TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI

Mesaj de barbumarius »

Intreaba "crapul" din ea :lol: :lol:

Avatar utilizator
DragosNistor
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:17
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI

Mesaj de DragosNistor »

:lol: :lol: :lol: :lol: Avand in vedere temperaturile ridicate si faptul ca Adi Zarguzon ne-a interzis sa sam la umbra la 10 m de stand la o casuta, afirmand ca ne cream avantaj (in conditiile in care 7(sapte) echipe din sectorul A aveau casutele in stand, a trebuit sa improvizam :D :D :D . De fapt, "salteaua" respectiva este parte a echipamentului pe timp de vara de acum inainte.
Catch and release! lasati si pe altii sa se bucure

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI

Mesaj de Gabi Tomulescu »

am inteles ca au fost ceva probleme la casuta 1 ( Atand A1)...din cauza bastinasilor care se imbaiaza acolo...
Daca da.... organizatorii pot sa combata o situatie de acest gen , care numai conditii de pescuit optime nu creeaza.

\Multumesc
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI

Mesaj de oanavictor »

gabi scrie:am inteles ca au fost ceva probleme la casuta 1 ( Atand A1)...din cauza bastinasilor care se imbaiaza acolo...
Daca da.... organizatorii pot sa combata o situatie de acest gen , care numai conditii de pescuit optime nu creeaza.

\Multumesc


Nu cred ca poti combate o situatie de acest gen la 40 grade celsius :!:
A mai incercat unul Alexandru care era sef la sindicatul fotbalistilor si sa ajuns la razboi cu bastinasii iar Alexandru la puscarie :!:
cine trage acolo asta este norocul lui :idea: oricum ,cei care au fost acolo au prins peste :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI

Mesaj de Gabi Tomulescu »

Parerea mea poate pica intr-un moment nepotrivit datorita discutiilor din alt topic...si nu as vrea sa interpretati gresit.
Dar...la o competitie oficiala orice are ar fi ea, "spectatorii" nu au voie pe teren.

cei de acolo au prins peste..ok dar poate ar fi castigat sectorul??? nu vreau sa dau nastere unei discutii interminabile. dar locul cu pricina nu trebuia bagat in concurs daca s-ar fi analizat si acest aspect. Ala de a tras cu pusca nu avea pe balta nici o competitie ..a tras de nebun...eu nu am zis ca la 40 de grade localnicii pot fi convinsi sa nu faca baie...dar ca locul a fost introdus in concurs e o eroare. Jur ca nu m-am gandit nici o secunda, vreodata, de cand particip la competitii ca s-ar putea ca la intr-un concurs sa se faca baie cu tambalau linga locul unde pescuiesc.
Orice mi-ati spune ...e urat...

Poate daca stimulati vre-un baiat influent din zona le explica el celor ce vor sa faca baie cat de rece e apa... sau sa-i trimita pe partea cealalata in Tamadau sa faca baie.

nu stiu zic si eu
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI

Mesaj de Florentin Iuga »

:lol: Mi-am adus aminte de Cristi Mitrea la CM Serbia cum nadea cu cobra dupa un particular care intrase sa faca baie intre el si Mitch. Pe langa cei care erau cap de stand in A si B in capatul celalalt al lacului se facea schi nautic iar peste toate astea, o buna parte a noptii bubuiau discotecile. Numai la unele standuri.
Totusi, a fost o organizare buna si rezultatul spectaculos.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI

Mesaj de cornel rosioru »

Da, dar la interventia organizatorilor particularul a fost gonit.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI

Mesaj de dan cotelici »

Si una de la noi.
Calificari pe loturi.
Taranii se revolta si se indreapta catre balta.
Patronul se urca in barca cu motor si trece cu ea prin standul lui Maier care era cap de stand..
Organizatorii nu au nici o problema.!!!Nici macar nu-si exprima regretul :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: TAVP - STANDURI - REZULTATE DARVARI

Mesaj de cornel rosioru »

Era o problema a comunitati, iar standul de care vorbesti era pe la 200m. Organizatori nu aveau nici o implicare.
Dar ca de obicei, de ce sa-mi fac ordine in curte, ca parca acum 5 ani a mai fost ceva pe undeva.
Nu vreti sa inteledeti ca in discutie e acest turneu si fiecare organizator raspunde?
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”