Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Zarguzon Adi »

Dan Mitranescu scrie:Nu este un unghi de pescuit ( care se poate da cu ora x ora y sau in grade ) este un culoar de pescuit cu latimea de 20 m.

Cu cat creste lungimea lanseurilor cu atat se micsoreaza unghiul . Deci nu se poate pescui dupa un unghi deoarece acesta este variabil !
@Dan Mitranescu: Buna observatia si corecta.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cristian Rudeanu scrie:@ Dan Mitranescu

Ce nu intelegi din urmatoarea afirmatie : in timp ce tu ai pescuit pe directiile 10 - 14, eu am pescuit pe directiile 10 - 12 ? Am avut la dispozitie 50% din culoarul tau de pescuit.
Si io-ti spun clar : Eu personal am pescuit si prins peste numai pe ora 12 fara 11 minute ! :D

Si putin mai serios eu am avut un unghi de pescuit precizat de organizator intre 10,15' si 12,15' , desi aveam stanga liber.
Am bolborosit ceva la inceput cand am aflat directia de pescuit stiind foarte bine ce inseamna ora 10 ora 14 , dar pe urma mi-a trecut cand am vazut ca prind peste numai din fata .

Si eu am avut aceiasi unghi ca si tine .... dar te sustin ca au fost multi cu unghiuri mai mari .

P.S. Poate ma ajuti si tu in problema cu tenul ... pentru ca se aplica in continuare !

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Dan Mitranescu

Datele problemei sunt un pic diferite. Tenul a punctat sau nu pentru toata lumea, dar culoar de pescuit mai mic, precizat de organizator, am avut eu. Ca tu ai folosit o mica parte din ceea ce puteai folosi este optiunea ta. Eu nu am avut-o.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Dan Mitranescu »

Cristian Rudeanu scrie:@ Dan Mitranescu

Datele problemei sunt un pic diferite. Tenul a punctat sau nu pentru toata lumea, dar culoar de pescuit mai mic, precizat de organizator, am avut eu. Ca tu ai folosit o mica parte din ceea ce puteai folosi este optiunea ta. Eu nu am avut-o.
Cred ca nu te legi de mine personal pentru ca si pe mine m-a ars cu doua - trei ore ! :D

Nu-ti mai zic ca si eu eram fericit daca ma lasau sa punctez tenisorii pe Hobaia ! :D

P.S. Nu mai fi suparat , ai dreptate ,nu cred ca a avut cineva ceva special cu tine , dar la modul general s-au facut mici avantaje si dezavantaje .

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Andrei I »

Dan Mitranescu scrie:
dar la modul general s-au facut mici avantaje si dezavantaje .

Si asta ar trebui sa fie in regula pentru ca ...astea au echilibrat baltile ?? hai mai Dane :D
Milionar excentric

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Vladut Mateianu »

Astea sunt mici dezavantaje ? :oops: Este cea mai grava incalcare a regulamentului unui concurs, si probabil motivul ptr care pescari de top din Romania au ramas acasa...... :oops: Nu stiu ce ai fi facut tu Dane daca ai fi fost in situatia asta .....Aminteste-ti ce scandal ai facut dupa episodul Ghita-Moara Vlasiei ! :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Dan Mitranescu

N-am nimic cu tine, dar aceste decizii au influentat major rezultatele. Ce daca se prindeau mai putini pesti pescuind regulamentar in 8 m ? In plus nimeni nu are dreptul sa modifice un regulament cand nu isi pot exprima optiunea decat jumatate dintre votanti!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Dan Mitranescu »

Andrei I scrie:
Dan Mitranescu scrie:
dar la modul general s-au facut mici avantaje si dezavantaje .

Si asta ar trebui sa fie in regula pentru ca ...astea au echilibrat baltile ?? hai mai Dane :D
Daca era un concurent mai slabut avea un unghi mai mare ...daca era mai bun avea un unghi mai mic ... :D

Asta m-a imbarbatat ! :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vladut Mateianu scrie:Astea sunt mici dezavantaje ? :oops: Este cea mai grava incalcare a regulamentului unui concurs, si probabil motivul ptr care pescari de top din Romania au ramas acasa...... :oops: Nu stiu ce ai fi facut tu Dane daca ai fi fost in situatia asta .....Aminteste-ti ce scandal ai facut dupa episodul Ghita-Moara Vlasiei ! :roll:
Nu-mi aduce aminte ca iar iau foc ! A dat bile la jumatate din pescari numai ca sa ma arda pe mine ! :D

Stiu ca este nasol in faze din acestea si-mi pare rau ca tocmai eu sunt pus in situatia sa vorbesc cu Cristi pe tema asta.
Cred ca sunt singurul care regreta daca Cristi nu vine la Lates ( din cei calificati).

Sincer incercam sa destind putin atmosfera ...

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Dan Mitranescu

Cine te pune Dane sa vorbesti cu mine pe tema asta? Asta este chiar tare!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”