Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de petre iulian »

Dan Mitranescu are dreptate...cele mai proaste decizii la cn au fost cand au votat mai multi manageri ceva ...vedeti cazul Cn Floreasca si cn Corbu /Carping ....in ultimii ani nu au mai fost probleme la cn sub umbrela arbitrajului APS -arbitru sef Calota...Daca s a votat asta e ...dar nu prea e ok .


Ps. Parere personala :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Dan Mitranescu »

O iei ca repros Adi si nu este cazul. Te periam putin, daca nu ai observat. :)
A trebuit sa scot in evidenta "inca un aspect" , ca sa pot sa il discut.

Comisia aia nu "judeca" asa cum apare in text , ci "voteaza", iar solutionarea problemei se face cu votul "celor 5".

S-a "bandajat" putin treaba cu plicul, chipurile ca daca nu se stiu persoanele care intra in comisie, ele nu pot sa fie influentate, dar s-a trecut foarte "degajat" peste faptul ca in finala sa bagi 5 plicuri cu manageri si sa nu stii care sunt aceia, este imposibil. Este strigator la cer cata atentie s-a acordat subiectului si cam cum "se voteaza" la noi .

Asa ca la acest moment, o coalitie de 3 cluburi ajunse in finala ( nu cred sa existe asa ceva, dar zic si eu ... :wink: ) poate sa intervina decisiv in soarta campionatului.

P.S. unii vin cu lectia invatata de acasa, ... iar altii voteaza. :wink: Ca la sedinta, o sa fie si la CN. :wink:

Adi Forest
Mesaje: 634
Membru din: Vin Noi 15, 2013 10:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Adi Forest »

Dan Mitranescu scrie:O iei ca repros Adi si nu este cazul. Te periam putin, daca nu ai observat. :)
A trebuit sa scot in evidenta "inca un aspect" , ca sa pot sa il discut.

Comisia aia nu "judeca" asa cum apare in text , ci "voteaza", iar solutionarea problemei se face cu votul "celor 5".

S-a "bandajat" putin treaba cu plicul, chipurile ca daca nu se stiu persoanele care intra in comisie, ele nu pot sa fie influentate, dar s-a trecut foarte "degajat" peste faptul ca in finala sa bagi 5 plicuri cu manageri si sa nu stii care sunt aceia, este imposibil. Este strigator la cer cata atentie s-a acordat subiectului si cam cum "se voteaza" la noi .

Asa ca la acest moment, o coalitie de 3 cluburi ajunse in finala ( nu cred sa existe asa ceva, dar zic si eu ... :wink: ) poate sa intervina decisiv in soarta campionatului.

P.S. unii vin cu lectia invatata de acasa, ... iar altii voteaza. :wink: Ca la sedinta, o sa fie si la CN. :wink:
Dane, nu o iau ca pe un repros, si stii prea bine ca nu am nimic cu tine, dar trebuia sa scoti in evidenta toate lucrurile astea ieri la sedinta, ca din motivul asta apar tot felul de discutii dupa ce se voteaza ceva si ne apucam sa ne ciufulim pe aici pe forum. Eu stiu ca tu ieri ti-ai sustinut punctul de vedere, dar nu mai cred faptul ca restul de 18 cluburi au facut coalitie sa voteze DA la unison...
Si apropo de ce e imposibil in finala sa bagi 5 plicuri daca sunt 6 manageri ??? Ala unu poate sa conteze....!!!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Dan Mitranescu »

Adi Forest scrie: Dane, nu o iau ca pe un repros, si stii prea bine ca nu am nimic cu tine, dar trebuia sa scoti in evidenta toate lucrurile astea ieri la sedinta, ca din motivul asta apar tot felul de discutii dupa ce se voteaza ceva si ne apucam sa ne ciufulim pe aici pe forum. Eu stiu ca tu ieri ti-ai sustinut punctul de vedere, dar nu mai cred faptul ca restul de 18 cluburi au facut coalitie sa voteze DA la unison...
Si apropo de ce e imposibil in finala sa bagi 5 plicuri daca sunt 6 manageri ??? Ala unu poate sa conteze....!!!
Adi, lucruri de importanta acestora nu se voteaza pe fuga, asa cum a fost ieri.
Eu nu puteam sa tin sedinta in loc pentru un lucru care am sesizat ca nu este la locul lui.
Faptul ca nu am insistat, este dovada ca stiu ca o decizie de moment poate sa fie si gresita.
Ca am votat 1 contra 18 a fost singura forma de a da de gandit celor care ma cunosc si stiu ca nu sunt un tampit.

In finala, ala care este judecat nu participa cu reprezentant la vot.Asa s-a discutat.
Deci obligatoriu raman ceilalti 5. Oare care sunt aia ?!

