ALEGERE NAVOMODEL

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

MERITA BANII NAVOMODELUL SKARP S60 ?

DA
11
22%
NU
40
78%
 
Voturi totale: 51

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de Daniel D »

Acum ca tot ai cumparat-o, si tinand cont de titlul topicului.....ALEGERE NAVOMODEL, as fi interesat si eu de alte recomandari vis-a-vis de alegerea unei barcute. M-ar interesa foarte mult, posibilitatea de garantie , de a remedia orice problema aparuta ulterior.
Din acest motiv as fi incantat mai mult de variante autohtone......."nu merge, se strica....o duc la atelier, si o repar". Imi puteti recomanda ceva?
Nume utilizator schimbat din Dani D

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de macara88 »

Hypo scrie:Acum ca tot ai cumparat-o, si tinand cont de titlul topicului.....ALEGERE NAVOMODEL, as fi interesat si eu de alte recomandari vis-a-vis de alegerea unei barcute. M-ar interesa foarte mult, posibilitatea de garantie , de a remedia orice problema aparuta ulterior.
Din acest motiv as fi incantat mai mult de variante autohtone......."nu merge, se strica....o duc la atelier, si o repar". Imi puteti recomanda ceva?
Salut , eu pot sa zic ca sunt destul de multumit de SKARP ..... desi acum vazand ce poate skarpul meu si ce poate o barcuta de pe http://........ (una de 1000 RON ) iti pot spune din toata inima ca merita mai mult cea de 1000 RON ...E ieftina , daca se strica o repari la ei.Plus eu am vaut una in actiune pe MV2 si pot spune ca ne dadea clasa(celor cu barci scumpe si sofisticate ) ....EU pana duceam barcuta pe malul celalalt el deja o aduce inapoi ( ffff rapida ).

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de Daniel D »

macara88 scrie:
Hypo scrie:Acum ca tot ai cumparat-o, si tinand cont de titlul topicului.....ALEGERE NAVOMODEL, as fi interesat si eu de alte recomandari vis-a-vis de alegerea unei barcute. M-ar interesa foarte mult, posibilitatea de garantie , de a remedia orice problema aparuta ulterior.
Din acest motiv as fi incantat mai mult de variante autohtone......."nu merge, se strica....o duc la atelier, si o repar". Imi puteti recomanda ceva?
Salut , eu pot sa zic ca sunt destul de multumit de SKARP ..... desi acum vazand ce poate skarpul meu si ce poate o barcuta de pe http://........./ (una de 1000 RON ) iti pot spune din toata inima ca merita mai mult cea de 1000 RON ...E ieftina , daca se strica o repari la ei.Plus eu am vaut una in actiune pe MV2 si pot spune ca ne dadea clasa(celor cu barci scumpe si sofisticate ) ....EU pana duceam barcuta pe malul celalalt el deja o aduce inapoi ( ffff rapida ).
Da...ceva de genul asta ma intereseaza. Si nu neaparat sa primeze pretul...cat posibiltatea de a o repara rapid. La modelul acesta sincer nu imi plac cuvele....dar multumesc pentru recomandare. O sa fie una din variantele pe care o sa le vad.
Mai astept recomandari........
Nume utilizator schimbat din Dani D

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de macara88 »

Hypo scrie:
macara88 scrie:
Hypo scrie:Acum ca tot ai cumparat-o, si tinand cont de titlul topicului.....ALEGERE NAVOMODEL, as fi interesat si eu de alte recomandari vis-a-vis de alegerea unei barcute. M-ar interesa foarte mult, posibilitatea de garantie , de a remedia orice problema aparuta ulterior.
Din acest motiv as fi incantat mai mult de variante autohtone......."nu merge, se strica....o duc la atelier, si o repar". Imi puteti recomanda ceva?
Salut , eu pot sa zic ca sunt destul de multumit de SKARP ..... desi acum vazand ce poate skarpul meu si ce poate o barcuta de pe http://.............../ (una de 1000 RON ) iti pot spune din toata inima ca merita mai mult cea de 1000 RON ...E ieftina , daca se strica o repari la ei.Plus eu am vaut una in actiune pe MV2 si pot spune ca ne dadea clasa(celor cu barci scumpe si sofisticate ) ....EU pana duceam barcuta pe malul celalalt el deja o aduce inapoi ( ffff rapida ).
Da...ceva de genul asta ma intereseaza. Si nu neaparat sa primeze pretul...cat posibiltatea de a o repara rapid. La modelul acesta sincer nu imi plac cuvele....dar multumesc pentru recomandare. O sa fie una din variantele pe care o sa le vad.
Mai astept recomandari........


