MTX Class

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: MTX Class

Mesaj de Albert »

Dan Mitranescu scrie: Nu vreau sa te dezamagesc, dar peste 95% dintre produsele pe care le cumperi sunt facute in China.
Ma dezamagesti cand spui chestia de mai sus. Stii bine la ce m-am referit cand am zis chinezarii.
Dan Mitranescu scrie:Totusi trebuie sa intelegi ca sunt si pescari care includ in placerea asta intrecerea cu pestele, intrecerea cu ei insisi, intrecerea cu alti pescari, intrecerea in competitii .
Ma bucur ca dupa atatia ani ain inteles TU chestia asta. Ca stilul tau de pescuit e doar un stil. Nu e esenta, miezu, sigurul pescuit la crap. Iar faptul ca incepi sa-ti cizelezi discursul inseamna ca esti pe drumul cel bun.
My job here is done, vorba chinezului.
Spor.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: MTX Class

Mesaj de DumiD »

Stai asa, ca n-ai terminat nimic. Fa putin abstractie de marci, modele, ts, chinezarii si ce s-a mai discutat, si zi-mi si mie te rog care lanseta ar fi mai buna din punct de vedere al pescuitului: una cu care acoperi 10000m2 de luciu de apa sau una cu care acoperi 25000. Simplu si la obiect!

Avatar utilizator
Eduard Mosneanu
Mesaje: 279
Membru din: Lun Mar 27, 2017 18:59
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: MTX Class

Mesaj de Eduard Mosneanu »

DumiD scrie:Stai asa, ca n-ai terminat nimic. Fa putin abstractie de marci, modele, ts, chinezarii si ce s-a mai discutat, si zi-mi si mie te rog care lanseta ar fi mai buna din punct de vedere al pescuitului: una cu care acoperi 10000m2 de luciu de apa sau una cu care acoperi 25000. Simplu si la obiect!
Una care prinde peste :lol: :lol: :lol:
Gone fishing....

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: MTX Class

Mesaj de Albert »

DumiD scrie:Stai asa, ca n-ai terminat nimic. Fa putin abstractie de marci, modele, ts, chinezarii si ce s-a mai discutat, si zi-mi si mie te rog care lanseta ar fi mai buna din punct de vedere al pescuitului: una cu care acoperi 10000m2 de luciu de apa sau una cu care acoperi 25000. Simplu si la obiect!
De terminat termin cand vreau, mersi :D
Amuzanta intrebare. Nu-mi iau lansete dupa m2 e
apa acoperiti ca nu-s la spinning. Am explicat mai sus cum imi aleg echipamentul. Deja stiu ce-mi doresc de la echipament iar daca vreau sa-mi iau ceva ori fac upgrade ori iau ceva care sa faca fix ce-mi doresc.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: MTX Class

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie:
Dan Mitranescu scrie: Nu vreau sa te dezamagesc, dar peste 95% dintre produsele pe care le cumperi sunt facute in China.
Ma dezamagesti cand spui chestia de mai sus. Stii bine la ce m-am referit cand am zis chinezarii.
Dan Mitranescu scrie:Totusi trebuie sa intelegi ca sunt si pescari care includ in placerea asta intrecerea cu pestele, intrecerea cu ei insisi, intrecerea cu alti pescari, intrecerea in competitii .
Ma bucur ca dupa atatia ani ain inteles TU chestia asta. Ca stilul tau de pescuit e doar un stil. Nu e esenta, miezu, sigurul pescuit la crap. Iar faptul ca incepi sa-ti cizelezi discursul inseamna ca esti pe drumul cel bun.
My job here is done, vorba chinezului.
Spor.
Nu stiu la ce te referi cand spui "chinezarii". Ai grija ca suntem in 2018. A aflat toata lumea pana la urma.

Eu ma bucur ca esti acelasi, care nu intelege, ca inteleg, ce intelegi tu, de cand ne intelegem pe aici.

Stilul meu de pescuit are mai multe variante. Pescuiesc la spinning, crap din barca, somn la clonc,cu teava la caras, ... Dunare , Olt, balti. Nu am fixatii in 40m. Pescuiesc si sub barca si in 10m si in 50m si in ... 180m !

Aici vorbim despre un anumit stil de pescuit, pescuitul la distanta, pescuit cu cel mai mare numar de practicanti in randul pescarilor de crap.
Deci este un subiect de larg interes, tratat in zeci de articole, cu avantaje dovedite.