Ori am luat-o eu razna, ori nu stiu ce sa mai zic.
Cum sa-i pui pe unii care au venit sa ma bata, sa decida daca sa ma lege de maini sau nu ?
Cum unul care participa la o competitie, sa decida pentru cei cu care se lupta?
Nu inteleg.

Daca erau de discutat alte probleme decat cele din regulament, da.
Dar sa dai drept de vot concurentilor pe interpretarea regulamentului, in timpul desfasurarii competitiei , mi se pare o mare gresala.

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Badarcea »

Eee asa da, mai merge :) Barbule,daca se inchidea topicul,

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk
Ovidius Constanta

Adi Forest
Mesaje: 634
Membru din: Vin Noi 15, 2013 10:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Adi Forest »

Dan Mitranescu scrie: ......................

In finala, ala care este judecat nu participa cu reprezentant la vot. Asa s-a discutat.
Deci obligatoriu raman ceilalti 5. Oare care sunt aia ?!
:?: :?: :?:

Ori am luat-o eu razna, ori nu stiu ce sa mai zic.
Cum sa-i pui pe unii care au venit sa ma bata, sa decida daca sa ma lege de maini sau nu ?
Cum unul care participa la o competitie, sa decida pentru cei cu care se lupta?
Nu inteleg.
:lol: :lol: :lol:

Daca erau de discutat alte probleme decat cele din regulament, da.
Dar sa dai drept de vot concurentilor pe interpretarea regulamentului, in timpul desfasurarii competitiei , mi se pare o mare greseala.
:idea: :idea: :idea:

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Lucian SV »

Eu cred că rezolvarea membrilor acestei comisii (juriu) o găsim în regulamentul Fips cips.
-28 - The Jury
-An international Jury shall be appointed to examine any complaints lodged and to apply penalties as per the rules; the Jury shall be established at the first team managers’ meeting .
The Jury shall consist of the following members:
-F.I.P.S.e.d.’s President, or a substitute delegated by the President;
-F.I.P.S.e.d.’s General Secretary;
-The members of F.I.P.S.e.d.’s Executive Committee;
-A delegate representing the organizing Nation, unless he/she holds the same nationality as the above
-mentioned members, except for the F.I.P.S.e.d.’s President (or his substitute) who shall be the President of the Jury ex officio.
The Jury members shall be at least 5. If this number is not reached, some delegates from different Nations shall be chosen by drawing lot with the aim to reach at least 5 members.
These delegates cannot have the same nationality as the F.I.P.S.e.d.’s representatives
and the organizing Nation.
These delegates shall be enrolled on the team registration form; managers cannot be
appointed as delegates.
In the event of any infringement by a “pair” or a team holding the same nationality as a member of the Jury, such Jury member shall not vote (except if he/she is the President of the Jury).
The members of the Jury shall wear a “Jury” badge, and shall be at the competition venue to receive any complaint. A place where one or more members of the Jury shall always be available shall be indicated.
Se observă că persoanele din juriu sunt alese tocmai pentru a evita subiectivismul şi partizanatul naţional. Sunt persoane din rândul organizatorilor şi unul de la gazde, în ultimă instanţă recurgându-se la membrii echipelor. Nu pot vota cei care sunt de aceeaşi naţionalitate cu echipa în culpă. prin regulament în continuare sunt descrise "scopul şi durata" juriului. referitor la CN juriul ar putea fi constituit chiar din arbitrii şi/sau persoane desemnate de organizator care reprezintă în RO FIPS-CIPS.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Dan Mitranescu »

Adi Forest scrie:
Dan Mitranescu scrie: ......................

In finala, ala care este judecat nu participa cu reprezentant la vot. Asa s-a discutat.
Deci obligatoriu raman ceilalti 5. Oare care sunt aia ?!
:?: :?: :?:
Nu stii cand s-a discutat sau care sunt aia cinci ?
S-a discutat cand tu erai afara si aia 5 sunt cei care au venit sa te bata la CN si tu iti inchipui ca vor vota in favoarea ta, in situatia in care esti pe primul loc.

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Dan Draguloiu »

In finala, ala care este judecat nu participa cu reprezentant la vot.Asa s-a discutat.
Deci obligatoriu raman ceilalti 5. Oare care sunt aia ?!

Adversarii directi si în funcție de interes.......
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

Avatar utilizator
romanraul
Mesaje: 541
Membru din: Mar Sep 10, 2013 23:41
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de romanraul »

Pai asa daca gresesti si Gabi te putea da afara daca nu era comisia, bineinteles daca era fapta de eliminare... Ca se poate ca si comisia sa treaca cu vederea pe prietenii se poate... Dar ei pot vota doar ce este in regulament si asta doar daca Gabi considera ca este nevoie sa sesizeze comisia.... Asa vad eu
Membru Fondator - Enjoy Fishing Team
Web : www.enjoyfishing.ro
Facebook : Enjoyfishingclub

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”