Un gest de onoare pentru toti

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de miyagi »

Sa-mi fie cu iertare pe criza asta, de acum 4 ani, dar putem, astia care n-am produs decat datorii in ultimele luni sa donam cate ceva si sa deschidem o consignatie cu licitatie? Am vazut ca mai sunt interesati si am fi si noi ONORATI, ca despre asta e vorba, sa participam cu cate ceva.
Ex: pe mine multi m-au intrebat de swinger-ele alea iluminated pe care le-am promis, am zis ca las pretul la latitudinea lor si parca i-am picat cu ceara.
Ma gandesc ca s-ar strange cate ceva si la modul asta.
Cu scuze daca am jignit orgoliul sau vanitatea cuiva.
Urban culture.

didi-ionita
Mesaje: 367
Membru din: Mie Mar 30, 2011 23:21
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de didi-ionita »

bogdanpesc scrie: Sunteti toti in concediu?
eu m-am intors azi noapte din concediu , maine rezolv si eu cu partea mea .
stima,
didi ionita
magic bait

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Val »

Ma gandesc ca este momentul sa incepem sa depunem si noi niste banuti . E clar ca Ovidius pleaca legal !
Si daca nu va pleca pentru ca nu are bani suficienti , asta il va umple de bucurie pe Popescu !
Hai mai , ca nu e asa greu si nimeni nu are pretentia de niste sume mari . Dar in loc de 10 kg de bile - mergi la pescuit o spatamina cu numai 5 kg si restul ii pui in cont . Bei o bere si le urezi Fir Intins !
Si daca fac asta citeva zeci de pescari , se string niste banuti folositori , care pot face la o adica diferenta !

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de gabi1 »

Val scrie:Ma gandesc ca este momentul sa incepem sa depunem si noi niste banuti . E clar ca Ovidius pleaca legal !
Si daca nu va pleca pentru ca nu are bani suficienti , asta il va umple de bucurie pe Popescu !
Hai mai , ca nu e asa greu si nimeni nu are pretentia de niste sume mari . Dar in loc de 10 kg de bile - mergi la pescuit o spatamina cu numai 5 kg si restul ii pui in cont . Bei o bere si le urezi Fir Intins !
Si daca fac asta citeva zeci de pescari , se string niste banuti folositori , care pot face la o adica diferenta !
Val, este de apreciat initiativa ta, este ceva de suflet, ma astept din partea ta ca initiator al acestui demers laudabil sa dai un tignal pe fata si celor care traiesc din fenomen si nu numai, cotizantilor care strang din popou sa faca 2 partide pe luna pe MV. Tancabesti sau aiurea, ce poti sa le ceri?. La Braile vezi numai masini de smecheri, 2-3 pe luna, aceiasi competitori, producatori de nada care-si fac reclama,dealeri de echipament de pescuit, fac sprituri, taxe de insccriere, alea, alea, pe aici nu prea dau buzna cand vorbim de solidaritate... :oops:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Val »

gabi1 scrie:
Val scrie:Ma gandesc ca este momentul sa incepem sa depunem si noi niste banuti . E clar ca Ovidius pleaca legal !
Si daca nu va pleca pentru ca nu are bani suficienti , asta il va umple de bucurie pe Popescu !
Hai mai , ca nu e asa greu si nimeni nu are pretentia de niste sume mari . Dar in loc de 10 kg de bile - mergi la pescuit o spatamina cu numai 5 kg si restul ii pui in cont . Bei o bere si le urezi Fir Intins !
Si daca fac asta citeva zeci de pescari , se string niste banuti folositori , care pot face la o adica diferenta !
Val, este de apreciat initiativa ta, este ceva de suflet, ma astept din partea ta ca initiator al acestui demers laudabil sa dai un tignal pe fata si celor care traiesc din fenomen si nu numai, cotizantilor care strang din popou sa faca 2 partide pe luna pe MV. Tancabesti sau aiurea, ce poti sa le ceri?. La Braile vezi numai masini de smecheri, 2-3 pe luna, aceiasi competitori, producatori de nada care-si fac reclama,dealeri de echipament de pescuit, fac sprituri, taxe de insccriere, alea, alea, pe aici nu prea dau buzna cand vorbim de solidaritate... :oops:
Initiativa este de suflet si nu pot cere nimanui nimic . Decit sa se gandeasca , pentru ca toti cei de anul trecut sunt de vina pentru ca in acest an , s-a ajuns aici - deplasare in Portugalia !!! si nici un ban de nicaieri ( mai rau era in Africa de Sud ! ) . Sunt convins ca Ovidius va stringe pina la urma aceasta suma .... dar nu putem fi reci si seci , au castigat - au votat - sa isi faca rost de bani .
De 10 ani incoace ei sunt primii pe care se fac experimente gen AGVPS ....experimente cu care nu sunt de acord , despre care deja i-am transmis mesaj d-lui Selaru , cu care Orhei trebuia de 2 luni sa ajute baietii astia , sa aiba un sprijin ceva , samd . ...
Un pic de intelegere globala , nu strica ... si sa nu dea D-zeu sa va vad pe unii dintre voi , peste 1 an sau mai multi , in aceeasi situatie ...de a nu putea participa la un CM la care ai dreptul , pentru ca nu sunt fonduri .
Asta in conditiile in care pe vremea APCR intotdeauna au fost bani pentru deplasare . Nu fac apologia APCR , cu toate ca ar merita , dar vreau sa spun ca se poate ca atunci cind dai 15 echipe x 1150 EUR / mansa de 72 ore - sa faci si un macar 10 mii pentru lot ... Asta daca respecti munca pescarilor si nu te crezi D-zeu pe pamint cum se crede AGVPS !

