Frana rapida adonis 7000

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Ediii
Mesaje: 53
Membru din: Sâm Ian 26, 2019 17:27
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Frana rapida adonis 7000

Mesaj de Ediii »

Salut, ma poate ajuta cineva legat de cum imi pot face frana rapida la adonis 7000? Am inteles ca trebuie schimbat arcul cu niste saibe , dar imi poate da cineva niste detalii despre cat de mare trebuie sa fie sau cineva care are si imi poate arata prin poze ?

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Frana rapida adonis 7000

Mesaj de pescarusull »

Arcul din fluture trebuie inlocuit cu o bucsa metalica de aceleasi dimensiuni.
La tamburi, desfaci tamburul(are o siguranta ce tine saibele in interior sub acel cauciuc) si inlocuiesti discurile de pasla cu unele confectionate din material dur, gen textolit, sau materiale similare. Merg confectionate si manual din capac de galeata de vopsea lavabila.
Cel mai bun material e carbontex-ul, adica asa cv: https://danmitranescu.ro/mulinete-crap/ ... &results=4
Dar trebuie sa gasesti la dimensiuni similare cu discurile metalice din tambur
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Ediii
Mesaje: 53
Membru din: Sâm Ian 26, 2019 17:27
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Frana rapida adonis 7000

Mesaj de Ediii »

pescarusull scrie:
Joi Feb 28, 2019 1:57
Arcul din fluture trebuie inlocuit cu o bucsa metalica de aceleasi dimensiuni.
La tamburi, desfaci tamburul(are o siguranta ce tine saibele in interior sub acel cauciuc) si inlocuiesti discurile de pasla cu unele confectionate din material dur, gen textolit, sau materiale similare. Merg confectionate si manual din capac de galeata de vopsea lavabila.
Cel mai bun material e carbontex-ul, adica asa cv: https://danmitranescu.ro/mulinete-crap/ ... &results=4
Dar trebuie sa gasesti la dimensiuni similare cu discurile metalice din tambur
Deci trebuie si saibele alea din interior ,nu doar arcul.Am inteles.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”