sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns

sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

da
82
46%
nu
78
44%
indiferent
19
11%
 
Voturi totale: 179

Avatar utilizator
Mihai Teodor
Mesaje: 258
Membru din: Dum Feb 07, 2010 10:03
Puncte: 0
Localitate: BUZAU

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de Mihai Teodor »

pharaoh scrie:... deoarece vechea conducere nu prea era in relatii foarte bune cu pescarii sportivi.
Imi pare foarte rau de dumnealui.Este un om foarte corect iar despre relatiile cu pescarii ce ar fi trebuit sa faca,sa-i lase sa fure??sportivi fiind ei.Am fost de nenumarate ori pe aceasta balta si am vazut multe dar am preferat sa stau in banca mea.Acest stimat domn Neacsu a fost mustruluit de conducere pt ca a indraznit sa controleze in masina la plecare niste invitati ai patronului.Si totusi cum am mai spus nu e treaba mea ,am vrut doar sa zic ca imi pare rau de acest om
imi cer scuze daca am deranjat pe cineva

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de pharaoh »

Cred ca domnul Neascu trebuia sa stie sa faca deosebire intre pescarii sportivi, prietenii patronului si alti pescari aterizati cu alte scopuri pe balta. Din pacate unii furau sau pescuiau fara echipament adecvat sau plateau pentru balta mare si pescuiau in cea mica si pescarii sportivi (care fie vorba intre noi sunt o mana de oameni pe Corbu) trebuiau sa suporte capriciile domnului Neascu. In rest, problemele dansului cu patronul sunt doar treaba lor. Si daca lipsa pestilor la socoteala din iarna trecuta e din cauza prietenilor patronului, probabil ca tot dl. Neascu e vinovat.
Marius Sârbu

Avatar utilizator
Mihai Teodor
Mesaje: 258
Membru din: Dum Feb 07, 2010 10:03
Puncte: 0
Localitate: BUZAU

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de Mihai Teodor »

pharaoh scrie:. Si daca lipsa pestilor la socoteala din iarna trecuta e din cauza prietenilor patronului, probabil ca tot dl. Neascu e vinovat.
vinovat de ce ??? pt ca a cutezat sa-i controleze la portbagaj si acestia s-au simtit jicniti?

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de pharaoh »

Mihai Teodor scrie:
pharaoh scrie:. Si daca lipsa pestilor la socoteala din iarna trecuta e din cauza prietenilor patronului, probabil ca tot dl. Neascu e vinovat.
vinovat de ce ??? pt ca a cutezat sa-i controleze la portbagaj si acestia s-au simtit jicniti?
In nici un caz. Am si zis ca asta e problema dansului cu patronul. Sunt multe intamplari cu prietenii patronului. Care, de altfel, e si el un tip capricios si cu toane. In fine...sunt multe de zis, dar nu-si mai au rostul. Tot ce pot sa-ti spun este ca multi pescari au considerat asta ca fiind o veste buna, si asta spune totul.
Marius Sârbu

Avatar utilizator
Mihai Teodor
Mesaje: 258
Membru din: Dum Feb 07, 2010 10:03
Puncte: 0
Localitate: BUZAU

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de Mihai Teodor »

Sincer sa fiu aceasta balta m-a cucerit in 2007 prin modul care am fost primit si tratat si nu in ultimul rand de densitatea si marimea pestilor(de atunci).Toata lumea mi-a vorbit frumos,m-au ajutat la incarcat,la descarcat si de atunci ,de fiecare data cand m-am dus sa pescuiesc ,am avut parte de acelasi tratament .Am recomandat si recomand cu placere aceasta balta.
Mircea si Stelu stiu

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de pharaoh »

Nu mai e ce-a fost odata, dar ramane singura balta adevarata din zona. Anul asta se pare ca bazinul mic va fi inutilizabil pentru ca pestii vor fi mutati in lacul mare. Eu astept cu interes modul cum se vor desfasura lucrurile. Ce zone vor fi deschise pescuitului, daca vor fi (sectoarele le-am vazut), ce taxe se vor aplica, inclusiv abonamente...sau va fi o joaca exclusiv pentru cei angrenati in competitii.
Marius Sârbu

Avatar utilizator
Mihai Teodor
Mesaje: 258
Membru din: Dum Feb 07, 2010 10:03
Puncte: 0
Localitate: BUZAU

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de Mihai Teodor »

pharaoh scrie:Nu mai e ce-a fost odata, .
Nu te contrazic dar pentru mine a fost

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Vladut Mateianu scrie:Corbu este cea mai buna alegere. Voi reveni cu detalii, precum si cu date oficiale.

http://www.crapmania.ro/articole/balti- ... -corbu-321

Ar fi normale si niste scuze de la personaje care acum 3-4 luni isi dadeau autoritar cu parerea despre Corbu , genul :
ghigosss scrie:Ce ordinarie !!!! Corbu !!! Sa va fie rusine rusine !!!! Mai lipseste gratarul cu mici !!!!
cezar.ch scrie:Avand in vedere ca mi-am petrecut primii 25 de ani din viata in Constanta, ca primele pescuituri la crap le-am facut la Corbu, ca anul asta am fost pe acolo, cred ca pot sa-mi spun parerea :

- lacul este total impropriu organizarii unui astfel de eveniment. Maluri aride si pietroase, cu buruieni de stepa, fara umbra naturala, cu nenumarate surse de stres pentru concurenti (sonore si olfactive). Din cate piste avem in Romania, pacat ca a fost aleasa tocmai asta !
- densitatea de peste este modesta, dar asta se mai poate imbunatati prin populari intense.
- cand bate vantul din sud cu peste 8-9 m/s, devine fff dificil pescuitul. Apa isi schimba imediat si net culoarea, iar consecintele ...le cunoasteti. Cand bate NE sau N.NE, nu-s probleme.
- infrastructura exista, dar cea din imediata vecinatate nu impresioneaza prin calitate.
- in plus, este zona cu cel mai mare potential infractional din zona litoralului (sa nu minimalizati aspectul !)

Probabil ca a contat doar argumentul economic!
N-as vrea sa fiu in pielea organizatorilor competitiei, in sensul sportiv al cuvantului! Dar le urez "realizari marete" !


:oops: :oops: :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de andrei vladeanu »

da tu exemplu de scuze la toate tampeniile pe care le-ai spus de-a lungul vremii, iar apoi sa ai pretentii de la altii...

ps vorbesc la modul general nu ma apuc sa-ti caut citatele din trecut. se numeste scormonire in cacat.
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: sunteti de acord cu decizia luata de agvps?

Mesaj de Vladut Mateianu »

discutiile fac parte din viata cotidiana, nimeni nu este perfect sa nu faca greseli. important este sa le recunosti si , daca este cazul, sa-ti ceri scuze.... :wink:

PS de apreciat articolul tau despre Corbu, mai ales finalul cu RESPECTUL... :D nu stiu de ce simt ca o sa ne vedem pe acolo ! :mrgreen: :roll: :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”