P.S. Noi vorbim de kamasutra si tu o tii langa ca merge si de unul singur. :) Stiu ca merge, dar nu ne intereseaza. Intelegi ?

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: MTX Class

Mesaj de Albert »

Dan Mitranescu scrie: Stiu ca merge, dar nu ne intereseaza. Intelegi ?
Nu vreau sa ma gandesc cat ai scrie daca interesa :lol: :lol: :lol:
Mult te-a tinut, ma miram si eu ca am ajuns la un numitor comun cand colo iar vrei tu sa ai ultimul cuvant. Al tau sa fie, eu m-am plictisit :lol:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: MTX Class

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie:
Dan Mitranescu scrie: Stiu ca merge, dar nu ne intereseaza. Intelegi ?
Nu vreau sa ma gandesc cat ai scrie daca interesa :lol: :lol: :lol:
Mult te-a tinut, ma miram si eu ca am ajuns la un numitor comun cand colo iar vrei tu sa ai ultimul cuvant. Al tau sa fie, eu m-am plictisit :lol:
De la a sti si pana la a practica este cale lunga. :) Pana la scrie despre lucruri ce nu intereseaza pe nimeni este cale si mai lunga. Este exact ca pescuitul exclusiv in 40m, cu plumb de 30g si cu lansete de 3,90m. :wink: ( Momentan nu mai aducem aminte de "alica" de la autointepare. :) )

Stai linistit ca nu exista la tine ultimul cuvant.
Cum de pescuit nu poti sa te lasi, iar la tine pescuitul se rezuma la vorbit, daca nu mai vorbesti, inseamna ca te lasi de pescuit. Deci nu se poate. :)

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: MTX Class

Mesaj de Albert »

Oooofffff :))
Dan Mitranescu scrie:
De la a sti si pana la a practica este cale lunga. :)
'jaba practici daca nu pricepi nimic.
Dan Mitranescu scrie:Pana la scrie despre lucruri ce nu intereseaza pe nimeni este cale si mai lunga.
N-am de unde sa stiu cum e sa scrii in gol. Ce scriu eu sigur intereseaza cel putin un user. Altfel n-as mai scrie, logic.
Dan Mitranescu scrie:Este exact ca pescuitul inclusiv in 40m, chiar si cu plumb de 30g si cu lansete de 3,30m. :wink: ( Momentan nu mai aducem aminte de "alica" care ajuta inclusiv la autointepare. :) )
Fixed :)
Dan Mitranescu scrie:Stai linistit ca nu exista la tine ultimul cuvant.
Sunt extrem de linistit :) Cum ii ziceam altui user, eu stiu exact ce si cum exista pentru mine.Nimeni altcineva.
Dan Mitranescu scrie:iar la tine pescuitul se rezuma la vorbit,
Zeci de ani si sutele de zile pe malul apelor te-ar contrazice. Doar ca nu vreau eu sa vorbesc despre asta asa ca da, la faza asta, fie cum spui tu. Nu de alta dar nu-mi pasa ce crezi despre userul Albert, credeam ca am stabilit asta acum niste ani.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: MTX Class

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie:
Dan Mitranescu scrie:Pana la scrie despre lucruri ce nu intereseaza pe nimeni este cale si mai lunga.
N-am de unde sa stiu cum e sa scrii in gol. Ce scriu eu sigur intereseaza cel putin un user. Altfel n-as mai scrie, logic.
.
Mai ai un cont ? :)

Avatar utilizator
mariuspescar
Mesaje: 149
Membru din: Joi Sep 03, 2009 20:31
Puncte: 0
Localitate: CONSTANTA

Re: MTX Class

Mesaj de mariuspescar »

PAREREA MEA despre MTX Class:
In vara lui 2016 am achizitionat o lanseta MTX Class noua de la Dan Mitranescu, pentru a vedea daca ma pot obisnui cu ea. Am exersat o perioada scurta de timp aruncariile, apoi am folosito in concurs pe CORBU. Rezultatul:
- Am mai comandat trei.
In Martie 2017, am mai achizitionat inca patru, asa ca inceput de an competitional.
Am pescuit cu ele(altele nu mai am),in concursuri, unde nu ai timp de PLACERA DRLLULUI, ci doar de placerea de a pune pestele la sac. M-au ajutat foarte mult la pescuitul la distanta(165m-170m,atata pot eu)
Am pescuit si de placere, unde fara presiunea concursului, am simtit si placerea drllului.
PENTRU MINE aceste lansete sunt FOARTE BUNE.
LE RECOMAND .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”