Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Vladut Mateianu »

Astea sunt mici dezavantaje ? :oops: Este cea mai grava incalcare a regulamentului unui concurs, si probabil motivul ptr care pescari de top din Romania au ramas acasa...... :oops: Nu stiu ce ai fi facut tu Dane daca ai fi fost in situatia asta .....Aminteste-ti ce scandal ai facut dupa episodul Ghita-Moara Vlasiei ! :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Dan Mitranescu

N-am nimic cu tine, dar aceste decizii au influentat major rezultatele. Ce daca se prindeau mai putini pesti pescuind regulamentar in 8 m ? In plus nimeni nu are dreptul sa modifice un regulament cand nu isi pot exprima optiunea decat jumatate dintre votanti!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Dan Mitranescu »

Andrei I scrie:
Dan Mitranescu scrie:
dar la modul general s-au facut mici avantaje si dezavantaje .

Si asta ar trebui sa fie in regula pentru ca ...astea au echilibrat baltile ?? hai mai Dane :D
Daca era un concurent mai slabut avea un unghi mai mare ...daca era mai bun avea un unghi mai mic ... :D

Asta m-a imbarbatat ! :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vladut Mateianu scrie:Astea sunt mici dezavantaje ? :oops: Este cea mai grava incalcare a regulamentului unui concurs, si probabil motivul ptr care pescari de top din Romania au ramas acasa...... :oops: Nu stiu ce ai fi facut tu Dane daca ai fi fost in situatia asta .....Aminteste-ti ce scandal ai facut dupa episodul Ghita-Moara Vlasiei ! :roll:
Nu-mi aduce aminte ca iar iau foc ! A dat bile la jumatate din pescari numai ca sa ma arda pe mine ! :D

Stiu ca este nasol in faze din acestea si-mi pare rau ca tocmai eu sunt pus in situatia sa vorbesc cu Cristi pe tema asta.
Cred ca sunt singurul care regreta daca Cristi nu vine la Lates ( din cei calificati).

Sincer incercam sa destind putin atmosfera ...

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Dan Mitranescu

Cine te pune Dane sa vorbesti cu mine pe tema asta? Asta este chiar tare!

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Cristian Rudeanu »

A mai trecut o zi si nici unul dintre membrii acestei comisii nu raspunde ! Revin cu intrebarea, in varianta imbunatatita : cand se vor judeca abaterile de regulament de la Darvari sau Hobaia ( conform lui Victor Oana regulamentul a fost incalcat de Cornel Serbu si Razvan Dobrescu ). Multumesc!

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de oanavictor »

Cristian Rudeanu scrie:A mai trecut o zi si nici unul dintre membrii acestei comisii nu raspunde ! Revin cu intrebarea, in varianta imbunatatita : cand se vor judeca abaterile de regulament de la Darvari sau Hobaia ( conform lui Victor Oana regulamentul a fost incalcat de Cornel Serbu si Razvan Dobrescu ). Multumesc!
Am sa-ti raspund pentru ultima oara .
Nu au existat abateri de la regulament nici la Hobaia si nici la Darvari ,
Daca au fost inexactitati de aplicare a-le regulamentului ,acestea au fost acceptate de concurenti ,inclusiv de tine .
In privinta unghiului de pescuit la Hobaia sa luat mot-a-mot regulamentul talmacit iar la Darvari sa aplicat varianta moderna privind regulamentul cips actual [ca si cum la aceasi faza din fotbal un arbitru da 11 metri iar altul nu ]
Acesta este un raspuns privat .

RASPUNS OFICIAL
CTDA NU ARE PENTRU CE SA SE INTALNEASCA DEOARECE CONFORM REGULAMENTULUI NU EXISTA NICI O CONTESTATIE SCRISA .ACEASTA SE FACE IN CEL MAI SCURT TIMP SAU CEL MULT PANA LA FINALUL CONCURSULUI .
ASTA ESTE REGULAMENTUL ,ASTA PREVEDE :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de andrei vladeanu »

AVP poate trimite din partea sa unul sau mai multi observatori. Observatorii nu au nici o atributie asupra concursului, in afara decat de a observa buna desfasurare a unei etape din punct de vedere organizatoric si de a raporta, daca este cazul, directorului de turneu.

citat din regulamentul de organizare.

observatorii avp ai primelor 2 manse au fost sorin rudeanu si bogdan guguianu.
din cate cunosc nu au raportat nicio neregula directorului de turneu.
The One Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de cornel rosioru »

Am rasfoit regulamentul pe toate partile. Nu am gasit nicaieri variante de interpretare. Regulamentul e clar si la obiect.
De asemeni nu scrie nicaieri ca modificarile aduse regulamentului se pot face cu acordul pescarilor inaintea etapei.

Regulamentul spune ca CTDA se intruneste ori de cite ori este nevoie, nu doar la contestatii.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de andrei vladeanu »

exercitiu de imaginatie

banel nicolita da autogol cu real madrid
jucatorii spanioli il consoleaza pe roman.
banel plange
TOTI cei 11 fotbalisti de la real + rezerve ( sensibilizati de drama stelistului) vin la arbitru si il roaga sa nu valideze golul.
pt ca exista UNANIMITATE.

arbitrul ce face?
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”