Cobra nadit

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Chief
Mesaje: 249
Membru din: Joi Iun 13, 2013 13:14
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Cobra nadit

Mesaj de Chief »

Salutare! Va rog sa-mi recomandati CEA MAI BUNA cobra de nadit de pe piata. Ma intereseaza pt boilies cu diametru de 24 mm. Aici ma refer la distanta maxima coroborata cu greutatea cat mai mica a cobrei. Multumesc anticipat!

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 698
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Cobra nadit

Mesaj de Simu Alexandru »

zarguzon
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

briche
Mesaje: 196
Membru din: Mar Mai 04, 2010 23:31
Puncte: 0
Localitate: Medias, jud. Sibiu

Re: Cobra nadit

Mesaj de briche »

Fara dubii, Zarguzon, varianta light, e mai scumpa putin ca varianta normala, dar nici nu simti ca ai ceva in mana.

Valerian
Mesaje: 128
Membru din: Lun Iun 12, 2017 19:53
Puncte: 0
Localitate: Cluj

Re: Cobra nadit

Mesaj de Valerian »

Mai face cineva la Constanta 250 RON cu lungime de 113 cm.Pe olx am găsit anunțul ,si eu am de la Zarguzon de 20 de distanța dar măsurată are 103 cm deci e mai scurta ca cea de la Constanta ,

Chief
Mesaje: 249
Membru din: Joi Iun 13, 2013 13:14
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Re: Cobra nadit

Mesaj de Chief »

Ce parare aveti despre cobra de la Orient? Stiu ca este cea mai lunga avand 130 cm? Poate cei care merg la concursuri stiu mai bine...

Avatar utilizator
Rus Bogdan
Mesaje: 96
Membru din: Dum Dec 03, 2017 15:09
Puncte: 0
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Cobra nadit

Mesaj de Rus Bogdan »

Eu mi-am comandat de la domnul Dan o cobra din panza de carbon 3k la un pret foarte bun..

https://danmitranescu.ro/cobre-carbon/4 ... -26mm.html

Sau: Orient Bambus de 130 cm; dar si banii sunt destul de multi... :lol: :lol:

Chief
Mesaje: 249
Membru din: Joi Iun 13, 2013 13:14
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Re: Cobra nadit

Mesaj de Chief »

Nu ma intereseaza costul cobrei. Vreau sa fie cea mai buna. Dar pt asta am nevoie de detalii de la cei ce le-au folosit:daca ei pot nadi constant fara sa oboseasca bratul, daca ei pot nadi cu bile de 24 la 130 m etc.

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 698
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Cobra nadit

Mesaj de Simu Alexandru »

Chief scrie:
Vin Iul 03, 2020 14:15
Ce parare aveti despre cobra de la Orient? Stiu ca este cea mai lunga avand 130 cm? Poate cei care merg la concursuri stiu mai bine...
orient este grea si are o miscare mai aparte .Cred ca iti ia ceva timp sa dai bine cu ea
Sa iei in calcul ca doar cu 2 maini poti da cu orient
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cobra nadit

Mesaj de Dan Mitranescu »

Chief scrie:
Vin Iul 03, 2020 14:42
Nu ma intereseaza costul cobrei. Vreau sa fie cea mai buna. Dar pt asta am nevoie de detalii de la cei ce le-au folosit:daca ei pot nadi constant fara sa oboseasca bratul, daca ei pot nadi cu bile de 24 la 130 m etc.
Cea mai buna cobra o sa oboseasca bratul mai mult decat il oboseste orice alta cobra de carbon ... cand se folosesc ambele maini.
Nadind cu doua maini se obtin distante mai mari si nu obosesc niciodata bratele.

Asa ca cea mai buna cobra care sa nu te oboseasca o sa fie aia folosita cu doua brate.

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5363
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: Cobra nadit

Mesaj de Bogdan Zaharia »

Simu Alexandru scrie:
Vin Iul 03, 2020 21:59
Chief scrie:
Vin Iul 03, 2020 14:15
Ce parare aveti despre cobra de la Orient? Stiu ca este cea mai lunga avand 130 cm? Poate cei care merg la concursuri stiu mai bine...
orient este grea si are o miscare mai aparte .Cred ca iti ia ceva timp sa dai bine cu ea
Sa iei in calcul ca doar cu 2 maini poti da cu orient
Eu o folosesc pe cea de la orient, intradevar, e mai grea, are 115 gr parca, o cantaresc maine si iti spun exact, dar arunc mult mai usor fara mult efort la 120m.
Eu nu pot da cu 2 maini si se duce destul de bine doar cu o singura mana, am renuntat la cobrele care sunt pe piata si de vreo 2 ani o folosesc fara probleme, avem in echipa si cobrele de la zarguzon si steflea si sunt foarte bune si alea.
multi nu iau in calcul ce este pe interiorul cobrei :wink:
ImagineImagine
BÂZ

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”