alegere mulineta buget ~200 ron

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
hulk
Mesaje: 28
Membru din: Mie Oct 10, 2018 18:36

alegere mulineta buget ~200 ron

Mesaj de hulk »

Saluatre,

Ma puteti ajuta cu niste recomandari vis a vis de achizitionarea unor mulinete pentru pescuit la crap, in jurul sumei de 200 lei/buc?
Pescuiesc lansat, nu plantat.
ma gandeam la una dintre urmatoarele variante:
1.Okuma Custom Black 60
2. Carp Expert Neo Cast 150plus
3.Okuma Long Bow Lb60(nu stiu cat este recomandata pentru pescuitul lansat, cel putin asa am citit printre reviewuri)
4.Dam Quick Renegade Surf 370 Fd(aceasta mi a atras atenita, stie cineva ceva despre ea?:) )

multumesc, astept cu interes parerile/sfaturile dvs.

Driscu Radu
Mesaje: 306
Membru din: Mar Ian 24, 2012 8:10
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: alegere mulineta buget ~200 ron

Mesaj de Driscu Radu »

Salut discutia mai concretă este intre okuma si dam . In aceste 2 mulinete ,firme as avea incredere pentru o posibilă achiziție.Okuma custom si dam quick poti sa faci o baterie completa de 3+1(spod) sau 4+1 .Departajarea intre aceste 2 mulinete cred ca le poti face in functie de sistemul de frânare ,capacitate tambur sau prezența unui tambur de rezervă metalic.

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2780
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: alegere mulineta buget ~200 ron

Mesaj de Alin Galbenu »

Mai pune 50 lei si poti merge pe Adonis 7000. Raport calitate/pret excelent.
Imagine

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: alegere mulineta buget ~200 ron

Mesaj de Claudiu Garlea »

hulk scrie:Saluatre,

Ma puteti ajuta cu niste recomandari vis a vis de achizitionarea unor mulinete pentru pescuit la crap, in jurul sumei de 200 lei/buc?
Pescuiesc lansat, nu plantat.
ma gandeam la una dintre urmatoarele variante:
1.Okuma Custom Black 60
2. Carp Expert Neo Cast 150plus
3.Okuma Long Bow Lb60(nu stiu cat este recomandata pentru pescuitul lansat, cel putin asa am citit printre reviewuri)
4.Dam Quick Renegade Surf 370 Fd(aceasta mi a atras atenita, stie cineva ceva despre ea?:) )

multumesc, astept cu interes parerile/sfaturile dvs.

Salut,

Din modelele selectate de catre dumneavoastra, pentru pescuit lansat, as merge pe Custom Black-ul de 60. Tamburul de rezerva este din grafit, iar frana de pe tambur este de tip F.D.P (Fast Progresive Drag).

http://www.totalfishing.ro/mulineta-oku ... 14359.html

Alte modele pe care le-as lua in calcul, sunt ceva mai scumpe: Aerlex 10000 XTB sau Wychwood Riot 65S (tambur de rezerva metalic de tip shallow pentru fire subtiri si tambur principal de adancime mare).

http://www.totalfishing.ro/mulineta-wyc ... 70264.html

Avatar utilizator
Eduard Mosneanu
Mesaje: 279
Membru din: Lun Mar 27, 2017 18:59
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: alegere mulineta buget ~200 ron

Mesaj de Eduard Mosneanu »

Adonis 7000
Gone fishing....

hulk
Mesaje: 28
Membru din: Mie Oct 10, 2018 18:36

Re: alegere mulineta buget ~200 ron

Mesaj de hulk »

mutumesc baieti :wink: !

Am vazut in dechatlon adonis 7000, imi place :roll: insa cred ca voi merge pe okuma CB 60 ...
am facut un mic efort de am ajuns la suma de 200/buc deja :lol: sunt mai mult de cat incepator, sculele vechi erau niste chinezarii iefetine, abia in ultimul an am inceput sa descopar carpfishingul.

Sper sa-mi fie suficient pentru cat pescuiesc eu, o data de 2x pe luna 12/24 ore, bine... microbu' se poate duce si mai departe :roll: :roll: :lol:

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: alegere mulineta buget ~200 ron

Mesaj de Szilveszter »

Nu te arunca,vine crăciunul ,mai intră o primă ceva.mai rămâne unu fără bani și poate vinde pe aici la preț fain.ai vreme,așteaptă ianuarie

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: alegere mulineta buget ~200 ron

Mesaj de Szilveszter »

Deci,ce ai hotărât?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”