Nash acum in stoc!

http://www.claumarpescar.ro

Moderator: CLAUMAR PESCAR

Scrie răspuns
Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de legio1083 »

zfcristian scrie:Sapca
Imagine


Tricou
Imagine


Sper ca imaginile sunt graitoare , eu unul nu mai ies cu asa ceva din casa !
mai are rost sa le pun eu pe mail la Nash ?!?!?
Da, are rost sa le pui pe email.
Daca se poate sa refaci pozele cu unele de o calitate mai buna, apoi ataseaza-le la emailul in care scrii simplu si succint ceva de genul:
Astea sunt hainele mele cumparate cam pe atunci de la magazinul cutarescu si in urma a 1-2-3-x zile de purtat la pescuit sau x nr de spalari au capatat aspectul acesta. ma declar nemultumit de calitatea produselor acestea si as dori sa-mi primesc banii inapoi pe ele sau sa-mi pot cumpara altceva de valoarea respectiva. Date de contact. La revedere.

Daca le pui doar aici, nimeni in masura sa ia decizia unei compensatii nu are acces la ele. Lucrurile trebuie facute corect si complet daca doresti sa optii un rezultat palpabil.
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de zfcristian »

[quote="legio1083"
Da, are rost sa le pui pe email.
Daca se poate sa refaci pozele cu unele de o calitate mai buna, apoi ataseaza-le la emailul in care scrii simplu si succint ceva de genul:
Astea sunt hainele mele cumparate cam pe atunci de la magazinul cutarescu si in urma a 1-2-3-x zile de purtat la pescuit sau x nr de spalari au capatat aspectul acesta. ma declar nemultumit de calitatea produselor acestea si as dori sa-mi primesc banii inapoi pe ele sau sa-mi pot cumpara altceva de valoarea respectiva. Date de contact. La revedere.

Daca le pui doar aici, nimeni in masura sa ia decizia unei compensatii nu are acces la ele. Lucrurile trebuie facute corect si complet daca doresti sa optii un rezultat palpabil.[/quote]

M-am lamurit !
Nu stiu ce varsta ai si ce experienta ai vis a vis de viata de zi cu zi dar poate stii cum e sau era pe la unele institutii de stat : cand mergeai acolo era intotdeauna un paznic sau o femeie de serviciu care in functie de problema ce o aveai iti spunea unde sa mergi, ce acte iti trebuie si asa mai departe .
Tu ai spus ca esti reprezentant dar vad ca nu faci decat sa dai indicatii adica esti un fel de portar modern al celor de la Nash :lol: . Daca ii reprezentai atunci preluai problema , pozele si mergeau mai departe cu ele , dar tu nu, tu dai indicatii, ei bine nu am nevoie de ele, nici de compensatii nici de recomandari de detergenti sau alte prostii dar pe unde o sa va prind cu Nash o sa dau cu oua in voi :lol: :lol:

Sa va fereasca Cel de Sus sa se f...ta si scaunul ce tocmai l-am luat :lol: :lol: :lol:

Cand renunti la functia de paznic si devii reprezentant PE BUNE atunci discutam mai detaliat , pana atunci ..... PA PA !!!!!

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de legio1083 »

O reactie demna de un om cu un caracter impecabil si cu o educatie si un bun simt desavarsit. :oops:
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de Florin Pata »

Mai Legio,(m-am enervat!!!)

Am tot asteptat sa "evoluezi" la nivel de "reprezentant Nash in Romania" ,atat in mesajele publice cat si in privat!!!

1)Inainte de a decide tu cine este "profesionist,elegant,demn de o discutie cu tine" va trebui sa :
- iti dai numele adevarat
- explici ce experienta ai in management /marketing
- explici ce experienta ai in pescuit
- ce "logistica" ai folosit in decursul anilor si de ce ar trebui sa alegem Nash!!!,in dauna altor firme
- repet - "ce te imputerniceste sa fii arogant!!! :oops: ?
- de ce suntem datori (ca si clienti) sa acceptam explicatii imbecile de gen "supersculele Nash" trebuie purtate noaptea(fara UV :oops: ),"nu trebuie spalate(sa le purtam prin casa :oops: ),trebuie spalate cu Perrier :oops:

2) Exista o gramada de persoane care au venit cu dovezi clare de produse de 2 lei vandute cu pret de "lux":
- Nash in Anglia nu este ce ne imaginam noi romanii
- este o firma de "familie"(cum spunea un coleg de forum)
- nu are reprezentante ci doar sponsorizeaza "niste pescari"
- am studiat ani de zile forumurile englezesti in care "majoritatea acestora" se plang de preturile Nash la produse echivalente cu preturi mai mici
- acestea necesita "replacement " imediat cu scuze !!!!!!!!!!!!!!!!!!