Maxima jignire ar fi ca din partea AGVPS - Orhei si Bentu sa ceara cazare si deplasare ! Sa mearga pe banii AGVPS , daca doresc . Dar pe banii Ovidius imi pare exagerat si nu stiu daca Vali Vesa ar accepta asa ceva vreodata !

Iar cit priveste provocarea ta - ar putea da fiecare producator mare de nada - cite 200 - 300 EUR , ca nu saraceste nimeni !

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de gabi1 »

Cand ti-ai propus sa participi in UEFA Champions League presupun ca ti-ai facut ceva calcule, la poker ai sansa cacialmalei,aici este laudabila initiativa ta, insa apcr-ul este istorie chiar daca-ti convine sau nu, lasand la o parte AGVPS solutia este "dati un leu pentru Ateneu" sau ar trebui sa sara "la cap" in primul rand cei ce traiesc (bine zic eu ) din fenomen .
Ps. Nu mi-am propus sa intram in polemica, insa vreau sa te vad mai puncual/neutru/imperativ :wink: .
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Val »

Bai Gabi , neutru nu pot fi pentru ca imi doresc ca Ovidius sa mearga la CN .
Au vina la fel ca toti ceilalti au votat ..timpenia asta , ca AGVPS sa nu dea nimic , si din multii si multii bani primiti la Corbu pentru 1 mansa / 72 ore ( premiera in Romania ! ) , sa nu vina nimic la lot .
Asta e clar ! Nu avem ce polemiza .

Dar , totusi , cind se fac experimente pe o echipa in premiera CN a Romaniei , chiar nu putem ajuta ?
Daca nu se poate ....asta este ! Asta ne este nivelul , jucam pe bani si tinem de ei .
Dar am mai scris-o ....lumea crapista nu exista ... Tu incerci sa ma convingi ca lumea crapista e asta de 2 lei , chiar si jignind , care isi rupe de la gura sa mearga pe MV . Nu e asta ! Lumea crapista e aia in care se vind articole , se vinde nada , se fac si se fac desfac echipe , care asigura loturi , care platesc pescarii , care au votat si care nu stiu ce au votat , nu are nici o legatura cu Crapmania ...decit cind trebuie ars cineva la rug ...atunci intra toti .
Nu stim decit cum sa ne ardem mai repede si mai tare , unul pe altul si ne bucura inima cind cineva are ghinion si nu poate duce la capat un proiect .
Parca ne ia cineva pestele din apa , sau boiliesul din carlig ....

Cu drag ,

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de gabi1 »

Bai Val, lasa mangleala,daca nu vrei sa te strici cu unul sau cu altul te inteleg, nu e cazul sa nominalizezi, insa nu cere p..a la femeie vaduva cand exista "N' variante care ar terbui sa se "simta" fara sa ia pozitia strutului. :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Val »

Bai Gabi eu nu fac magleala ...

ultima fraza din raspunsul meu initial era ca fiecare firma serioasa de nada ar trebui sa dea 2-3 sute de eur , ca nu saracesc .

M-am dus si eu la masa ( sunt in concediu ) . Tu mai vezi fraza asta in postarea mea ? Este a nu stiu cita oara , cind cu nesimtire cineva modifica postari individuale , pe acest Forum . Nu cred ca este prima data cind se intimpla , dar de data asta este strigator la cer si rusinos . Nu vreti , nu dati , dar nu modificati vorba omului ....!!! Niste labagii .

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de gor965 »

Val scrie:Bai Gabi eu nu fac magleala ...

ultima fraza din raspunsul meu initial era ca fiecare firma serioasa de nada ar trebui sa dea 2-3 sute de eur , ca nu saracesc .

M-am dus si eu la masa ( sunt in concediu ) . Tu mai vezi fraza asta in postarea mea ? Este a nu stiu cita oara , cind cu nesimtire cineva modifica postari individuale , pe acest Forum . Nu cred ca este prima data cind se intimpla , dar de data asta este strigator la cer si rusinos . Nu vreti , nu dati , dar nu modificati vorba omului ....!!! Niste labagii .
Fraza e la locul ei...nimeni n-a sters nimic !
Val scrie:............

Iar cit priveste provocarea ta - ar putea da fiecare producator mare de nada - cite 200 - 300 EUR , ca nu saraceste nimeni !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”