Nash acum in stoc!

http://www.claumarpescar.ro

Moderator: CLAUMAR PESCAR

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de Albert »

cornel.s scrie: Cu un detz de muza a inspiratiei de pe valea Mesesului s-a rezolvat 8) .
Pe caldura asta? Apai pchiar ca esti bland. De ma dadeam si e la rezerva strategica apai sa vezi cum lua foc topicu' asta:))

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de DumiD »

cornel.s scrie:Va las ca intru de noapte, dar nu consumati aiurea momentul. Suntem destui care am bagat banii multi, iar eu n-am glumit. Mai am inca de bagat 8) .
idem, si o sa-i bag in continuare si in produse nash, insa o sa evit hainele, cel putin o perioada

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de miyagi »

Albert scrie:
cornel.s scrie: Cu un detz de muza a inspiratiei de pe valea Mesesului s-a rezolvat 8) .
Pe caldura asta? Apai pchiar ca esti bland. De ma dadeam si e la rezerva strategica apai sa vezi cum lua foc topicu' asta:))
Io numa din rezerva ma aradui, da` amu`s de lucru si conduc. Si volanu` si oastea :). Sper sa n-ajung la rusi :roll: .
Urban culture.

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de legio1083 »

Albert scrie:
legio1083 scrie: Tu ar trebui sa plangi cand vezi ca nu reusesti sa mi-i iei.
TU de ce ne aburesti?
Care fapte? Repreziniti o firma ce se vrea serioasa. Ai un studiu cat de cat credibil care sa demonstreze ca uveu, detergentu, apa, soarele din Romania distrug hainele Nash doar aici?! Studiu, nu prostii. N-ai, stiu.Atunci despre ce vorbim?

Pierderea e doar la Nash in conturi. Si pentru tine dar asta vei intelege mai tarziu.
@ Albert
Daca as urmari sa-ti iau banii as putea-o face intr-o masura limitata. Cand mi-i dai tu de buna voie, limita dispare insa nu asta e important aici.

Te simti aburit... Hai sa vedem, te aburesc eu oare?
Eu am studiat problema personal. Cu mana mea am experimentat in fel si chip dupa ce nu am fost multumit de raspunsurile primite, la randul meu. Fotografia de mai sus e reala, concreta, este facuta unui produs palpabil, care inca se afla in dulapul meu alaturi de celelalte pe care le-am testat comparativ, deci este credibil, din punctul meu de vedere. Daca tu iti numesti portocalele mandarine cine sunt eu sa te contrazic?
Intr-un proces de "aburire" nu pierzi timpul cu astfel de chestiuni pt ca pur si simplu nu-ti pasa de "victime". Corect?
Despre ce vorbim? Vorbim despre lucruri diferite - eu vorbesc pe concret, din pacate tu vorbesti de dragul de a vorbi si din placerea de a sfaturi probabil. Multumesc. Apreciez asta la fel de mult ca si grija pe care mi-o porti.
Te-ai ales cu ceva consultanta gratuita. Asta e fantastic.
Eu m-am ales cu ce mi-am dorit: incet dar sigur cei care se simt nedreptatiti reactioneaza la modul corect si in directia corecta, permitandu-mi sa ii sprijin in demersul lor. Restul nu mai prezinta nici un fel de importanta.

Stii, si aici e cam ca la pescuit - daca dai intr-un peste mare nu inseamna ca esti mare pescar. Cand insa de-a lungul timpului faci asta in mod constant nici nu va mai fi nevoie sa te autointitulezi pescar - o vor face altii pentru tine.
Legio - Patria Nostra !

iulian_i
Mesaje: 113
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 17:13
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de iulian_i »

@Legio

daca din pozitia ta ai ajuns sa iei atat de personal si patimas criticile la adresa firmei pe care o reprezinti, sa te iei in contre cu toti, sa-ti indemni clientii sa faca ceea ce ar trebui sa faci chiar tu, apoi sa mai trimiti si PM-uri ironice (cum mi-ai trimis mie), scuza-ma, dar ar trebui sa iei o pauza si sa reflectezi...eu nu sunt suparat pe tine pt. ca imi dau seama ca esti bine intentionat, dar daca tu singur nu-ti dai seama ca te depaseste pozitia si mai adaugi peste asta un orgoliu si o aroganta de-a dreptul copilaresti, e doar greseala ta, amice, noi n-avem nici o vina si n-are nimeni nimic personal cu tine, toti cei nemultumiti vor doar sa fie auziti,sa li se ia in seama criticile si sa nu fie aburiti...ar trebui sa asculti/citesti mai mult si sa vorbesti/scrii mai putin, e chiar atat de simplu

chiar nu e nevoie de ironii ieftine sa-mi zici ca-mi faci tu recomandari pt. pozitii similare la alte firme de echipament....imi dau seama ca esti foarte mandru de pozitia ta si probabil ai impresia ca ai prins pe D-zeu de picior cand te-au luat astia de la Nash, dar sa stii ca nu toata lumea sta pe marginea baltii si asteapta oferte de joburi de la firme de echipament...daca iti spun ca eu am acces la joburi mult mai misto si la firme mult mai serioase decat companii d-astea de familie din UK, ce-ai zice, m-ai scuti de ironii d-astea ?

