Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Cristian Rudeanu »

Intr-o postare anterioara Victor Oana sustine ca regulamentul a fost incalcat la Hobaia, prin impunerea unui culoar de 8 m. In acest caz organizatorii Cornel Serbu si Razvan Dobrescu, ar trebui sa isi asume greseala si sa recunoasca ca au influentat rezultatele mansei.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de EX-UL »

dan cotelici scrie:@Pangica
Diferenta intre noi e ca eu, indiferent unde m-am clasat, am participat.
Tu, ditamai VP al celei mai mari asociatii de pescari de crap din Romania nu ai avut sange sa te confrunti cu mine.Eu sunt jucator , tu comentator.Te-ai prins?
Dane , ai un mare avantaj - eu unde m-am clasat nu am participat - am jucat virtual ! de pe fotoliu de acasa !!!!
Mai frintule , cu o singura exceptie , la Darvari cind concuram 70 echipe pe un singur stand mare cit o zi de post , eu nu imi duc aminte cind tu m-ai batut pe mine pe garla , la orice fel de concurs , de orice fel . Nici macar la tabinet.
Valabil si pentru altii - stiu ei care ! :lol: :lol:
Ce dracu vorbesti ???? Faptul ca nu traiesc din ajutor social si trebuie sa imi vad de angajati , depind de mine vreo 30 persoane ( cu familii cu tot ) , ma descalifica la a sta de vorba despre pescuit ? Nu ai prins tu atitia pesti cite nopti am eu pe garla - asta sa fii sigur ; si asta se datoreaza nu atit plecarilor mele lungi la peste cit nepriceperii tale de a pune un peste pe saltea , pe orice balta . Ca sa stie si lumea cu cine vorbeste - si daca ma apuc sa cer o parare sincera despre tine la pescarii vechi , cred ca iti maninci mouse-ul ! plus 2 monturi .

PS - numai tu traiesti din functii - am scos din semnatura functia de VP la APCR - e bine acum ? Fraiere cu cioc ...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cristian Rudeanu scrie:@ Dan Mitranescu

Te cunosc si stiu ca esti un tip inteligent. Nu te preface ca nu intelegi, regulamentul a fost grav incalcat si mai mult decat atat modificarile acestuia au aplicate in mod arbitrar. Tu ai putut pescui pe o deschidere dubla decat a standului meu, unde am putut pescui pe directiile orelor 10 -12.
Cristi nu sunt atat de deranjat de acest lucru poate prin prisma faptului ca am pescuit toti dupa celasi regulament modificat.
Totodata sustin ca pentru a echilibra valoarea locurilor pe Darvari este necesara aceasta masura de marire a unghiului de pescuit.

Daca era sa ma deranjeze ceva la schimbarile din regulament sigur incepeam cu nepunctarea tenului (SCRIE CLAR IN REGULAMENT CA SE PUNCTEAZA ! ). Ca unii au facut modificari din timp sau ca altii le-au facut prin vot in ultimul moment mi-e tot una. Important este ca am pescuit toti dupa acelasi regulament ...

P.S. Garantez ca am pescuit pe culoarul de 8m pe Darvari ...numai acolo aveam peste ! :D

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de andrei vladeanu »

cotelici are la activ mai multe sedinte de stabilire a sistemului competional decat participari la concursuri.
The One Team

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Dan Mitranescu

Ce nu intelegi din urmatoarea afirmatie : in timp ce tu ai pescuit pe directiile 10 - 14, eu am pescuit pe directiile 10 - 12 ? Am avut la dispozitie 50% din culoarul tau de pescuit.

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Zarguzon Adi »

Dan Mitranescu scrie:Nu este un unghi de pescuit ( care se poate da cu ora x ora y sau in grade ) este un culoar de pescuit cu latimea de 20 m.

Cu cat creste lungimea lanseurilor cu atat se micsoreaza unghiul . Deci nu se poate pescui dupa un unghi deoarece acesta este variabil !
@Dan Mitranescu: Buna observatia si corecta.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cristian Rudeanu scrie:@ Dan Mitranescu

Ce nu intelegi din urmatoarea afirmatie : in timp ce tu ai pescuit pe directiile 10 - 14, eu am pescuit pe directiile 10 - 12 ? Am avut la dispozitie 50% din culoarul tau de pescuit.
Si io-ti spun clar : Eu personal am pescuit si prins peste numai pe ora 12 fara 11 minute ! :D

Si putin mai serios eu am avut un unghi de pescuit precizat de organizator intre 10,15' si 12,15' , desi aveam stanga liber.
Am bolborosit ceva la inceput cand am aflat directia de pescuit stiind foarte bine ce inseamna ora 10 ora 14 , dar pe urma mi-a trecut cand am vazut ca prind peste numai din fata .

Si eu am avut aceiasi unghi ca si tine .... dar te sustin ca au fost multi cu unghiuri mai mari .

P.S. Poate ma ajuti si tu in problema cu tenul ... pentru ca se aplica in continuare !

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Dan Mitranescu

Datele problemei sunt un pic diferite. Tenul a punctat sau nu pentru toata lumea, dar culoar de pescuit mai mic, precizat de organizator, am avut eu. Ca tu ai folosit o mica parte din ceea ce puteai folosi este optiunea ta. Eu nu am avut-o.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cristian Rudeanu scrie:@ Dan Mitranescu

Datele problemei sunt un pic diferite. Tenul a punctat sau nu pentru toata lumea, dar culoar de pescuit mai mic, precizat de organizator, am avut eu. Ca tu ai folosit o mica parte din ceea ce puteai folosi este optiunea ta. Eu nu am avut-o.
Cred ca nu te legi de mine personal pentru ca si pe mine m-a ars cu doua - trei ore ! :D

Nu-ti mai zic ca si eu eram fericit daca ma lasau sa punctez tenisorii pe Hobaia ! :D

P.S. Nu mai fi suparat , ai dreptate ,nu cred ca a avut cineva ceva special cu tine , dar la modul general s-au facut mici avantaje si dezavantaje .

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Andrei I »

Dan Mitranescu scrie:
dar la modul general s-au facut mici avantaje si dezavantaje .

Si asta ar trebui sa fie in regula pentru ca ...astea au echilibrat baltile ?? hai mai Dane :D
Milionar excentric

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”