Avertizori hakuyo vs alte branduri

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
liviu68
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Apr 14, 2018 22:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Avertizori hakuyo vs alte branduri

Mesaj de liviu68 »

Mai sunt avertizorii hakuyo o alegere privită sau best buy cum citeam pe un topic pentru modele mai ieftine, în comparație cu oferta prezenta în magazine in gama de pana la 800 - 900 lei?
Pe mine mă interesa modelul hakuyo 2014 pe care nu îl mai găsesc în oferta unui magazin ci doar adus de unii vânzători pe Olx.
Am văzut în magazinele de specialitate diverse modele interesante de la prologic sau carp expert, dar nu am găsit pe forum opinii ca sa recomande aceste modele ca fiind o opțiune mai buna sau del puțin de luat în seama în comparație cu hakuyo.
În concluzie, care ar fi alegerea corecta, nou sau second, pana în 800 lei?
Opțiunea pentru hakuyo se datorează faptului acestea au o funcție antifurt despre care nu știu, de fapt, dacă functioneaza sau este cu adevarat utilia.

Avatar utilizator
Costin Tudora
Mesaje: 292
Membru din: Vin Iul 03, 2015 14:21
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Avertizori hakuyo vs alte branduri

Mesaj de Costin Tudora »

Salut,

Functia de "antifurt" functioneaza foarte ok, functia eu am gasit-o utila cand a picat o lasneta de pe suport(2 caini cautau pe dreaq pe langa lansetele mele.. )
Seara cand intrii in cort cred ca stai mai linistit, eu cel putin sunt sigur ca nu se atinge nimic de lansete.
Nu-ti plac ultimele modele de la hakuyo de vrei modelul 2014 ?
Eu am modelul 2017 si sunt ok, poti seta cate lumini vrei sa se aprinda pe ei(de la pom de craciun la un singur led), au mute, poate tonurile nu sunt cele mai grozave dar si acolo ai de unde alege.
Am tot vazut senzori pe balta care ba nu comunica cu statia decat daca statia e agatata in copac la nici 30m, altii care se curata vopseaua de pe ei, devin lipicosi si lista poate continua cred.
Daca ar fi sa imi iau maine un alt set de senzori as opta pentru acelasi model sau cel mai nou cu snag bar-uri.
The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.

adelin557
Mesaje: 16
Membru din: Vin Iun 30, 2017 1:37
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Avertizori hakuyo vs alte branduri

Mesaj de adelin557 »

Găsești pe site la Dan Mitrănescu. Chiar acum câteva zile m-am uitate și avea toate modelele, dacă nu ma înșel hakyuo 2014 este undeva la 450 lei. Și 650 lei hakuyo 2018.
Eu unul dacă as avea 800 lei mergeam pe Prologic XMS Alarms, prea frumoși și finuți acești senzori.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”