Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de Szilveszter »

Mda,poate fi lungă discuția.sînt atâtea lucruri și amănunte de discutat că....pff.în primul rând ce așteptări ai de la ele,ce fel ai mai folosit,la ce distanță dorești să arunci,să fie bețe tari,sau moi,cu ce mulinete vrei să le combini?după ce dai ceva detalii oamenilor,sigur vor răspunde.altfel ești doar încă unu printre victimele cu banii aruncați aiurea.părerea mea,de amator :mrgreen:

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de Szilveszter »

Eu de exemplu dacă ar fi să-mi fac mâine un set de bețe mai lesne,combinația ar fi:mtx8 black și cu adonis 5500 ca mulinete.e blană ,cel puțin pentru mine.nu o dată m-am gândit să dau combinația mea ce o am acum și să o folosesc care am descris-o.dar asta sigur pentru mine,poate ție sau altora e aiurea și nu pe gustul vostru.de aia zic că trebuie mai multă informație din partea ta

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de pescarusull »

Mtx 8 cred ca se incadreaza in bugetul tau, mai pui acolo cativa lei, si cred ca sunt si ok indiferent ca pescuiesti lansat sau plantat.
Si nici nu trebuie sa le vinzi la prima strigare.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Avatar utilizator
Simu Alexandru
Mesaje: 699
Membru din: Vin Oct 03, 2014 8:59
Puncte: 0
Localitate: Bragadiru

Re: Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de Simu Alexandru »

la 370 ron iei mtx14 super lanseta, da cel mai bine sa te duci sa le si vezi eventual sa le probezi daca se poate pe la vre-un coleg
Nu este atat de grav daca vorbesti singur...Mai nasol este daca vorbesti singur si afli noutati!!!
Imagine
CarpBait Fishing Club
Nume utilizator schimbat din SEPY31

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de Dan Mitranescu »

SEPY31 scrie:la 370 ron iei mtx14 super lanseta, da cel mai bine sa te duci sa le si vezi eventual sa le probezi daca se poate pe la vre-un coleg
Trebuie sa mai astepte doua luni pentru MTX 14 BLACK EDITION , ca nu mai sunt in stoc. :)
In plus, vin si toate variantele de MTX NEW CONCEPT.

Si sfatul meu este indreptat tot catre MTX 8 BLACK EDITION in situatia in care bugetul este limitat. Daca nu, MTX 14.

P.S. Acum este la oferta si mulineta MT 14000 la 297 lei.

halaszalex
Mesaje: 1
Membru din: Vin Dec 13, 2019 22:34

Re: Recomandari Lansete crap de 3.9 m si 3.5 lb

Mesaj de halaszalex »

Salutare,
Și eu sunt într o dilema, doresc sa imi cumpăr 4 lansete pentru crap și sunt 4 modele la care m am gândit și se încadrează în buget, nu am nici cea mai mica idee despre ele și sper sa găsesc aici pe cineva care le a avut sau are cunoștințe despre ele.
Modelele ar fi :
-Anaconda Power Carp 4, 3.9m 3.5lbs
-Chub RS-PLUS 3.9m 3.5lbs
-Rod Hutchinson Enduro 3.9m 3.5lbs
-K Karp Dominant 3.9m, 3.5lbs

Mulțumesc

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”