Varianta CN -2013

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de Florin Pata »

cornel.s scrie:Avem deja solutia. Trebuie insa acceptata de toti.
APCR-ul.
Liga nu mai are cum sa reprezinte interesele carpfishingului deoarece este cea mai expusa din cauza titulaturii si a principiilor ce au stat la baza infiintarii ei, la interminabile procese pe fond sportiv. Acuma, daca s-ar incapatana "lumea" si ar accepta situatia asta, existand chiar si sanse de reusita in instanta, in final tot la federatie s-ar ajunge si tot la "ecologisti" s-ar impotmoli. Situatie care ii convine, din nou, AGVPS-ului.
Cu APCR-ul treburile ar fi cele mai simple. Nu vreau sa vorbesc mai mult ca vad dushmanii 8).
p.s. A.V., poate ne vedem totusi vreodata la un ceai, ceva.



Nea Cornelus,

ONG/Federatie/Asociatie Profesionala/S.A./etc. - sa fie un organism democratic,cu fluxurile financiare si decizionale transparente ! Deciziile sa apartina celor care dau banii(pescarii/cluburile/etc.).Nu este nevoie neaparat sa fie declarat sport ! Oricum de la buget nu ajung banii nici pentru campioni olimpici/mondiali !
Sa fie condusa de cei care au demonstrat !!!!!!!

P.S. Propunerea ta - una dintre cele mai contestate variante din ultimii ani !!!

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de miyagi »

Florin Pata scrie:
cornel.s scrie:Avem deja solutia. Trebuie insa acceptata de toti.
APCR-ul.
Liga nu mai are cum sa reprezinte interesele carpfishingului deoarece este cea mai expusa din cauza titulaturii si a principiilor ce au stat la baza infiintarii ei, la interminabile procese pe fond sportiv. Acuma, daca s-ar incapatana "lumea" si ar accepta situatia asta, existand chiar si sanse de reusita in instanta, in final tot la federatie s-ar ajunge si tot la "ecologisti" s-ar impotmoli. Situatie care ii convine, din nou, AGVPS-ului.
Cu APCR-ul treburile ar fi cele mai simple. Nu vreau sa vorbesc mai mult ca vad dushmanii 8).
p.s. A.V., poate ne vedem totusi vreodata la un ceai, ceva.



Nea Cornelus,

ONG/Federatie/Asociatie Profesionala/S.A./etc. - sa fie un organism democratic,cu fluxurile financiare si decizionale transparente ! Deciziile sa apartina celor care dau banii(pescarii/cluburile/etc.).Nu este nevoie neaparat sa fie declarat sport ! Oricum de la buget nu ajung banii nici pentru campioni olimpici/mondiali !
Sa fie condusa de cei care au demonstrat !!!!!!!

P.S. Propunerea ta - una dintre cele mai contestate variante din ultimii ani !!!
Stiu, dar tot cu APCR-ul se vor rezolva toate. Restul sunt supuse "tirului" lui Fane. Daca nu va fi Fane se va gasi altul sau statul isi va arata "coltii". Legea sportului e buna si nu se va modifica din cauza carpfishingului.
Exista totusi o scapare de care se poate "lega" oricine insa ca "izvor" doar APCR-ul poate emite pretentii.
Hai ca am spus cam mult. Restul lu` AV-u ca e singuru` care a patimit anii astia si singuru` care a inteles corespunzator si s-a zbatut sa faca ceva. Nu ma intereseaza disputele lui personale. Multe sunt subiective sau nedemonstrate. Plus ca daca va reusi sa faca sa mearga "jucaria" nu cred ca i se va mai imputa ceva.
In rest iti sustin si eu si cred ca majoritatea, cele postate mai devreme.
Urban culture.

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de RSC »

cornel.s scrie:Avem deja solutia. Trebuie insa acceptata de toti. APCR-ul....
Da, caci: "Nonvaloarea stapaneste astazi lumea" ...
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de Zarguzon Adi »

Anul trecut cand AGVPS a rupt pisica cu APCR a aratat ca are coloana vertebrala .Sunt sigur ca in sedinta de azi AGVPS va lua cea mai buna decizie pentru defasurarea Campionatului National 2013.APCR este de domeniul trecutului.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de andrei vladeanu »

tinere de mare viitor, adrian zarguzon, vezi ca ti-am pus pe facebook poze cu tine in tricou senzor din timpul concursului crapmania 2003.
te-am vazut aici si mi-am amintit
depre deciziile luate astazi la agvps se discuta de la ora 19,00 pe pvtv on line.
The One Team

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de gabisandu »

andrei vladeanu scrie:depre deciziile luate astazi la agvps se discuta de la ora 19,00 pe pvtv on line.
Ramane decizia cu privire la divizii. Lucru bun din punctul meu de vedere.
Restul... Problema MARE pentru majoritatea cluburilor.
Astept cu interes emisiunea. Sunt multe lucruri de comentat...

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de andrei vladeanu »

Zarguzon Adi scrie:Anul trecut cand AGVPS a rupt pisica cu APCR a aratat ca are coloana vertebrala .Sunt sigur ca in sedinta de azi AGVPS va lua cea mai buna decizie pentru defasurarea Campionatului National 2013.APCR este de domeniul trecutului.
si pentru restabilirea adevarului istoric, APCR a rupt pisica cu agvps, nu invers. sa fie clar.
The One Team

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de Zarguzon Adi »

Poza este facuta in 2004 in ultimile ore ale concursului crapmania dupa ce parafasem intelegerea cu tine sa reprezint senzor pentru prima si utima oara .
Emisiune placuta si spor la comentatat decizile AGVPS. Este singurul lucru ce ti-a ramas.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de andrei vladeanu »

Zarguzon Adi scrie:Poza este facuta in 2004 in ultimile ore ale concursului crapmania dupa ce parafasem intelegerea cu tine sa reprezint senzor pentru prima si utima oara .
Emisiune placuta si spor la comentatat decizile AGVPS. Este singurul lucru ce ti-a ramas.
e in 2004, intr-adevar.

ai sustinut ca ai avut un singur tricou mic la premiere, am vrut sa-ti arat ca pana si tie memoria iti mai joaca feste, nu esti chiar ca dustin hoffman in rainman.

intelegerea a fost buna, pacat ca ai renuntat la ea. a fost primul si ultimul tau succes.

multumesc pt urarile in legatura cu emisiunea.
The One Team

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Varianta CN -2013

Mesaj de Zarguzon Adi »

Din fericire am mai avut si altele dar trecute de tine cu vederea .Tuturor ne mai joaca memoria feste in 2003 ne-am cunoscut la tancabesti plantai cu porumb cu aroma de banana de la Melek.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”