3) In Romania Nash a fost "prezentata" de niste pescari mai "seniori" ceva de gen "Mercedes!":
- a devenit o "uniforma" de gen "superpremium" fara argumente
- este reprezentata de un "nickname" arogant si fara experienta in relatia cu clientii
- cred ca in Romania vinde mai mult decat in Anglia(inca!)
- cred ca tu esti superdepasit/ti se pare ca reprezinti pe Dumnezeu/consideri ca romanii sunt retardati(vezi Campionatul Mondial/Cupa Mondiala)
- romanii inca achizitioneaza produse de "lux"pentru "imagine" - daca produsele sunt "de ..........." vor renunta instant la "firma respectiva"

Daca tot se vorbea de "bani la modul serios" :
- Kevin sa schimbe produsele de ........ :oops:
- sa angajeze un profesionist pentru reprezentativitate(mai putin pescar si mai mult orientat catre client service)
- Nash Tackle sa ofere "puncte de vedere oficiale"
- sa angajeze un reprezentant orientat catre "business" si mai putin orientat catre "ego"

Pana la lamurirea tuturor acestor "puncte fierbinti" Nash "is forbidden for me!!!!!!!!! :oops: "

PS - Daca continui cu "aburelile ieftine!!!" nu te mai astepta la "raspuns"(pierd timp pretios)

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de legio1083 »

Stii ce este deranjant aici? Faptul ca bunavointa e confundata cu slabiciunea/nepriceperea si este exploatata cu grosolanie.
Era bine daca raspundeam scurt: cine are probleme sa mearga la magazin ul de unde a luat produsele si sa se planga acolo cat vrea el si peurma e treaba mea? Pai nu era bine... Poate ca am gresit.

Informatiile pe care mi le ceri sunt publice, daca esti intr-adevar interesat de ele, le poti afla si singur.
A nu ramane indiferent la mizeriile cu care sunt improscat nu inseamna ca sunt arogant. E o chestiune de bun simt si poate ar fi trebuit sa o sesizezi singur.
Observ ca nici macar nu citesti cu atentie ce spun si rastalmacesti lucrurile astfel incat sa-ti vina la indemana sa mai plasezi o replica care da bine la public.
A continua sa spun acelasi lucru cuiva care nu vrea sa accepte ca lucrurile pot sta si altfel decat crede el e pierdere de vreme.
Legio - Patria Nostra !

nederi
Mesaje: 136
Membru din: Mie Sep 28, 2011 21:30

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de nederi »

Omul are dreptate,a incercat sa ne ajute.nu el a facut sapca,si cred ca problema se va rezolva daca vrem sa procedam cum ne a invatat.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de miyagi »

Legio ( nu te supara ca nu-ti folosesc numele real, te rog ), daca te da Kevin afara ca ne-nveti la prostii te angajez la mine :wink: . Mai in gluma, mai in serios, imi place cum combati si cat suflet pui in treaba asta.
Si de ce nu, ca sa-i inervez si pe colegi :mrgreen: .
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de miyagi »

zfcristian scrie: Sa va fereasca Cel de Sus sa se f...ta si scaunul ce tocmai l-am luat :lol: :lol: :lol:
Mi-l vinzi mie la un pret corect si ii fac io poze si le trimit la Kevin :lol: .
Urban culture.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de gabi1 »

[quote="cornel.s"]Legio ( nu te supara ca nu-ti folosesc numele real, te rog ), daca te da Kevin afara ca ne-nveti la prostii te angajez la mine :wink: .

:lol: L-a refuzat el pe Melescanu, cum crezi ca-l poti corupe tu :roll: :roll:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: Nash acum in stoc!

Mesaj de legio1083 »

Dragi pescari, avand in vedere lipsa de reactie in favoarea intereselor dumneavoastra, anunt pe aceasta cale in mod public ca eu, Costi Sandu, am incetat a mai avea relatii comerciale cu Nash Group Plc din Marea Britanie, a carei interese financiare le-am reprezentat in ultimele luni.

Cu respect,
Legio
Legio - Patria Nostra !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “CLAUMAR PESCAR”