Mulinete okuma custom black 6000

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Antonio007
Mesaje: 8
Membru din: Mie Mar 25, 2020 1:01
Puncte: 0

Mulinete okuma custom black 6000

Mesaj de Antonio007 »

Salut! Ce părere aveți despre mulinetă okuma custom black de 6000? Vreau sa îmi achiziționez pentru ca raportul calitate preț mi se pare bun. Și cum credeți ca se va echilibra cu niște bete de 3,60.

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Mulinete okuma custom black 6000

Mesaj de Claudiu Garlea »

Salut,


Din momentul aparitiei, Okuma Custom Black 60 si-a dovedit fiabilitatea si au devenit unele din cele mai apreciate mulinete in aceasta gama de pret. Acest lucru a confirmat si faptul ca Okuma produce in continuare produse cu un raport calitate-pret, foarte bun.
Consider ca lansetele tale de 3.60m, se vor echilibra cu aceste mulinete:
https://www.totalfishing.ro/mulineta-ok ... 14359.html

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Mulinete okuma custom black 6000

Mesaj de Dan Mitranescu »

Antonio007 scrie:
Mie Apr 22, 2020 14:58
Și cum credeți ca se va echilibra cu niște bete de 3,60.
Mulinetele nu se echilibreaza cu lansetele. Asta este o mangleala plecata de la Obor acum mai bine de 25 de ani.
Toti tarabagii de acolo stiau cu ce ti se "echilibreaza" mai bine lanseta sau mulineta. Intotdeauna alceva, dar tot timpul cu ce avea fiecare pe taraba.

Noi, comerciantii de acum, din bun simt, suntem pusi in situatia de a lasa omul sa se bucure ca face o alegere perfecta si spunem ca se echilibreaza tot ce vrea el.

Totusi, mulineta o "echilibrezi" prioritar cu capacitatea de fir de care ai nevoie, cu viteza de recuperare si cu fiabilitatea.

Lanseta o "echilibrezi" cu distanta la care vrei sa pescuiesti si cu calitatile necesare acestui lucru.

Cam asa sta treaba, cu parere de rau daca iti deturnez felul in care pui problema.

marius25
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 18, 2018 14:24
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Mulinete okuma custom black 6000

Mesaj de marius25 »

Dpmvd ia in calcul alte mulinete,am avut 2 buc...Okuma Custom Black nu mai are nici o treaba cu fiabilitatea,dupa 5 partide au inceput sa scartie din toate incheiturile ,au fost trimise in service iar raspunsul a fost de toata jena(fortare in utilizare ).Multumesc lui Silviu de la MP.pentru rezolvarea corecta a problemei .

Avatar utilizator
kppus
Mesaje: 55
Membru din: Mie Feb 28, 2018 19:07

Re: Mulinete okuma custom black 6000

Mesaj de kppus »

Detin aceasta mulineta pe spod Fl si pot spune ca este foarte buna in pretul ei. Iti da o senzatie ca este dintr-o bucata,foarte rigida ,fara jocuri (momentan)si ramai uimit cum se desfasoara firul de pe ea la aruncarile de distanta . O mulineta calitate pret foarte ok.
Fir Intins!

marian v.
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mar 11, 2020 8:43

Re: Mulinete okuma custom black 6000

Mesaj de marian v. »

Salutare tuturor.
Am si eu nevoie de o informatie.
As dori sa stiu cum pot obtine o frana cu adevarat rapida ( in cca 180* ).

Multumesc mult.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”