Varianta CN -2013

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de Catalin Bujita »

andrei vladeanu scrie:
eugen dragnea scrie: (...) Totusi nu inteleg de ce presedintii de cluburi care doresc un CN "curat" nu trec peste orgolii si dispute din trecut,strang din dinti si accepta infiintarea unui comitet,asociatie,liga sau orice alta forma juridica potrivita in vederea organizarii CN-ului pe care si-l doresc !?!
solutia e simpla, dar nu la indemna oricui.
asa cum apcr a avut protocol cu agvps, iar acum rig service are aceasta intelegere cu privire la cn si cm, se poate semna un protocol intre agvps si federatia romana de pescuit la crap.
aceasta federatie o pot infiinta cluburile interesate de un sistem competitional bazat pe statute si regulamente sportive.
Esti sigur ca se poate infiinta o federatie numai pentru pescuitul crapului? Cam am indoieli in aceasta privinta. Poate cel mult o asociatie, insa din astea avem deja cateva.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de andrei vladeanu »

da, sunt sigur.
cu acordul prealabil al unui protocol intre aceasta si agvps.
The One Team

Avatar utilizator
DAVID NICU
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 20:26

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de DAVID NICU »

Eu cred ca nivelul organizari ar trebui sa creasca anul acesta dat fiind si cresterea importantei acestui eveniment dupa castigarea titluilui de campioni mondiali.


Si aici am sa dezvolt cateva din ideile mele pe care am sa le expun la sedinta de miercuri.

- atragerea de catre organizator de sponsori puternici pt asigurarea unui buget confortabil
- aducerea taxei de participare la minim pt incurajarea participari a cat mai multor loturi/cluburi/asociati
- premierea in bani a locurilor 1-3/5 in functie de buget,dupa fiecare etapa
- semnarea de catre toti participanti a unui protocol prin care sa isi asume raspunderea asupra regulamentului desfasurari competitiei.
- stabilirea unui complet de judecata format din membri participanti,un membru organizatorul,un membru AGVPAS(de preferat jurist) care sa judece eventuale abateri de la regulament IN BAZA REGULAMENTULUI pe perioada desfasurari competitiei.
BARICADA CRAP CLUB TEAM DAVID

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de Vladut Mateianu »

DAVID NICU scrie:Eu cred ca nivelul organizari ar trebui sa creasca anul acesta dat fiind si cresterea importantei acestui eveniment dupa castigarea titluilui de campioni mondiali.


Si aici am sa dezvolt cateva din ideile mele pe care am sa le expun la sedinta de miercuri.

- atragerea de catre organizator de sponsori puternici pt asigurarea unui buget confortabil
.
Ce avantaje ar avea organizatorul ptr "deranj " ? Ma refer in general, oricine ar fi organizatorul......

PS Apropo, eu consider ca este impetuos necesar ca organizatorul sa nu participe si sa nu faca parte din niciun club participant !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Catalin Bujita
Mesaje: 157
Membru din: Joi Dec 15, 2011 20:15
Puncte: 0

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de Catalin Bujita »

DAVID NICU scrie:Eu cred ca nivelul organizari ar trebui sa creasca anul acesta dat fiind si cresterea importantei acestui eveniment dupa castigarea titluilui de campioni mondiali.
Eu cred ca 2012 a fost mai important dpdv al organizatorului decat este 2013, asa ca nu ma astept la prea multe. Noi avem interesul sa pescuim intr-un cadru cat mai favorabil, organizatorul "are interesul" sa organizeze acel cadru, de ce are el acest interes? Raspunde-ti singur.

Avatar utilizator
DAVID NICU
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 20:26

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de DAVID NICU »

Participarea organizatorului de acord cu tine dar trebuie sa faca parte din managmentul competitiei.


Avantaje?

Se stabileste un proect de care tre sa se tina cont si se scoate la "mezat"pt aducerea unui organizator .
Avantajele si le calculeaza fiecare atunci cind vrea sa obtina un asemene proect.Ele pot fi multiple, depinde din ce pozitie le privesti,interesant este ca pe noi participanti ar trebui sa nu ne intereseze atita timp cat conditiile de participare ne sunt facile.
BARICADA CRAP CLUB TEAM DAVID

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de gabisandu »

Vladut Mateianu scrie:cateva loturi care sunt fara buget in 2013, altele care sunt in prag de desfiintare( cu sportivii plecati la alte cluburi), as propune renuntarea anul acesta la divizii.... sincer, nu stiu daca se strang 12 cluburi la CN 2013 ! :roll:

PS Si asta cu toate ca sunt adeptul ideii cu 2 divizii valorice , dar.... :roll: criza !
Cine nu vine pica in B si urca in A urmatoarele loturi din B. Daca se vrea se poate. Daca in fiecare an o aburim nimeni nu o sa ne ia in serios, mai ales AGVPS. Daca noi nu suntem in stare sa respectam cele decise, tot de noi, nu stiu de ce mai avem asteptari de la AGVPS. Sa va spun ceva. Foarte bine ne face, ne meritam soarta. Eu nu mai sunt dispus sa-mi pierd timpul si banii pe un campionat la care cuvantul de ordine este neseriozitatea. Orice votam, orice stabilim se schimba peste noapte sau de la an la an. Tot dam vina pe AGVPS dar va spun ceva baieti, problema pleaca de la noi. Noi suntem primii si singurii vinovati.

Avatar utilizator
DAVID NICU
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 20:26

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de DAVID NICU »

gabisandu scrie:
Vladut Mateianu scrie:cateva loturi care sunt fara buget in 2013, altele care sunt in prag de desfiintare( cu sportivii plecati la alte cluburi), as propune renuntarea anul acesta la divizii.... sincer, nu stiu daca se strang 12 cluburi la CN 2013 ! :roll:

PS Si asta cu toate ca sunt adeptul ideii cu 2 divizii valorice , dar.... :roll: criza !
Cine nu vine pica in B si urca in A urmatoarele loturi din B. Daca se vrea se poate. Daca in fiecare an o aburim nimeni nu o sa ne ia in serios, mai ales AGVPS. Daca noi nu suntem in stare sa respectam cele decise, tot de noi, nu stiu de ce mai avem asteptari de la AGVPS. Sa va spun ceva. Foarte bine ne face, ne meritam soarta. Eu nu mai sunt dispus sa-mi pierd timpul si banii pe un campionat la care cuvantul de ordine este neseriozitatea. Orice votam, orice stabilim se schimba peste noapte sau de la an la an. Tot dam vina pe AGVPS dar va spun ceva baieti, problema pleaca de la noi. Noi suntem primii si singurii vinovati.
Tocmai de asta am propus sa izolom total aceste schimbari peste noapte care nu ne fac bine deloc.
BARICADA CRAP CLUB TEAM DAVID

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de gabisandu »

DAVID NICU scrie:
gabisandu scrie:
Vladut Mateianu scrie:cateva loturi care sunt fara buget in 2013, altele care sunt in prag de desfiintare( cu sportivii plecati la alte cluburi), as propune renuntarea anul acesta la divizii.... sincer, nu stiu daca se strang 12 cluburi la CN 2013 ! :roll:

PS Si asta cu toate ca sunt adeptul ideii cu 2 divizii valorice , dar.... :roll: criza !
Cine nu vine pica in B si urca in A urmatoarele loturi din B. Daca se vrea se poate. Daca in fiecare an o aburim nimeni nu o sa ne ia in serios, mai ales AGVPS. Daca noi nu suntem in stare sa respectam cele decise, tot de noi, nu stiu de ce mai avem asteptari de la AGVPS. Sa va spun ceva. Foarte bine ne face, ne meritam soarta. Eu nu mai sunt dispus sa-mi pierd timpul si banii pe un campionat la care cuvantul de ordine este neseriozitatea. Orice votam, orice stabilim se schimba peste noapte sau de la an la an. Tot dam vina pe AGVPS dar va spun ceva baieti, problema pleaca de la noi. Noi suntem primii si singurii vinovati.
Tocmai de asta am propus sa izolom total aceste schimbari peste noapte care nu ne fac bine deloc.
In regula. Sa vedem dupa sedinta care-i situatia.

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de Florentin Iuga »

De acord cu Gabi Sandu, cu mentiunea ca eu personal sunt mult mai radical in ceea ce priveste AGVPS-ul. Consider ca nu ne reprezinta, nu au facut nici cel mai mic gest pentru noi iar atunci cand s-a implicat in vreo decizie, nu a facut altceva decat sa creeze grave conflicte intre cluburi. Profita de afilierea la FIPS-CIPS doar pentru a face o demonstratie de forta, pentru ca in rest nu are niciun folos de pe urma noastra, poate doar ca sa-si justifice existenta. Asta se numeste PARAZITISM! Nu ar strica exercitiul unui boicot general din partea cluburilor. Ce sperati sa se intample la sedinta?
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”