Probleme Statie Energoteam E-Sential

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
cicerone
Mesaje: 1
Membru din: Joi Feb 07, 2013 8:49

Probleme Statie Energoteam E-Sential

Mesaj de cicerone »

Va salut, sunt nou pe forum, mi-am facut acest cont pt ca am o problema care ma deranjeaza foarte tare.
Am si eu o problema cu statia de la senzorii Energoteam E-Sential.
Nu mai semnalizeaza de fiecare data trasatura. Nu este o regula, dar se intampla destul de des. Tot jucandu-ma cu ei am decis sa desfac statia pt ca am citit undeva pe net la cineva cu o problema similara ca avea desfacut surubul care prinde antena de placa integrata.
Cand am desfacut statia am constatat ca surubul respectiv era strans calumea dar, supriza, cand am scos antena am vazut ca statia functioneaza impecabil (nu da rateuri deloc).
Am pus la loc antena = probleme, am scos antena = functioneaza perfect.
A mai patit cineva asa ceva? Stiti pe unde as putea sa ma duc cu ei la o revizie? La cineva care se price, nu ma trimiteti va rog la nu stiu ce service energoteam unde nu raspunde nimeni la telefon...
Senzorii nu mai sunt in garantie, deci aceasta varianta pica.
Nici problema bateriei nu intra in calcul, am incercat 2 baterii noi.
Multumesc

R.R. FISHING TEAM
pescar de competitie
Mesaje: 1379
Membru din: Mie Iun 24, 2009 20:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Probleme Statie Energoteam E-Sential

Mesaj de R.R. FISHING TEAM »

Pai , daca functioneaza perfect fara antena las-o asa ,dar verifica ce bataie are fara antena !

Larry82
Mesaje: 169
Membru din: Joi Iun 09, 2011 16:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme Statie Energoteam E-Sential

Mesaj de Larry82 »

Eu mai patesc asta daca avertizorii sunt foarte aproape de statie.
"Mergi plin de încredere în direcţia pe care ai stabilit-o. Sigur, realizările vor veni."
Anghel Saligny

Driver-cj
Mesaje: 1
Membru din: Dum Mai 31, 2020 22:35

Re: Probleme Statie Energoteam E-Sential

Mesaj de Driver-cj »

Am și eu o problema cu stația de la senzori și sper să mă puteți ajuta.
Statia primește semnal de la senzori, problema e că nu mai suna deloc. Am desfăcut statia și am găsit o "bobina" care avea se mai ținea în lipituri, am refăcut lipiturile dar tot nu suna.
A mai întâmpinat cineva problema asta și care a fost rezolvarea?

catalin2804
Mesaje: 14
Membru din: Vin Dec 04, 2009 12:47
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Probleme Statie Energoteam E-Sential

Mesaj de catalin2804 »

Am si eu o problema asemanatoare cu statia. Am setul de 12 ani, primii 2-3 ani i-am folosit des iar apoi ocazional si numai senzorii. Anul acesta a trebuit sa folosesc si statia si am observat ca nu mai bate la distanta mai mare de 20m. Am schimbat bateriile, am mai cositorit la contactul de la antena, dar nici o schimbare. A mai patit careva? A gasit vreo solutie?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”