TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI - MANSA II

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI - MANSA II

Mesaj de Madalin Dirla »

ADMINISTRATOR scrie:felicitari ulvan! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A participat singur Ulvan?????

Avatar utilizator
ionescu iulian
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 19, 2008 14:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI - MANSA II

Mesaj de ionescu iulian »

Felicitari tuturor participantilor si castigatorilor :)
,, To be or not to be, that is the question "

Avatar utilizator
validanik
Mesaje: 249
Membru din: Dum Ian 27, 2008 17:41
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI - MANSA II

Mesaj de validanik »

felicitari tuturor participantilor si castigatorilor .
felicitari Razvan (Ulvan pentru ca ai avut abitia sa continui concursul cu toate ca in primele ore ale concursului te-ai accidentat)si pentru partener bineinteles.
PESCUIESC CAND VREAU SI AM TIMP

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI - MANSA II

Mesaj de andrei vladeanu »

clasament seria 2 darvari


1. Alexandru Jurebie – Razvan Ulmeanu 36,45 kg
2. Marian Oprea – Mihai Constantin 20,75 kg
3. Stefan Babita – Gabriel Calin 18,60 kg
4. Marian Constantin – Dan Marinita 32,55 kg
5. Vali Dumitru – Gabriel Stanciu 19,50 kg
6. Leo Denk – Radu Badica 17,80 kg
7. Razvan Gheorghe – Vali Petrescu 21,70 kg
8. Gabi Tomulescu – Mihai Stanescu 18,60 kg
9. Ioan Nitu – Marius Cira 16,35 kg
10. Nicu Cioara – Florin Voicu 19,30 kg
11. Ciprian Ene – Alex Ghiga 15,45 kg
12. Andrei Guran – Catalin Luca 9,60 kg
13. Adrian Apetrea – Marian Bindu 17.80 kg
14. Andrei Ionita – Cristian Ionita 10,40 kg
15. Claudiu Cosma – Ioan Adrian 8,10 kg
16. Cornel Serbu – Tica Filimon 15,40 kg
17. Liviu Ifrim – Marius Rusu 9,00 kg
18. Irinel Bunica – Marin Laurentiu 7,45 kg
19. Doru Ionica – Bogdan Buzatu 12,10 kg
20. Voda Mircea – Bodo Janos 5,80 kg
21. Dan Cotelici – Adriano Musaro 10,45 kg
22. – 30
Tite George – Gigi Neagu 0 kg
Cristi Rudeanu – Mihai Preda 0 kg
Petru Diaconita – Luigi Hatman 0 kg
Dan Constantin – Victor Serbu 0 kg
Madalin Olaru – Laurentiu Sarghie 0 kg
Oliviu Orhei – Ghita Catalin 0 kg
Florin Chitu – Petre Sergiu 0 kg
Darius Handrea – Iulian Draghici 0 kg
Mugur Ioan – Stefan Dumitru 0 kg
The One Team

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI - MANSA II

Mesaj de Gabi Tomulescu »

felicitari castigatorilor...cea mai incomoda balta din cate am vazut...incomoda spun pentru ca vreau sa ma exprim frumos...

felicitari tuturor pentru ca au rezistat psihic...io azi spre final am cam luat'o stramb..stresul a fost de data asta cel mai mare din toate concursurile pe care le am la activ.

Felicitari si echipei de arbitraj de bla Darvari...pe cei dela Hobaia i-am felicitat data trecuta... profesionisti n'ai ce zice
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
CLAUDIU COZMA
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 550
Membru din: Mar Iun 05, 2007 14:56
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI - MANSA II

Mesaj de CLAUDIU COZMA »

@ Petre & George

cum arata fratilor vecina ca eu am pandit-o trei zile degeaba :shock:
<°))))))><
><((((((°>

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI - MANSA II

Mesaj de Zambaccian »

sau fetele de la casuta 13...Florine, baga pozele!
Essential fishing tackle: Jura, Bushmills, Glenmorangie

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI - MANSA II

Mesaj de razvan u. »

Felicitari participantilor, castigatorilor, organizatorilor si arbitrilor.
Revin cu informatii complete. :wink:
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI - MANSA II

Mesaj de razvan u. »

