Plus -minus folosind inele Fuji K

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Zarguzon Adi »

marlboro scrie:nu vreau sa ma cert cu nimeni si nici sa intru in polemici... fiecare dintre voi, adi si dan, faceti niste lucruri extraordinare...
presupunem ca dau 250 oiro si imi pun inele de titan...
cine imi garanteaza ca este pastila originala?daca ele se pot schimba destul de usor
majoritatea dintre noi isi schimba lansetele destul de des..nu cred ca rezista mai mult de 2 -3 sezoane un set de lansete la un pescar, se merita oare investitia?

nu cred ca poate cineva sa dea pastila jos de pe un inel fara sa deterioreze inelul sau pastila .FUJI are reprezentante in toata lumea daca cumperi de la ei nu te pacaleste nimeni.

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Zarguzon Adi »

Dan Mitranescu scrie:
Zarguzon Adi scrie:cateva poze dupa site-ul kigan dupa cum vezi te-a pacalit chinezul .
arunca o privire si pe link-ul urmator sa vezi ca kigan face inele cu doua picioare de maxim 30
http://kigan.com/sub04/sub03.php#SMK
Kigan isi face ce inele vrea in fabrica , dar aceeasi fabrica face ce inele vrea ea . Noi aici vorbim de producatorul real si de calitatile produsului. Nu de manglelile de pe traseu.
Te-am rugat sa pui o poza cu un inel Kigan , cu un singur picior de prindere ( ca pe MTX 14 ) care este stantat .

P.S. si Energo " a fost mintit " cu inele fara stanta , dar ambalate cu eticheta Kigan ?
de ce nu postezi tu o poza de pe orice MTX care sa aiba stanta FUJI SAU KIGAN inchizi gura la toata lumea carcotasa.

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de viorel dulamita »

...Adi, cind cineva iti aduce o lanseta, la care s-au spart pastilele la doua inele, cum procedezi :roll: ...cum iti dai seama ca a fost inlocuita o pastila de la inelul de virf...

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Zarguzon Adi »

viorel dulamita scrie:...Adi, cind cineva iti aduce o lanseta, la care s-au spart pastilele la doua inele, cum procedezi :roll: ...cum iti dai seama ca a fost inlocuita o pastila de la inelul de virf...
mai pe larg viorel ca nu inteleg intrebarea

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de viorel dulamita »

...schimbi numai pastila, sau si partea metalica(inelul)...cum iti dai seama ca un inel are pastila originala...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Dan Mitranescu »

Adi facem un test filmat ?
Cumparam 5 inele Kigan marcate ( nu stiu unde gasim in tara, le gasesti tu , le platesc eu ) si 5 le scot eu direct de pe MTX-uri , alegi tu lansetele .

Le scoatem pastilele si le numerotez eu , fara ca tu sa vezi, de la 1 la 10 , aleator .
Consideri ca poti sa le deosebesti si sa precizezi care sunt unele si care sunt altele ?
Poti sa le faci orice test , poti sa le spargi .

Suport eu toata paguba si iti ofer 300 euro daca reusesti sa spui care sunt unele si care sunt altele .
Daca nu reusesti tot ce trebuie sa faci este sa spui acest lucru aici pe forum .
Merge ?

P.S. conditia este sa fie toate cu acelasi diametru, de maxim 30 , ca pe restul inca nu poate sa si le permita si Kigan :D

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Zarguzon Adi »

Dan Mitranescu scrie:Adi facem un test filmat ?
Cumparam 5 inele Kigan marcate ( nu stiu unde gasim in tara, le gasesti tu , le platesc eu ) si 5 le scot eu direct de pe MTX-uri , alegi tu lansetele .

Le scoatem pastilele si le numerotez eu , fara ca tu sa vezi, de la 1 la 10 , aleator .
Consideri ca poti sa le deosebesti si sa precizezi care sunt unele si care sunt altele ?
Poti sa le faci orice test , poti sa le spargi .

Suport eu toata paguba si iti ofer 300 euro daca reusesti sa spui care sunt unele si care sunt altele .
Daca nu reusesti tot ce trebuie sa faci este sa spui acest lucru aici pe forum .
Merge ?

P.S. conditia este sa fie toate cu acelasi diametru, de maxim 30 , ca pe restul inca nu poate sa si le permita si Kigan :D
SOC inele kigan si cu un singur picior au stanta
Fişiere ataşate
inel kigan yyyyyyyyyyyyyyyy.jpg
inel kigan yyyyyyyyyyyyyyyy.jpg (44.29 KiB) Vizualizat de 788 ori

Neamtul
pescar de competitie
Mesaje: 1296
Membru din: Vin Iul 03, 2009 0:41
Puncte: 0
Localitate: Timis

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Neamtul »

Mai oameni buni, nu mai folositi cuvantul "dupa" cand vreti sa scrieti " de pe" !!!
Scuzati-mi interventia dar e penibil sa vezi cum toata lumea, indiferent de varsta, face aceasi greseala.
Unii pescuiesc "dupa" baraj, altii "dupa" ponton, se uita dupa site-ul Kigan... :lol: :roll:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de Dan Mitranescu »

Zarguzon Adi scrie:
Dan Mitranescu scrie:Adi facem un test filmat ?
Cumparam 5 inele Kigan marcate ( nu stiu unde gasim in tara, le gasesti tu , le platesc eu ) si 5 le scot eu direct de pe MTX-uri , alegi tu lansetele .

Le scoatem pastilele si le numerotez eu , fara ca tu sa vezi, de la 1 la 10 , aleator .
Consideri ca poti sa le deosebesti si sa precizezi care sunt unele si care sunt altele ?
Poti sa le faci orice test , poti sa le spargi .

Suport eu toata paguba si iti ofer 300 euro daca reusesti sa spui care sunt unele si care sunt altele .
Daca nu reusesti tot ce trebuie sa faci este sa spui acest lucru aici pe forum .
Merge ?

P.S. conditia este sa fie toate cu acelasi diametru, de maxim 30 , ca pe restul inca nu poate sa si le permita si Kigan :D
SOC inele kigan si cu un singur picior au stanta
Am precizat ca poate sa existe inele cu un singur picior stantate . Era o curiozitate a mea stiind clar ca cele aduse de Energofish , cu sigla pe eticheta , deci originale , nu sunt stantate .
Soc este ca unele au stanta iar altele nu , chiar daca este clar ca sunt Kigan conform etichetarii.

Avatar utilizator
viorel dulamita
pescar de competitie
Mesaje: 1087
Membru din: Joi Noi 20, 2008 20:00
Puncte: 0
Localitate: dej

Re: Plus -minus folosind inele Fuji K

Mesaj de viorel dulamita »

...nu sunt sigur, dar si lansetele V2-3,6/3lb, vindute de magazinul SENZOR, acum vreo 4 ani, erau echipate cu inele kigan(50-16), inelul de 50 cu talpa dubla, restul cu o singura talpa...nu stiu daca scria kigan pe partea metalica a inelului...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”