Da ... intradevar cuvele au un dezavantaj.La ultima partida am vazut un "natantol" care uita sa dea drumul la baitrunner si ii cadea montura in continu din cuve . Dupa 2 drumuri la aprox 200 m i-a murit barca in mijlocul lacului ..... noroc cu vantul care i-a adus-o la mal ( nu stiu daca bateria fusese incarcata la maxim , in schimb avantajul la barcuta asta este ca schimbi fff repede bateria .In timp ce la Skarp trebuie desfacute suruburile la ea doar scoti un clips)


Deci ,recomand navomodelele cu cuvele dedesubt :D asemeni modelului Skarp s 60 :idea:

macara88
Mesaje: 367
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de macara88 »

Prima oara am vazut barcuta de 1000 RON pe MV2 . Aceasta era manevrata de unul din angajatii firmei ce o comercializeaza si era MEGA OK pt 1000 RON.Dupa ultima partida cand am vazut-o la un pescar mi-am dat seama ca are un mare inconvenient cu cuvele :D si cu bateria ( pe site se laudau ca daca barca ramne fara bateria ar intra o bateria de rezerva care pate aduce barca la mal.In realitate nu are putere sa mai mearga drept pana la mal .... merge in cerc :D

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de Daniel D »

Chiar nu mai are nimeni barcuta de nadit..........????
Nume utilizator schimbat din Dani D

Avatar utilizator
arsinel
Pescar de competitie
Mesaje: 2285
Membru din: Dum Mar 21, 2010 15:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de arsinel »

Daca ai timp si esti din bucuresti treci pe la magazinul arrow de la obor si intreaba de Dl Mihai .Are pe cineva care lucreaza in aviatie si se ocupa si cu fabricarea de navomodele ,are Mihai unul forte frumos ,nici mare nici mic,2 cuve si de 2 ani nu a avut probleme cu el iar daca se strica ceva doar il duci la Domnul respectiv .
Astea din magazine S60 ,Bombardier ........... m ai greu daca se strica ,pana le duci ,pana le verifica,daca are ceva stricat trebuie sa comande in tara respectiva si pierzi 30-40 de zile asa il duci si seara sau a doua zi il ai .
Divizia de Lupi a Clubului Sportiv
Personal Best 23,650KG - MV2 / 2020

marius_m
Mesaje: 304
Membru din: Mar Iun 22, 2010 12:13
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de marius_m »

i-ti recomand NAVIGATOR MAVERICK , dupa parerea mea este cel mai bun de pe piata

flo2203
Mesaje: 67
Membru din: Mar Apr 12, 2011 20:43
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de flo2203 »

am sk60 de un an . l-am folosit atat pe mv2 cat si pe alte balti ( blasova). am facut cateva modificari
1 schimbat acumulatorii cu care a venit barcuta( niste no name-uri care nu duceau mai mult de 10 drumuri pe mv2) cu
panasonic pe gel de plumb, si ca sa fiu mai sigur , am luat trei seturi

2 schimbat acumulatorii de la telecomanda

3 modificat partea din spate ( de la motoare). am taiat grila pe unde arunca apa in spate, si am lipit plastice pe lateral
in asa fel incat sa directioneze jetul spre innapoi

acum merge ok .

Avatar utilizator
Ion Mironov
Mesaje: 478
Membru din: Mie Dec 09, 2009 15:47
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: ALEGERE NAVOMODEL

Mesaj de Ion Mironov »

nu iti recomand acest model.nu neaparat ca fac eu barcute insa este foarte prost din mai multe motive:
1.daca se arde ceva la ea si nu mai este in garantie va trebui sa schimbi tot in ea...are toata electronica pe o placa...regulatoare relee swichiuri etc...sa le schimbi te costa 200 euro.suna-ma si iti explic clar despre ce este vorba.0768895826 ionut
Mironov Ion Valentin
http://www.barcute-plantat.com
0726424099

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”