti asumi presatii neefectuate si asta e penal !
Vorbesc pe SMS de 2 ore cu dl Orhei si nu stie sa imi spuna . Ma trimite sa depun cerere scrisa la AGVPS , dar eu doream o informatie nu o certitudine . Plus ca dureaza 30 zile ....
Este normal sa cer o informatie la seful subcomisiei de crap , CM medaliat , si sa nu pot primi un raspuns ferm , fara sa ma trimita dupa cires ?
Poate dinsul uita ca suntem AVPS Vulturul ....

Cu stima si ramin in asteptarea unui raspuns .

Val Pangica - AVPS Vulturul .

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Sedinta AGVPS in data de 28.05.2013

Mesaj de oliviu orhei »

Val scrie:Intreb si eu aici - pentru ca lucrurile ar trebuii sa fie transparente - si sa gasim raspunsuri la intrebari .
Ce implica financiar retragerea unei echipe inscrise la CN 2013 - cu data cererii astazi sau maine . Teoretic , ar trebuii sa suporte ceva penalitati dar in nici un caz , fiscal , nu poti oprri toata suma , deoarece iti asumi presatii neefectuate si asta e penal !
Vorbesc pe SMS de 2 ore cu dl Orhei si nu stie sa imi spuna . Ma trimite sa depun cerere scrisa la AGVPS , dar eu doream o informatie nu o certitudine . Plus ca dureaza 30 zile ....
Este normal sa cer o informatie la seful subcomisiei de crap , CM medaliat , si sa nu pot primi un raspuns ferm , fara sa ma trimita dupa cires ?
Poate dinsul uita ca suntem AVPS Vulturul ....

Cu stima si ramin in asteptarea unui raspuns .

Val Pangica - AVPS Vulturul .
Domnule Val Pangica,

AVPS Vulturul, participa la campionat?
Cererea de retragere a fost depusa la AGVPS?

Cu stima,

Oliviu ORHEI

andronic cristian
Mesaje: 154
Membru din: Lun Feb 08, 2010 19:20
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Sedinta AGVPS in data de 28.05.2013

Mesaj de andronic cristian »

In situatia si la data la care suntem acum cred ca varianta acceptabila pentru speta d-lui Pangica este urmatoarea: grila aferenta lotului care se retrage ramane libera (deci in urna) iar standurile acesteia vor ramane "nepescuite" cu consecintele care rezulta din aceasta situatie. Clubul care nu participa ar trebui sa piarda taxa de participare care sa fie alocata echipei campioane sau aceleia care va merge la CM (daca echipa campioana nu-si permite) pentru cheltuieli. Din pacate practica in domeniu da castig de cauza debitorului (clubului care se retrage exact cum, corect, sustine dl. Pangica) si acesta ar trebui sa-si primeasca banii inapoi, poate cu exceptia unei mici sume reprezentata de anumite cheltuieli justificate si deja efectuate. Discutia este insa in sfera dreptului civil si nu al celui penal.
Campion National 2010
Vicecampion National 2013

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta AGVPS in data de 28.05.2013

Mesaj de Val »

Buna dimineata ,

haideti sa lasam speculatiile - nu se retrage nimeni . Am pus o intrebare organizatorului , era o speta neclarificata pe nicaieri . Raspunsul il vedeti si dvs . Pe viitor aceste lucruri ar trebui clarificate la fel de clar cum sunt specificate conditiile de inscriere .

Cu stima ,

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Sedinta AGVPS in data de 28.05.2013

Mesaj de Cristi Y »

Saluti Val

in postarea de mai sus , cea in care deschizi subiectul dezbatut , folosesti o expresie , " CM medaliat " , la ce anume faci referire ?? si la cine ? :D :D :D :D :wink:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Sedinta AGVPS in data de 28.05.2013

Mesaj de oliviu orhei »

Cristi Y scrie:Saluti Val

in postarea de mai sus , cea in care deschizi subiectul dezbatut , folosesti o expresie , " CM medaliat " , la ce anume faci referire ?? si la cine ? :D :D :D :D :wink:

Salut Cristi,

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Sedinta AGVPS in data de 28.05.2013

Mesaj de oliviu orhei »

Val scrie:Buna dimineata ,

haideti sa lasam speculatiile - nu se retrage nimeni . Am pus o intrebare organizatorului , era o speta neclarificata pe nicaieri . Raspunsul il vedeti si dvs . Pe viitor aceste lucruri ar trebui clarificate la fel de clar cum sunt specificate conditiile de inscriere .

Cu stima ,
Domnule Val,

E frumos?

Presedintele Subcomisiei de Pescuit Sportiv la Crap
Oliviu Orhei

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta AGVPS in data de 28.05.2013

Mesaj de Val »

Ce sa fie frumos d-le Orhei ? Eu stiu ca orinde te inscrii si ai reguli de inscriere , trebuie sa ai si reguli la fel de clare si in cazul in care renunti la respectiva inscriere . Genul - te retragi cu 2 luni inainte, primesti banii inapoi , te retragi cu 1 luna - suporti 10 % , te retragi cu 24 ore inainte - nu mai primesti nimic , samd . Aceste detalii nu mi-au putut fi expuse de dumneavoastra . Mi-ati sugerat sa fac o cerere in scris la AGVPS ? Ce sa scriu in ea ?

Restul sunt speculatii .

Va asigur de aceeasi stima si simpatie ,

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”