Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Dan Mitranescu »

andrei vladeanu scrie:exercitiu de imaginatie

banel nicolita da autogol cu real madrid
jucatorii spanioli il consoleaza pe roman.
banel plange
TOTI cei 11 fotbalisti de la real + rezerve ( sensibilizati de drama stelistului) vin la arbitru si il roaga sa nu valideze golul.
pt ca exista UNANIMITATE.

arbitrul ce face?
Valideaza golul ca daca nu este ultimul sau meci la nivelul ala ! :D

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Andrei I »

oanavictor scrie:
Nu au existat abateri de la regulament nici la Hobaia si nici la Darvari , 50% gresit --- LA DARVARI au existat abateri de la regulament.
Daca au fost inexactitati de aplicare a-le regulamentului ,acestea au fost acceptate de concurenti ,inclusiv de tine .

In privinta unghiului de pescuit la Hobaia sa luat mot-a-mot regulamentul talmacit -- La Hobaia s-a pescuit regulamentar, in limita celor 8 metri specificati de regulament! ce regulament talmacit? adica regulamentul Turneului e unul talmacit? daca e asa cum de ati acceptat sa fiti directorul unui turneu cu regulament talmacit?
iar la Darvari sa aplicat varianta moderna privind regulamentul cips actual - pe bunee?? sa intelegem ca varianta moderna inseamna .. ne uitam la limbile ceasului, la mainile lui Victor Oana si ne supunem acestora? PARDON in regulamentul modern sau arhaic ..nu scrie nici de ceas nici de Victor Oana. Domnia voastra este cel care talmaceste si nu are curajul si barbatia sa admita ca a gresit.

In plus Adi Zarguzon spunea: "Regulamentul Turneului NU este regulamentul CIPS!" Cu ce drept ati decis sa treceti peste rregulamentul Turneului si sa aplicati o varianta TALMACITA a regulamentului CIPS?
Acesta este un raspuns privat .

RASPUNS OFICIAL
CTDA NU ARE PENTRU CE SA SE INTALNEASCA DEOARECE CONFORM REGULAMENTULUI NU EXISTA NICI O CONTESTATIE SCRISA .ACEASTA SE FACE IN CEL MAI SCURT TIMP SAU CEL MULT PANA LA FINALUL CONCURSULUI .

Va rog sa definiti concurs! Eu consider ca se va incheia concursul dupa finalizarea ultimei manse. Pregatiti-va de o contestatie scrisa si semnata de multi participanti!
ASTA ESTE REGULAMENTUL ,ASTA PREVEDE :!:

Cui apartine acest mesaj privat? si de ce ar trebui sa reprezinte pentru noi o axioma si sa ne inchinam in fata lui?
Milionar excentric

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Cristian Rudeanu »

Eeee... Daca regulamentul este talmacit este cu totul altceva. Am sa ma adresez unei comisii specializate in talmaciri si dezlegari de regulament, formata din Mama Omida si adevaratele ei fiice, comisie ce are in plus marele avantaj ca poate prevedea viitorul carpfishingului romanesc si al conducatorilor sai. Ar fi interesant de aflat, nu ?...

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de EX-UL »

Sincer , cred ca numai putini dintre noi il stim si il mai si intelegem pe Dl. Oana . Faptul ca s-a implicat nu e stire - era clar ca nu poate sa treaca peste un eveniment de aceasta importanta , fara sa incerce sa isi mai faca niste adepti , sa dea niste sfaturi , niste indicatii pretioase , samd - pe scurt sa stie toata lumea cine e "jupinul" , cel putin pe Darvari .
Are in schimb o circumstanta - nu de fiecare data o face in batjocura si uneori e bine intentionat ca pescar ( de fapt este un om OK - dar extraordinar de orgolios si cind "ataca" calca pe orice ) , dar INTOTDEAUNA uita regulile , sau le interpreteaza cum doreste domnia sa . Acum de exemplu , cine l-a pus Doamne iarta , sa schimbe ceva din orientarea standurilor ? Cred ca initial a fost de buna credinta , sa iasa concursul bine ( cum face si la Pelicanul ) , sa indice echipelor pe unde mai stia ca se prinde peste , sa nu ii incalece pe unii cu altii , dar a fost un FIASCO regulementar total . Daca privim problema asa , poate intelegem de ce calificarile nationale nu pot fi privite ca niste concursuri de balta . Ne-am tot plins de arbitraj atitia ani ( eu zic ca nejustificat , sau doar sa ne acoperim lipsurile noastre ) si acum cind baietii astia si-au facut temele , venim tot noi din pozitia de 4-5 functii detinute in acest turneu , sa le facem greutati . Fapta o inteleg si ii si acord multe circumstante atenuante , dar rezultatul e nasol si unii pescari se simt frustrati in munca lor .

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Andrei I »

Eu ma opresc aici cu orice observatie vis-a-vis de acest Turneu, si asta pentru ca am stat si m-am gandit ca din cauza unor astfel de "aprecieri" mai mult sau mai putin obiective, cei calificati nu se pot bucura de reusita lor si acest lucru nu este in regula. Nu e drept sa creeam o atmosfera apasatoare pentru cei ce merg mai departe.
Oricum ce am avut de spus am spus.

Va doresc FIR INTINS!
Milionar excentric

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de EX-UL »

Andrei I scrie:Eu ma opresc aici cu orice observatie vis-a-vis de acest Turneu, si asta pentru ca am stat si m-am gandit ca din cauza unor astfel de "aprecieri" mai mult sau mai putin obiective, cei calificati nu se pot bucura de reusita lor si acest lucru nu este in regula. Nu e drept sa creeam o atmosfera apasatoare pentru cei ce merg mai departe.
Oricum ce am avut de spus am spus.

Va doresc FIR INTINS!
Bravo Andrei - asta e spiritul nostru ! De restul problemeleor ne vom ocupa pina la anul ce vine , dar daca scriem aici ceva , nu inseamna ca apriori contestam rezultatele momentane ! Departe de mine gandul asta si FELICIT din toata inima pe primii 30 !
Dar , pentru ca exista nici mici sau mari nejunsuri , trebuie sa discutam pentru ca la anul sa avem un progres in care orgoliul , implicarea excesiva , abaterile de la regulament facute de oficialitati , samd , sa devina istorie .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”