daca unul ca mine, care nu a lucrat niciodata in vanzari, stie infinit mai mult decat tine despre domeniul asta, ar trebui sa-ti dea de gandit...iti recomand cu caldura Philip Kotler-Managementul Marketingului, orice editie vrei tu, ai gasesti acolo niste chestii la care nici macar nu te-ai gandit vreodata....citeste macar capitolele despre satisfactia si comportamentul clientilor si o sa-mi fi recunoscator, te asigur

si gata, am terminat cu topicul asta, ramane cum am stabilit: Trakker, Fox, Chub, Prologic etc. :lol:

nederi
Mesaje: 136
Membru din: Mie Sep 28, 2011 21:30

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de nederi »

Sapca .......
Fişiere ataşate
image.jpg
image.jpg (209.72 KiB) Vizualizat de 1423 ori

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de Florin Pata »

nederi scrie:Sapca .......

SIGUR ai iesit cu ea ZIUA,pe BALTA romaneasca,ai spalat-o cu DETERGENT romanesc+APA din balta si ai uscat-o la SOARELE romanesc "nemilos"! :lol:
Ultima oară modificat Mar Iun 18, 2013 18:58 de către Florin Pata, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de Albert »

legio1083 scrie: Daca as urmari sa-ti iau banii as putea-o face intr-o masura limitata. Cand mi-i dai tu de buna voie, limita dispare insa nu asta e important aici.
Ba da, tocmai despre asta vorbim.Daca erai vreun gigel de pe forum nici nu te bagam in seama.E plin de aplaudaci "sponzorizati" pe sestache cu 1 kil de bile sa faca "promovare".Dar tocmai tu te lauzi ca reprezinti ditai firma Nash in Romania.Scopul tau e sa aduci bani de-aici acolo.Nu cred ca te-au angajat aia doar asa..sa iasa la numar. In loc sa iti justifici apartenenta la o firma de asa calibru tu parca astepti kilu ala de boiles.
legio1083 scrie:Eu am studiat problema personal.
Iar tu..incearca sa intelegi ca nu-mi pasa de ce faci si crezi tu. Eu vorbesc, prin tine, cu Nash. Tu esti doar un mesager. Cand oferi informatii, verdicte, motivatii, explicatii despre produsele si actiunile Nash o faci ca un oficial Nash. Fa, te rog, distinctia si atunci ar trebui sa intelegi de ce (mai) vorbesc cu tine. Sa fii angajat Nash nu implica doar beneficii..ci si situatii d-astea in care produsele comercializate de cel care te plateste sunt de cacao. Cand patesti asa ceva oferi un punct oficial de vedere incercand, prin abilitatile tale, sa dezamorsezi situatia cu diplomatie si respect pentru client.
Tu ce faci? Ne spui ca tu esti convins ca uveu, deterjentu, apa si englezu prajit is de vina pentru situatia asta. Ok.Tu. Da' nen-tu Nash ce zice? Oficial.Ca de aia vorbim cu tine nu cu altcineva.
Halal PR.
legio1083 scrie: tu vorbesti de dragul ....... de a sfaturi probabil. Multumesc. Apreciez asta la fel de mult ca si grija pe care mi-o porti.Te-ai ales cu ceva consultanta gratuita.
De consultanta gratuia si de sfaturile pe care le-ai primit aici, nu doar de la mine, ar trebui sa te bucuri tu.Nu-i o rusine sa realizezi cand dai cu oistea-n gard.Se cheama maturitate.Si responsabilitate.
Din punctul meu de vedere inca o firma respectabila din domeniul pescuitului isi cauzeaza prejudicii prin modul in care interactioneaza cu consumatorul prin reprezentantul ei in Romania.
legio1083 scrie:Stii, si aici e cam ca la pescuit -
Dap.Doar ca discutia noastra n-are nici o legatura cu pescuitul.

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de zfcristian »

Sapca
Imagine


Tricou
Imagine


Sper ca imaginile sunt graitoare , eu unul nu mai ies cu asa ceva din casa !
mai are rost sa le pun eu pe mail la Nash ?!?!?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de gabi1 »

Ce ati vrea sa va spuna, lupul de unde alearga de acolo mananca,"fir-ati ai dreaq" ! :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “CLAUMAR PESCAR”