Hai ca am timp sa detaliez acum.Prin urmare:
In momentul in care m-am intalnit cu Alex miercuri noaptea pe la 4, am ramas traznit: mergea "cocarjat" cu o criza de sciatica cauzata de cele 2 hernii de disc, hernii de care ,deatfel, este foarte mandru. Am zis "nu-i nimic eu sunt intreg, am un chef nebun de pescuit, ne descurcam". Am ajuns pe balta, am tras standul si am inceput sa pregatesc tot, tinand cont ca Alex nu putea sa ridice nimic. Incep sa sondez apa,intre timp vin Adi Zarguzon si Victor Oana sa ne arate directia de pescuit, si alegem sa pescuim cu 2 lansete in malul de vis a vis cu monturi snowman(BFM cu pop up Monster Pursuit) si 2 lansete in 30 de metri in malul de langa noi cu porumb. Arunc lansetele si in 10 minute, prima trasatura la lansetele de viv a vis, intep si intru in apa cu lanseta si minciogul sa scot pestele. Numai ca apa in mal avea 20 de centimetri adancime o portiune de cam 0,5 metri dupa care avea aproximativ 1,5 metri adancime, lucru de care mi-am dat seama in urma cazaturii pentru ca urmaream drill-ul. Am scos pestele(6,4 kg), i-am dat lanseta si minciogul lui Alex si in momentul in care am vrut sa ies din apa m-am taiat in osul gleznei in ceva metalic. Euforia momentului a facut sa nu imi dau seama ca va urma ceva mai grav, eu doar ma gandeam ca ma vor vedea arbitrii ud din cap pana in picioare, si voi primi avertisment. Au venit arbitrii le-am explicat ce s-a intamplat, le-a aratat structura apei si m-am linistit in privinta asta. Alex(medic, dar veterinar :lol: )mi-a curatat rana(isi luase o trusa medicala de prim ajutor) si mi-am zis e ok nu-i nimic. Numai ca in 4 ore aveam glezna dubla ca grosime si calcam cu greu. La ora 11 seara, gata: nu mai puteam calca deloc, dureri groaznice cauzate de intepatura osului si eram tocmai bun de nimic. Au inceput telefoane pentru a gasi pe cineva sa ne aduca medicamente pentru amandoi, am primit de la Adi Zarguzon si Victor Oana alte medicamente,(mii de multumiri inca odata pentru tot) si vineri dimineata Alex imi preluase locul, adica pescuia el singur acum, iar eu eram si mai rau. Intre timp insa, eram aveam locul 1 pe sector si balta. Incerc sa chem salvarea BGS, insa la ce costuri aveau(800 RON) renunt, si vine cineva cu vaccin antitetanos la ora 12. Imi face Alex injectia, se umfla mana si fac febra. Urmeaza alte telefoane dupa antibiotice. Alex si arbitrii imi sugereaza sa plec la spital, dar cum stiam prea bine ca daca plec nu ma mai intorc, zic un NU hotarat. In timpul zilei de vineri, nu mai prindem nimic, si trecem pe 2.
Am primit vineri seara antibiotice, le iau(am alergie la antibiotice si "fac urat" rau daca ma ating de ele) si in timpul noptii mai prindem un peste.
Vine sambata dimineata, ma simt mai bine dar tot intr-un picior sunt, nu pot sa arunc lanseta, dar sunt bun la pregatit lansete, la facut nada si la echilibrat montura, si aici ma refer la faptul ca aveam raci care tocau porumbul, iar montura de porumb o echilibram din tehnopuf la 3 centimetri deasupra fundului apei, fara a folosi tungsten sau alica de plumb, iar porumbul de lapte e al dracului de usor :mrgreen:.
Sambata seara facem un mini pat de ten cu 10 bulgari gen minge de golf, arunc eu o lanseta(aveam un chef nebun sa pun mana pe lansete) la 1,5 metri de pat, Alex ma blesteama ca am aruncat prea departe si eu ai zis las-o acolo o jumatate de ora ca prindem sigur. In 15 minute trage, intep eu,e mare si a-i zic lui Alex "ti-am zis eu ca trage in juma de ora" si .....se taie forfacul in ceva. Nu-i nimic, arunc din nou, si in 5 minute iar trage. Intep, drill, e mare, bucurie pe noi, numai ca il parchez in stuf. Alex ma injura, eu injur, numai ca ai zic: "ma bagami-as......... il scot fii atent". Intru in apa(cu glezna mea varza) bag lanseta in apa si incerc sa micsorez unghiul sa pot sa il scot de dupa stuf. Reusesc si aduc pe mal singurul nostru ten. Bucurie mare, chem pe Zarguzon, vine, facem cantar si Alex il vede de 8,65 kg, Zaruzon de 8,65, iar eu zic e ok e de 8,60. Pleaca Adi, si cand mai uit la kilograme, suntem la egalitate cu A1 la numar de kilograme. Citesc repede regulamentul general, insa nu gasesc nimic legat de departajarea in caz de egalitate, si intr-un final aflu ca se face la media de kilograme(ar trebui completat in regulament chestia asta :!: ) si nu la numarul de pesti cum speram eu :mrgreen: .
Hai atunci sa mai prindem unu ca suntem pe 2, zice Alex, numai ca sambata noaptea, nimic.
Duminica dimineata ne consultam si alegem sa intretinem patul din 30 de metri(cam riscant tinand cont ca pestele raspundea dupa ore bune) si nadim foarte putin. Alegere inspirata, pentru ca mai luam o salonta de 3,9 care ne trece pe primul loc din nou pe sector si general.
Cam asta a fost povestea concursului, sper sa mai urmeze si alte povestirii ale participantilor.
Felicitari inca odata concurentilor si celorlalti castigatori, arbitrilor, organizatorilor.
Nu in ultimul rand, multumesc lui Vladut si clubului Senior Crap, fara de care, dupa numai 1 an de pescuit in regim de competitii, nu ajungeam aici.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI - MANSA II

Mesaj de Zambaccian »

Bravo Razvan & Alex! Nasoale peripetii, daca se da drumul la echipe de 3 va luati obligatoriu un medic cu voi. Pe Alex l-am vazut suferind inca de la tragerea la sorti, poate ar fi cazul sa viziteze un chirurg, cica nu e mare filozofie operatia.
Felicitari si fire-ntise pe mai departe!
Essential fishing tackle: Jura, Bushmills, Glenmorangie

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”