Fox, intre calitate si bataie de joc

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de freespirit »

As dori sa aflu si parerile altor posesori de Fox Sky Pod, pentru ca pe mine a inceput sa ma terorizeze o anumita problema! Am doua rod-pod-uri Sky Pod de la Fox din 2007, cumparate noi, m-au enervat de cand le-am cumparat, ma rog, nu ele propriuzis, ci husele lor FOX ORIGINALE! De cand le-am desigilat, fermoarele au fost punctul lor \"forte\"! Cred ca n-am intalnit un fermoar mai prost de 35 de ani, nici nu cred ca am auzit despre vreunul care sa le intreaca pe acestea! Cine mai are Sky Pod-ul, sau alte rod-pod-uri de la Fox, poate sa ne spuna daca exista aceleasi probleme la toate? Sau doar unii au ghinion? Pentru ca eu am auzit mai multi care se plang tot de aceasta problema!
In seara trecuta am cautat acumulatorii si bateriile de 9 V de la senzori si de la statii, si, pana sa deschid fermoarele, apoi, cand sa le inchid, imi venea sa bag foarfeca in ele si sa le arunc in foc...;(...
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
Dan Andrei
Pescar de competitie
Mesaje: 481
Membru din: Mie Apr 08, 2009 20:28
Puncte: 0
Localitate: Campina PH

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de Dan Andrei »

Este cunoscut faptul ca Fox sta prost la fermoare,eu am avut ceva bagajerie de la ei din gama Royale adica de top si la 2 dintre genti dupa 2-3 folosiri mi-sau belit fermoarele ....Cu husa Sky pod-ului cred ca toata lumea are probleme,la mine de noua sa destramat banda neagra de la fermoar si atarna numai ate negre iar la husa partenerului meu sa dus fermoarul dupa cateva folosiri. Se duc pt ca husa este facuta ff. fixa probabil din economie....amicul meu a dus-o la un tapiter si a mai adaugat 2 cm de material in zona fermoarului si bineintele a schimbat si fermoarul iar de atunci o foloseste fara probleme cred ca de cel putin 4 ani.
“Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți..... la fel și când ești prost.”

Philippe Geluck.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de Albert »

Dan Andrei scrie: din gama Royale adica de top...
Royale e gama ieftina dela Fox. Chiar si asa n-ar trebui sa existe asemenea probleme.
Eu am rod pod Ranger si n-am nicio problema..nici cu el nici cu husa.

Mexicanu'
Mesaje: 256
Membru din: Vin Feb 15, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de Mexicanu' »

eu am rod-pod Fox Quatro Pod luat second din Anglia si nu am nici cea mai mica problema cu el sau cu husa lui.
acelasi rod-pod cu husa il are si prietenul meu si la fel....nici o problema!

thunder
Mesaje: 185
Membru din: Vin Oct 11, 2013 9:10
Puncte: 0
Localitate: Focsani

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de thunder »

Sunt anumite produse de la Fox care au aceasta problema.. si eu am o geanta care are probleme la fermoarul compartimentului principal.. In schimb, geanta de la swingeri are fermoar mai mare..mai 'hevy-duty', cum ii zic englezii, care ruleaza fara nici o problema.. Nu detin skypod, dar stiu ca husa are fermoarele alea mici, identice cu cele de la geanta mea. Deci o solutie destul de simpla si necostisitoare ar fi sa schimbi fermoarele de la husa si sa cauti ceva de calitate, cum am mai vazut pe aici ca au facut si alti posesori de skypod..

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de sebastian_andone »

eu am fost la un mosulica, la un atelier cizmarie, care a schimbat cheita de la fermoar (2 pe ambele sensuri) si nu a mai avut probleme.
"X13"

Avatar utilizator
Dan Andrei
Pescar de competitie
Mesaje: 481
Membru din: Mie Apr 08, 2009 20:28
Puncte: 0
Localitate: Campina PH

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de Dan Andrei »

Eu stiam ca Warrior este gama ieftina de la Fox nu Royale ,dar ma rog nu te contrazic :D
“Când ești mort, nu știi că ești mort. E greu doar pentru ceilalți..... la fel și când ești prost.”

Philippe Geluck.

Avatar utilizator
andrei0001
Mesaje: 420
Membru din: Sâm Oct 27, 2012 17:30
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de andrei0001 »

Am din gama royale geanta carryall. Efectiv nu am ce sa ii reprosez. Fermoare mari, chiar prea mari si extrem de rezistente. Am avut si geanta trakker si mi s-a parut mult mai slaba calitativ.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de DumiD »

in concluzie, citam subiectul topicului

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fox, intre calitate si bataie de joc

Mesaj de stress »

sincer am un sky pod si o geanta royal de la fox si nu am avut probleme deloc. si le am de vreo 4 ani.
stefan avram

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”