Plus -minus folosind inele Fuji K

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Zarguzon Adi »

Dan Mitranescu scrie:
Zarguzon Adi scrie:]

de unde stii ce material folosesc cei de la fuji ?de ce mereu trebuie sa faci comparatie intre hakuyo si alte produse unele pe care nu le -ai folosit niciodata.
Stii tu ce materiale folosesc cei care lucreaza pentru Fuji ! :D
Eu nu am nevoie de asta atat timp cat stiu ca o lanseta fara pastile ceramice pe inele ( numai sarma ) arunca cel putin la fel de bine ca una care are ceramicile , cand stiu ca cele mai banale si ieftine lansete din ziua de azi au ceramica ce nu se taie niciodata , cand stiu ca am aruncat de un milion de ori cu lansetele ( spinning si crap ) si firul nu se incurca datorita formei inelelor ci altor cauze . Chiar nu ma intereseaza din ce sunt facute. Sunt usoare, la dimensiuni si ieftine , pentru mine sunt bune.
Ce stiu sigur este ca pe MTX16 atat inelele cat si mandrina sunt Fuji . ( Pe MTX14 inelele sunt Kigan ). Asta nu este o comparatie . Ne laudam si noi cu ce putem .[/quote

atat fuji cat si kigan au stantata sigla pe inele(am schimbat inelele la cateva seturi de mtx 14 si nu au nici o sigla pe inele) .pastilele ceramice sunt de calitati diferite.eu am pescuit cu inele seria k timp de un an de zile in echipa si cu alti prieteni si am constat ca firul nu mai bate in lacul de la inelul de plecare asa ca si forma conteaza.

Ps: de ce crezi ca au shimbat inelele si mandrinele?

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Zarguzon Adi »

osc1or scrie:simt o usoara tensiune intre voi 2... oare sa fie din cauza cobrelor de carbon? :)


este loc piata pentru toata lumea .dar pe mine nu o sa ma auzi niciodata facand comparatie intre cobra mea si alt produs de pe piata.

Avatar utilizator
Alin Galbenu
Moderator
Mesaje: 2778
Membru din: Lun Aug 08, 2011 11:38
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Alin Galbenu »

Sa Înțelegem ca nu exista inele kigan fără sigla pe ele ?
Imagine

Avatar utilizator
edibss
Mesaje: 989
Membru din: Dum Ian 06, 2008 12:46
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de edibss »

fuji, kigan sunt stantate!!

Avatar utilizator
edibss
Mesaje: 989
Membru din: Dum Ian 06, 2008 12:46
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de edibss »

Neamtul scrie:Perfect de acord Edi, dar atunci nu inteleg de ce dai o caruta de bani ca sa pui pe lansete inele care practic nu aduc niciun avantaj.
Conteaza tehnica, nu inelele.(care costa cat nu fac)
dupa cum ti-am spus eu le-am facut pentru mine>>>450 e au fost din al 4 -lea bat care statea degeaba!!!si ori cum nu poti pescui la 180-200 m decat plantat !!!

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de zfcristian »

Allen Besnovich scrie:Sa Înțelegem ca nu exista inele kigan fără sigla pe ele ?
Sunt copiii fidele ca sa zic asa!!!
Si da Fuji isi stanteaza articolele

Neamtul
pescar de competitie
Mesaje: 1296
Membru din: Vin Iul 03, 2009 0:41
Puncte: 0
Localitate: Timis

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Neamtul »

Asta cam asa e. La 180m numai plantat ! :wink:

Revenind la subiect, oare chiar sa nu existe inele de firma care nu sunt stantate ? :|
Nu de alta dar la ce se intampla cu blancurile lansetelor, mulinete identice vandute de mai multe firme sub denumiri diferite, nu cred ca e imposibil sa existe Fuji fara stanta. :mrgreen:

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Zarguzon Adi »

Allen Besnovich scrie:Sa Înțelegem ca nu exista inele kigan fără sigla pe ele ?
toate inelele fuji si kigan au stantata sigla .daca am timp o sa pun ceva poze

Avatar utilizator
CristianBadislav
Mesaje: 202
Membru din: Mar Noi 20, 2012 14:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de CristianBadislav »

Chiar daca nu are inele fuji MTX 14 ramane un bat foarte bun si folosit de majoritatea pescarilor din Romania. Calitate/Pret - OK
Chiar mai ieftin decat un set de inele fuji =)))) Care e combinatia sa dau 250 euro pe un set de inele Fuji , cu ce ma avantajeaza pe mine Adi inelele Fuji fata de inelele care le are MTX acum pe ele?
Vreau un raspuns sincer nu intepator la adresa lui Dan. Chiar vreau sa stiu avantajul inelelor fuji fata de cele dupa MTX.
Când vei fi tăiat ultimul copac, contaminat ultimul râu şi pescuit ultimul peşte, atunci îţi vei da seama că banul nu poate fi mâncat. ·.

Avatar utilizator
edibss
Mesaje: 989
Membru din: Dum Ian 06, 2008 12:46
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de edibss »

250 e sunt alea titan!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”