Discutii diverse lansete

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Discutii diverse lansete

Mesaj de Lucian Manea »

Dan Mitranescu scrie:Nu ai sa vezi un dealer, posesor sau visator de Mercedes, ca afirma ca are cea mai buna masina din tara. Sau daca o incearca, o primeste.
Din cate stiu eu Hagi primeste de ani de zile cele mai scumpe modele de BMW. Si exemplele pot continua.
Dan Mitranescu scrie:In schimb, mangleala pe bani o recunosc de la mare distanta. In general lucrurile cu raport calitate / pret bun sunt in totala opozitie cu lucrurile care includ pretul manglelii
Eu propun sa le trimiti un mail si celor de la Nike si sa il pui in cc pe Rafael Nadal. Sa le spui ca sunt manglitori.
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
Claudiu Cutus
Mesaje: 514
Membru din: Mie Sep 05, 2012 3:20
Puncte: 0
Localitate: cluj-napoca

Re: Discutii diverse lansete

Mesaj de Claudiu Cutus »

Dan Mitranescu scrie:
Claudiu Cutus scrie:Sunt curios, oare mai face cineva in lumea asta lansete bune in afara de MTX?
Bune da, bune si ieftine , nu !

Ce inseamna "lanseta buna" o spune fiecare brand in parte. Nu este nevoie de pareri individuale, de placeri ascunse ridicate la rang de recomandare, sau de mangleli platite.

O lanseta buna si ieftina este usoara si tare.
La absolut toate brand-urile , cu cat se respecta acest criteriu, cu atat creste pretul lansetei.
Asta nu se poate ascunde niciodata.

Acum v-ati satisfacut curiozitatea domnul Octavian ?
Lasand la o parte pretul, puteti sa imi spuneti cateva nume/modele de lansete bune? Nu de alta da de ani buni in afara de mtx nu am auzit de altceva (cel putin din partea dumneavoastra)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Discutii diverse lansete

Mesaj de ionut72 »

carbocalm scrie:Bogdan Drăgan și Mihai Pripon sunt campioni mondiali!
Dacă as vrea sa promovez articole de pescuit, as face tot posibilul ca numele lor sa fie asociat cu acestea.

Te rog însă să vezi esența afirmației mele și sa nu extragi din context.
Afirmația mea, vizează doar unele postari de pe forum.

Oamenii care au expertiză și valoare într-un domeniu este normal sa fie remunerați.
Daca spun doi campioni mondiali la pescuit si Maxx (unul dintre lansatorii de top din Romania), ca lanseta X e nu stiu cum, e in regula. Daca mai spun alti pescari acelasi lucru, nu mai e in regula, astia sunt platiti sau mituiti.

Oamenii care au expertiză și valoare într-un domeniu este normal sa fie remunerați, ceilalti nu, remuneratia in cazul astora e mita.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Discutii diverse lansete

Mesaj de Lucian SV »

Albert scrie: Ca sfat: faceti sectiune cu consultantii pt echipament, asa devine clar cine ce hram poarta.
EȘTI PROST? sau faci mișto? :wink:
Ori mai corect, trolezi?

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Discutii diverse lansete

Mesaj de Lucian SV »

ionut72 scrie: Daca spun doi campioni mondiali la pescuit si Maxx (unul dintre lansatorii de top din Romania), ca lanseta X e nu stiu cum, e in regula. Daca mai spun alti pescari acelasi lucru, nu mai e in regula, astia sunt platiti sau mituiti.
Oamenii care au expertiză și valoare într-un domeniu este normal sa fie remunerați, ceilalti nu, remuneratia in cazul astora e mita.
hA, HA, aH, Ha. vrei să-ți dau în treflă cu toate teoriile tale economice? băț de 12 13 sute, azi, sec xxi, 3,5lbs da mă lași? nu comentez mai mult da mă bufnește una alta!
Ai tu impresia că nu ai înghițit rahat coafat de alții?

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Discutii diverse lansete

Mesaj de ionut72 »

Lucian SV scrie:
ionut72 scrie: Daca spun doi campioni mondiali la pescuit si Maxx (unul dintre lansatorii de top din Romania), ca lanseta X e nu stiu cum, e in regula. Daca mai spun alti pescari acelasi lucru, nu mai e in regula, astia sunt platiti sau mituiti.
Oamenii care au expertiză și valoare într-un domeniu este normal sa fie remunerați, ceilalti nu, remuneratia in cazul astora e mita.
hA, HA, aH, Ha. vrei să-ți dau în treflă cu toate teoriile tale economice? băț de 12 13 sute, azi, sec xxi, 3,5lbs da mă lași? nu comentez mai mult da mă bufnește una alta!
Ai tu impresia că nu ai înghițit rahat coafat de alții?

Nu-s teorii economice, sunt legi economice, si-ti dau cate o palma dupa ceafa cand te astepti mai putin. Si stai si te intrebi, tamp, de unde ai migrena si ce te-a lovit! :)

Nimeni si nimic nu poate sa te impiedice sa crezi ca Maimutoiu', Pripon, Maxx si ceilalti "coafeaza rahatul", dar ce legatura e intre numarul de lbs si pretul de raft? Exista azi, in sec XXI, lanseta de 3,5 lbs de 30 de sute si mulineta de 60 de sute. Si?
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Discutii diverse lansete

Mesaj de gabi1 »

...luptă, luptă si dă-i, si dă-i si luptă... :lol: :lol:

Imagine
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Discutii diverse lansete

Mesaj de ionut72 »

gabi1 scrie:...luptă, luptă si dă-i, si dă-i si luptă... :lol: :lol:

Imagine
Alta sansa decat educarea publicului nu e!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Discutii diverse lansete

Mesaj de gabi1 »

ionut72 scrie:
gabi1 scrie:...luptă, luptă si dă-i, si dă-i si luptă... :lol: :lol:

Imagine
Alta sansa decat educarea publicului nu e!
:lol: :lol: Just(ne-am umplut de sangre)!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

carbocalm
Mesaje: 513
Membru din: Joi Mai 16, 2013 21:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Discutii diverse lansete

Mesaj de carbocalm »

Ioane,

Sper ca răspunsul meu, sa te găsească cu bine.

Da pentru mine este o problemă ca cineva nu recunoaște ca este plătit /sponsorizat sa promoveze un produs. Mai mult, postează ca un utilizator total dezinteresat.
Sfidează bunul simț.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”