Big si Medium Baitrunner ci4+ - mecanism hagane ???

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

carbocalm
Mesaje: 513
Membru din: Joi Mai 16, 2013 21:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Big si Medium Baitrunner ci4+ - mecanism hagane ???

Mesaj de carbocalm »

danutlupu scrie:No, pai hotarati-va; ori e aluminiu chior presat la rece, ori e aliaj cu alte metale care il face super jmecherie de tare ? Pai daca e aliat si super strong, de ce il mai preseaza si daca il preseaza nu devine mai dens, adica mai greu ? Voi ati dat o pila pe o janta din aliaj, sau ati atins-o vreodata de bordura ?
No ... incearca sa citesti integral raspunsurile.
Tu ai vaselina sau ulei pe jante ? :wink:

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Big si Medium Baitrunner ci4+ - mecanism hagane ???

Mesaj de ionut72 »

danutlupu scrie:No, pai hotarati-va; ori e aluminiu chior presat la rece, ori e aliaj cu alte metale care il face super jmecherie de tare ? Pai daca e aliat si super strong, de ce il mai preseaza si daca il preseaza nu devine mai dens, adica mai greu ? Voi ati dat o pila pe o janta din aliaj, sau ati atins-o vreodata de bordura ?
Cum sa fie aluminiu chior, ma? :)

Presarea la rece e o metoda e prelucrare, nu de aliere.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

raduleonard
Mesaje: 202
Membru din: Sâm Dec 17, 2016 1:31
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Big si Medium Baitrunner ci4+ - mecanism hagane ???

Mesaj de raduleonard »

Multumesc tuturor pentru raspunsuri si scuzele de rigoare ca desi am deschis un tipic n’am participat la el. Unii mai si muncim! Si fara internet...! Are HGN! Pentru mine e clar! Asta era defapt SIMPLUL raspuns pe care il cautam! Ca tot timpul se gasesc filozofi sa’si dea cu parerea...Ii dam inainte ca pionii!


Sent from my iPhone using Tapatalk

georgeRO
Mesaje: 109
Membru din: Dum Mai 03, 2015 16:44
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Big si Medium Baitrunner ci4+ - mecanism hagane ???

Mesaj de georgeRO »

raduleonard scrie:
danutlupu scrie:Si mie mi se pare o chestie foarte tare sa vinzi acelasi produs la care ii pui o stampila in plus iar in felul asta sa reusesti sa pacalesti o multime de naivi.
Eu am cumparat produsul nestiind acest lucru. Postarea mea e in acest scop, a afla daca are sau nu mecanism Hagane. Nu cred ca cineva ar plati 1000 ron pe o mulineta doar pt ca a vazut stampila HGN. Eu doar sunt curios, are sau nu are? Altcineva? Vreun raspuns?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ba da, asa functioneaza Apple.

Stie cineva sa-mi explice de ce hagane a aparut intai pe mulinetele de spinning si care sunt diferentele de executare ale drillului intre cele doua metode de pescuit?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”