Recomandare lanterna de cap

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare lanterna de cap

Mesaj de freespirit »

Si mai poate fi contactat, la telefon, Erich Honecker? :)
Multumesc. Dar tot vreau sa reconditionez si cele doua Petzl. :)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare lanterna de cap

Mesaj de freespirit »

Si mai poate fi gasit, la telefon, Erich Honecker? S-a incercat contactarea lui? Succes :)

Multumesc. Dar tot vreau sa reconditionez si cele doua Petzl. :)
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Recomandare lanterna de cap

Mesaj de gabi1 »

freespirit scrie:Si mai poate fi contactat, la telefon, Erich Honecker? :)
Go for it!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
viorelb73
Mesaje: 42
Membru din: Dum Ian 27, 2013 9:37
Puncte: 0
Localitate: CONSTANȚA

Re: Recomandare lanterna de cap

Mesaj de viorelb73 »

Lanterna Cap Led Lenser Seo7r 220lm 3xaaa + Inc Blister

asta am eu si este foarte buna (vezi malul Dunarii de pe malul opus!!!)

Respect

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare lanterna de cap

Mesaj de freespirit »

freespirit scrie:Si mai poate fi gasit, la telefon, Erich Honecker? S-a incercat contactarea lui? Succes :)

Multumesc. Dar tot vreau sa reconditionez si cele doua Petzl. :)
Chiar daca pare ciudat(pentru a elimina alte interpretari), poate trebuie sa traduc:
Prima parte a postarii citate era adresata unui destinatar, evident, la un misto, se raspunde cu alt misto...

A doua parte, incepand cu "Multumesc.." se adreseaza colegului Claumar...
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Recomandare lanterna de cap

Mesaj de gabi1 »

freespirit scrie:
Digital scrie:
freespirit scrie:Exact dupa ce recomandam Petzl am constatat si la a doua Petzl Myo XP, care are vreo 8-9 ani, aceeasi problema ca si la prima, pe care o am din 2007, se dezintegreaza cablajul dintre suportul de baterii din spate si partea din fata a lanternei cu LED, inteleg ca unele materiale sunt degradabile in timp, dar aveam alte pretentii, se pare ca trebuie sa ne intoarcem in timp, la alte echipamente care erau facute sa dureze, sau sa modificam ce mai cumparam, utiliizand componente mai vechi, de calitate superioara...daca stie cineva pe unde se pot gasi piese de schimb pentru Petzl(am incercat la mai multe magazine care comercializeaza Petzl si nu pot aducce) sau elemente compatibile, indiferent de producator sau unde sunt produse, chiar si in Dragonul Rosu, pana la urma, daca pot utiliza cablajul respectiv de la 2 lanterne ieftine de acolo, trebie sa incerc, pana primesc un raspuns de la Petzl, din Franta.
Oau :lol:
Am primit raspunsul din Franta, nu se pot comanda componentele de care am nevoile, nici macar bareta elastica de sustinere pe cap...fara comentarii, imi aduc aminte de Sert, chiar daca le mai am, inca, si lansetele, si mulinetele, tot din Franta, cu probleme de mentenanta si/continuitate, de la un la altul, nu mai poti comanda un produs pentru ca se schimba modelul...seriozitate maxima...de piata...
Fără mișto...
Și cam ce dorești; să-ți impărtășim nefericirea? :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandare lanterna de cap

Mesaj de freespirit »

viorelb73 scrie:Lanterna Cap Led Lenser Seo7r 220lm 3xaaa + Inc Blister

asta am eu si este foarte buna (vezi malul Dunarii de pe malul opus!!!)

Respect
De cat timp o ai? Daca materialul este acelasi, sau similar, sa te pregatesti pana ajunge la 7-8 ani de o problema asemanatoare, cu cablajul. Eu caut, pe de-o parte, 2 lanterne mai slabute, noi, chiar din Dragon, sa le folosesc doar cablurile, si, pe de alta parte, un echipament sau ceva mai vechi, din vremea cand erau facute sa dureze o viata, de la care sa folosesc doar cablul.
P.S. Ceea ce doream sa semnalez era faptul ca nu mai exista seriozitate nicaieri, indiferent de pretentiile firmei respective, in alta ordine de idei, sa stie la ce se pot astepta si altii...oricum, m-am plictisit sa mi se ceara justificari si pentru cand merg la toaleta...
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
mihai.sava
Mesaje: 331
Membru din: Lun Dec 12, 2011 18:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de mihai.sava »

Salut,eu mi am luat zilele trecute un SEO5 si este extraordinara.
Bate lejer 110-120,este f usoara.. 100g si dupa ce ai aprins o cel putin 10-15 sec se stinge la primul click...nu treb sa mai parcurgi toate cele trei moduri
C.S. CARP ZONE

Avatar utilizator
freespirit
pescar de competitie
Mesaje: 2059
Membru din: Mie Feb 17, 2010 2:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re:

Mesaj de freespirit »

mihai.sava scrie:Salut,eu mi am luat zilele trecute un SEO5 si este extraordinara.
Bate lejer 110-120,este f usoara.. 100g si dupa ce ai aprins o cel putin 10-15 sec se stinge la primul click...nu treb sa mai parcurgi toate cele trei moduri
Asa credeam si eu, dar m-am lecuit, cel mai bine este se pare, sa aiba si bateriile in acelasi compartiment frontal cu becul...
Mai bine sa taci, sa fii considerat prost, decat sa vorbesti, ca sa inlaturi orice dubiu!
Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
stress
pescar de competitie
Mesaje: 1056
Membru din: Lun Aug 24, 2009 8:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re:

Mesaj de stress »

mihai.sava scrie:Salut,eu mi am luat zilele trecute un SEO5 si este extraordinara.
Bate lejer 110-120,este f usoara.. 100g si dupa ce ai aprins o cel putin 10-15 sec se stinge la primul click...nu treb sa mai parcurgi toate cele trei moduri
Salut

Eu am SEO7 de anul trecut si am mai achitionat o baterie pt ea si acum cu 2 baterii duc lejer un concurs de 4 nopti. chiar nu am ce sa-i reprosez acestei lanterne.
stefan avram

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”