recomandare pat pescuit sub 1000 ron

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Thomas Cristian
pescar de competitie
Mesaje: 1273
Membru din: Joi Oct 04, 2012 17:35
Puncte: 0
Localitate: Otopeni

Re: recomandare pat pescuit sub 1000 ron

Mesaj de Thomas Cristian »

Salut ! Imi permit sa iti recomand ambele paturi Carpelan Morphoz si Avid Benchmark Memory.
Am avut acel pat Carpelan aproape 2 veri la pescuit. Bun, solit,8 picioare, nu foarte greu, dar mare.
Minusuri : prea jos, picioare scurte, perna e ok, dar nu o foloseam. 2 fete pentru vara iarna inutile, foloseam doar partea de iarna fiind mai bun materialul.Rotile alea zimtate pe mine ma enervau maxim.
Ei, la Avid e altceva. Da, e scump, eu am varianta X, cel mai mare cu sac inclus. Are 21 de kg. Nu sunt mare, am 1.80, 73 de kg. Dar pentru mine e cel mai bun pat de pana acum. Am dormit la -2 grade cu el in cort fara winter, nu mi-a fost frig. Nu are rotile zimtate, in 10 secunde e intins cu sacul pe el. Eu daca ar fi si aleg, acum as lua un Fox mai compact, un pat de max 90-95 latime.
Fire intinse !

Naghi Adrian
Mesaje: 129
Membru din: Dum Iul 27, 2014 22:24
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare
Contact:

Re: recomandare pat pescuit sub 1000 ron

Mesaj de Naghi Adrian »

Buna ziua Domnule,orice tip de pat ve-ti achizitiona ,sa luati un pat care are intaritura lombara(in zona spatelui este dublat materialul si are o cordelina elastica reglabila).Eu am ambele modele si cel mai comod este cel cu intaritura lomara(CHUB,DELPHIN)nu te doare spatele si dupa 72 ore utilizare(delphin carpath 6)
Multumesc.

alecs
Mesaje: 607
Membru din: Mar Aug 19, 2014 9:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: recomandare pat pescuit sub 1000 ron

Mesaj de alecs »

:) multumesc tare mult pentru raspunsuri. Voi tine cont de recomandarile voastre!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”