Elite D Select Baits

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
carpdiem
Mesaje: 209
Membru din: Mar Noi 03, 2015 21:29
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Elite D Select Baits

Mesaj de carpdiem »

Salut baieti,

Dupa un sezon de pescuit ce feedback puteti oferi despre aceste lansete? Ma intereseaza sa cumpar unele versus Tx 7. Deja am o parere pro Elite, as vrea sa mai aud si alti pescari.

Multumesc.
CarpDiem - Cezar Paunescu

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Elite D Select Baits

Mesaj de petre iulian »

Eu le-am folosit o singura data si au fost ok .. in timp nu stiu ce se intampla .Nu stiu cum se face dar la noi in Romania ,majoritatea firmelor care comercializeaza/ produc bete de crap ...aleg sa le testeze betele din randul aruncatorilor de top la distanta . Acesti pescari nu prea merg la competitii si nu prea sti ce se intampla dupa mai mult timp cu betele .. Toti(majoritatea) prefera sa `doneze un set de bete unor pescari care merg mai mult la castinguri in loc sa caute pescari care pescuiesc efectiv cu ele un sezon intreg .Nu am inteles care-i smecheria si personal cred ca mai multa reclama si teste faci daca pescuiesti cu betele un sezon intreg in competitii si cand zic sezon ma refer la minim 10-15 concursuri pe an ….decat sa arunci cu ele la doua castinguri si sa le lauzi pe urma tot anul ... :D

scuzee ca am cam deviat de la subiect dar de mult vroiam sa scriu aceste randuri ......Eu personal pescuiesc cu LR 42 si de 4 ani nu am rupt niciunul din 8 bucati ....si eu merg in medie la minim 20 concursul anual si au fost tare chinuite ....din pacate trebuie sa le 'pensionez ca vreau acum ceva mai usor ......


ps. se vede ca n-am mai scris ceva de mult ca o 'dau in povesti :lol:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Elite D Select Baits

Mesaj de doru_croc »

petre iulian scrie:ps. se vede ca n-am mai scris ceva de mult ca o 'dau in povesti :lol:
Gramatica e buna, topicul frazei se incadreaza in cerintele minime.....esti pe calea cea buna :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

carpdiem
Mesaje: 209
Membru din: Mar Noi 03, 2015 21:29
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Elite D Select Baits

Mesaj de carpdiem »

petre iulian scrie:Eu le-am folosit o singura data si au fost ok .. in timp nu stiu ce se intampla .Nu stiu cum se face dar la noi in Romania ,majoritatea firmelor care comercializeaza/ produc bete de crap ...aleg sa le testeze betele din randul aruncatorilor de top la distanta . Acesti pescari nu prea merg la competitii si nu prea sti ce se intampla dupa mai mult timp cu betele .. Toti(majoritatea) prefera sa `doneze un set de bete unor pescari care merg mai mult la castinguri in loc sa caute pescari care pescuiesc efectiv cu ele un sezon intreg .Nu am inteles care-i smecheria si personal cred ca mai multa reclama si teste faci daca pescuiesti cu betele un sezon intreg in competitii si cand zic sezon ma refer la minim 10-15 concursuri pe an ….decat sa arunci cu ele la doua castinguri si sa le lauzi pe urma tot anul ... :D

scuzee ca am cam deviat de la subiect dar de mult vroiam sa scriu aceste randuri ......Eu personal pescuiesc cu LR 42 si de 4 ani nu am rupt niciunul din 8 bucati ....si eu merg in medie la minim 20 concursul anual si au fost tare chinuite ....din pacate trebuie sa le 'pensionez ca vreau acum ceva mai usor ......


ps. se vede ca n-am mai scris ceva de mult ca o 'dau in povesti :lol:

Salut Iulian,

Cam ai dreptate in abordare, ar fi o reclama f buna. Insa refuz sa cred ca nu e nimeni care sa le fi folosit 10-15 partide anul trecut, au fost destul de vandute. :)
CarpDiem - Cezar Paunescu

PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2693
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Elite D Select Baits

Mesaj de PallBogdan »

Salut,

Se comporta ireprosabil dupa un sezon. Le-am folosit atat la pescuitul din mana cat si plantat fara nicio problema.
In cazul in care pescuiesti din mana sfatul meu e sa nu neglijezi nici spodul, face toti banii!

Toate cele bune, fir intins!

Trimis de pe al meu CLT-L29 folosind Tapatalk

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Re: Elite D Select Baits

Mesaj de odsec »

PallBogdan scrie:Salut,

Se comporta ireprosabil dupa un sezon. Le-am folosit atat la pescuitul din mana cat si plantat fara nicio problema.
In cazul in care pescuiesti din mana sfatul meu e sa nu neglijezi nici spodul, face toti banii!

Toate cele bune, fir intins!

Trimis de pe al meu CLT-L29 folosind Tapatalk
Buna daca incep sa laud lanseta toata lumea sare pe mine ,ca esti platit ,ca etc. ca o parere ,exact ce a scris si Bogdan, nu stiu daca asta iti ajunge tu esti care decizi fir intins

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Elite D Select Baits

Mesaj de Alexandru Mihai »

Salut,

Le-am folosit sezonul trecut, am prins ceva peste cu ele, nu am ce sa le reprosez, sunt lansete care daca le folosesti cum trebuie ( nu sa dai cu ele de pamant ) nu au de ce sa nu reziste.
Vedem si sezonul acesta si revin cu info la sfarsitul sezonului.

Maxx
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Elite D Select Baits

Mesaj de DumiD »

pentru ca chuck noriss, tesci si alti mascarici stau deoparte, imi pun eu nasul rosu de clovn si intreb...cum putem sa comparam o firma care face boiliesuri cu shimano velocity sau tx paișpe??? pai cine e select baits? cred ca nici macar in china nu fac betele...poate prin albania sau kurbekistan

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Elite D Select Baits

Mesaj de DumiD »

Alo, mascaricii de serviciu...aceste lansete select baits, sunt facute tot in china, doar ca sunt mai scumpe decat suratele lor hakuyo. Unde este indignarea, unde sunt tortele aprinse, unde ati disparut?
P.S. Daca macar 10 firme romanesti ar face ce face Mitranescu si Big Fish lumea ar uita complet de chinezariile de firma...
ps2 cu un mare plus pentru Mitranescu, care nu se da maybach in wartburg

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Elite D Select Baits

Mesaj de pescarusull »

Shimano nu e chinezarie. Face produse in China, asta nu inseamna ca e chinezarie.
Senzorii Fox sunt fabricati in China, asta inseamna ca sunt chinezarii ?
O tot aburesti cu chestia ca si firmele mari sunt chinezarii. Asta dovedeste ca esti total pe langa.
Vezi ca Bmw isi face volane si airbag-uri pe meleaguri mioritice. Da zvon printre cunoscuti sa nu mai cumpere asa panarame de masini.
Mitranescu vinde lansete foarte bune, parerea utilizatorilor pe parcursul a zece ani spune foarte multe.
Big Fish nu are produse pe care sa vad sa se inghesuie lumea sa le laude chiar daca e posibil sa fie foarte bune.
Dar nici Hakuyo nici Select Baits nu se compara cu Shimano.
Velocity e o lanseta care se vinde foarte repede cand apare prin bazar.
Hakuyo se vinde repede.
Selectu'.. ceva mai greu spre deloc.
Nu spun eu asta. Asa a hotarat piata.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”