lanseta select baits Vulkan 13` 3,5lbs

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: lanseta select baits Vulkan 13` 3,5lbs

Mesaj de DumiD »

Cucu Ionel scrie:Pozele sant de la concursul de pe Sacosul Turcesc, desfasurat weekendul trecut , unde echipa The One, cu Gabi in formatie, a ocupat locul 3.
Multumesc. Mi se pare o informatie relevanta, cand incepi prezentarea cu "ieri m-am intors de la concurs"

Gabi Subtirica
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 16, 2018 19:40

Re: lanseta select baits Vulkan 13` 3,5lbs

Mesaj de Gabi Subtirica »

DumiD scrie:
Dan Serban scrie:
DumiD scrie:Topicul asta miroase a Fundulea 2 pe pescuitul.ro, la unde am pescuit. Are si poze, e perfect regulamentar. Inca astept prezentarea lansetei. Sau poate vroia sa se prezinte doar pescarul, fiind prima lui postare pe forum...
Opa, ai reusit sa ajungi si la F2? :D :D
Da, prin 2006. N-am prins nimic, ca nu stiam sa fac zig-rig pe vremea aia :lol:

Gabi Subtirica
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 16, 2018 19:40

Re: lanseta select baits Vulkan 13` 3,5lbs

Mesaj de Gabi Subtirica »

Cucu Ionel scrie:Pozele sant de la concursul de pe Sacosul Turcesc, desfasurat weekendul trecut , unde echipa The One, cu Gabi in formatie, a ocupat locul 3.

Gabi Subtirica
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 16, 2018 19:40

Re: lanseta select baits Vulkan 13` 3,5lbs

Mesaj de Gabi Subtirica »

Distantele cu lanseta vulkan, cu momitor 130m.

alichivu
Mesaje: 124
Membru din: Mar Ian 03, 2012 19:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: lanseta select baits Vulkan 13` 3,5lbs

Mesaj de alichivu »

Nu stiam ca trebuie sa ai cont pe Campania ca sa poti pescui :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: lanseta select baits Vulkan 13` 3,5lbs

Mesaj de gabi1 »

La Sibiu cine le promovează?
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: lanseta select baits Vulkan 13` 3,5lbs

Mesaj de DumiD »

alichivu scrie:Nu stiam ca trebuie sa ai cont pe Campania ca sa poti pescui :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Nu, nu trebuie. Iti trebuie in schimb ca sa prezinti lansete, dupa cum a descoperit Gabi vineri. Si nu cred ca era mare branza sa zica ce a facut la concurs, ca el l-a bagat in prezentare. Daca a terminat omul pe ultimul loc? Ce valoare avea pescarul si prezentarea lui? Sau, si mai rau, daca il stia lumea ca un pescar foarte bun, ce valoare avea lanseta? Asa, cu un loc 3 parca se schimba prezentarea, nu crezi? O lanseta pe care te poti baza. Si adaugarea de dupa e mai relevanta decat toata postarea originala
Gabi Subtirica scrie:Distantele cu lanseta vulkan, cu momitor 130m.

Daca tot facem prezentari cu iz comercial haideti sa ne dam un pic interesul. Altfel miros a F2, cum ziceam, cont azi, "am prins 20 kile de crap si 15 de caras in stanga cabanei paznicilor la bonduelle", o poza cu juvelnic verde plin de pesti si aia e...

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: lanseta select baits Vulkan 13` 3,5lbs

Mesaj de Alexandru Mihai »

DumiD scrie:
alichivu scrie:Nu stiam ca trebuie sa ai cont pe Campania ca sa poti pescui :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Nu, nu trebuie. Iti trebuie in schimb ca sa prezinti lansete, dupa cum a descoperit Gabi vineri. Si nu cred ca era mare branza sa zica ce a facut la concurs, ca el l-a bagat in prezentare. Daca a terminat omul pe ultimul loc? Ce valoare avea pescarul si prezentarea lui? Sau, si mai rau, daca il stia lumea ca un pescar foarte bun, ce valoare avea lanseta? Asa, cu un loc 3 parca se schimba prezentarea, nu crezi? O lanseta pe care te poti baza. Si adaugarea de dupa e mai relevanta decat toata postarea originala
Gabi Subtirica scrie:Distantele cu lanseta vulkan, cu momitor 130m.

Daca tot facem prezentari cu iz comercial haideti sa ne dam un pic interesul. Altfel miros a F2, cum ziceam, cont azi, "am prins 20 kile de crap si 15 de caras in stanga cabanei paznicilor la bonduelle", o poza cu juvelnic verde plin de pesti si aia e...
Dumi,

Gabi Subtirica este unul din pescarii care nu doreste sa iasa in evidenta pe forumuri, de aceea nu si-a facut cont pe Crapmania pana acum.
Daca nu si-a facut cont nu inseamna ca nu exista, exista de mult acest pescar numai ca nu ia placut sa iasa in fata ca sa zic asa.
La o simpla cautare ai sa il gasesti ca si participant la multe concursuri si CN-uri.
Asta ca sa rezolvam aceasta dilema.

Referitor la lansetele Vulkan este singurul de pana acum care a folosit aceasta lanseta la pescuit, ceilalati care au aceste lansete nu au apucat inca sa pescuiasca cu ele.

Despre pescuit ati citit si voi feedbackul lui Gabi, urmeaza ca saptamana asta daca vremea imi va permite sa ajung si eu cu ea pe camp ca sa ii fac cateva teste ca sa va pot spune mai multe despre ea, vreau sa va dau cat mai multe informatii despre aceasta lanseta ca voi cei care o sa o folositi sa intrati direct in paine ca sa zic asa. :wink:
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Andrei91
Mesaje: 515
Membru din: Mie Ian 06, 2016 18:31
Puncte: 0
Localitate: Cj

Re: lanseta select baits Vulkan 13` 3,5lbs

Mesaj de Andrei91 »

Unde gasim detalii despre prezentarea de la Sibiu?

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: lanseta select baits Vulkan 13` 3,5lbs

Mesaj de Lucian Manea »

Salut,

Dintre toate modelele de lansete disponibilie in oferta Select Baits, gama Vulkan a fost cea la care s-a lucrat cel mai mult. Ne-am dorit sa obtinem o lanseta care sa fie "pe mana" majoritatii pescarilor de crap de la noi din tara. Astfel, am urmarit sa aiba o actiune care sa corecteze eventualele lipsuri in tehnica de aruncare, sa fie usoara, sa se preteze si pescuitului cu plumbi dar si cu momitoare, sa fie placuta in dril dar sa aiba si rezerva de putere, sa aiba finisaje bune si aspect placut, iar raportul calitate/pret sa fie greu de egalat.

In urma celor de mai sus, s-a nascut lanseta Vulkan, iar primul pescar care a scos peste cu ea si a ocupat podium la concurs in anul 2018, a fost Gabi Subtirica (pe care il felicit pe aceasta cale).

Sa speram ca nu vom mai avea neplaceri din cauza vremii de afara, ca vom putea iesi la pescuit, iar cei care vor folosi lanseta vor veni cu completari (pozitive sau negative) la cele scrise pe acest topic.

Numai bine,
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”