Recomandare lanseta și mulinetă. Puțin ajutor și păreri

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Cosminest
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iul 31, 2019 20:25

Recomandare lanseta și mulinetă. Puțin ajutor și păreri

Mesaj de Cosminest »

Bună ziua,
Am nevoie de puțin ajutor. Vreau sa îmi achiziționez doua bete de crap și nu știu dacă fac alegerea corecta. M-am gândit la Shimano aerlex 10000 xtb și la Fl warrior 3,9 și 3.75 lbs. Dispun de un buget de aprox 800 lei de lanseta cu tot cu mulineta. Momentan am bete dar Mulineta cu bait runer și telescopice de 3.9 m
Mulțumesc :D

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Recomandare lanseta și mulinetă. Puțin ajutor și păreri

Mesaj de Szilveszter »

Să știi că dacă o să cauți un pic pe aici,vei găsi topic-uri identice cu al tău, din care sigur te poți lumina.nu cred că vor scrie băieții pe aici la nesfârșit aceleași lucruri.fără supărare,doar ziceam

.ecs
Mesaje: 37
Membru din: Joi Iul 19, 2018 14:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare lanseta și mulinetă. Puțin ajutor și păreri

Mesaj de .ecs »

Daca nu ma insel, mulineta asta vine fara tambur de rezerva.

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Recomandare lanseta și mulinetă. Puțin ajutor și păreri

Mesaj de Claudiu Garlea »

Salut,

De ce nu luati in calcul urmatoarea varianta: Shimano TX2 13ft Intensity si Aerlex 10000 XTB. Consider ca este un combo mult mai potrvit pentru un pescuit la distanta.


https://www.totalfishing.ro/lanseta-shi ... 70797.html
https://www.totalfishing.ro/mulineta-sh ... 0-xtb.html


@ Intr-adevar, mulinetele Shimano Aerlex 10000 vin fara tamburi de rezerva. :)

ilar
Mesaje: 220
Membru din: Vin Feb 08, 2019 21:12
Puncte: 0
Localitate: Oradea

Re: Recomandare lanseta și mulinetă. Puțin ajutor și păreri

Mesaj de ilar »

Cum ti-am scris si in celalalt post cu subiect “bete si mulinete”, la acest buget m-as orienta spre hakuyo mtx14 si mt 14000( iti mai taman si bani) sau mai pui 50 lei peste buget si cumperi varianta mx14000

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Recomandare lanseta și mulinetă. Puțin ajutor și păreri

Mesaj de Dan Mitranescu »

ilar scrie:
Joi Aug 01, 2019 20:06
Cum ti-am scris si in celalalt post cu subiect “bete si mulinete”, la acest buget m-as orienta spre hakuyo mtx14 si mt 14000( iti mai taman si bani) sau mai pui 50 lei peste buget si cumperi varianta mx14000
Adaug faptul ca atat la MTX 14 cat si la MX 14000 ai timp 3 ani sa te razgandesti si sa le returnezi daca gasesti altceva mai bun, chiar si de doua ori mai scump, de la inele, blank si pana la ultima piesuta din mulineta. ( detalii mai explicite exista pe pagina produselor ). Nici macar nu o sa poata sa-ti aduca nimeni un argument contrar, chiar daca afirmatia este publica. De comparatia directa nu se mai pune problema.

Ambele produse sunt folosite la cel mai inalt nivel, lansetele chiar de 10 ani, de pescari vechi si care castiga multe concursuri.
Cel mai bun exemplu:
https://www.facebook.com/navis.carpo/po ... 1473753394

Peste toate astea, nici despre MTX 14 sau MX 14000 nu o sa auzi ca se plang pescarii ca se rup, ca se taie galetul, ca nu au garantie, ... ca le vinde cineva, sau daca le vinde ca stau prea mult la vanzare.

Si parerea mea este ca cele doua reprezinta un combo de maxima calitate ce se incadreaza in suma propusa.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”