Saiba surub manivela bblc xt a

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
hannibal
Mesaje: 866
Membru din: Mar Aug 13, 2013 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti sector 6

Saiba surub manivela bblc xt a

Mesaj de hannibal »

Va salut ! Am reusit cumva sa sparg saiba zimtata de la surubul de strangere a manivelei mulinetei shimano bblc xt a lc si as dori sa aflu , daca stie cineva de unde pot cumpara asa ceva sau daca se pot folosi saibe zimtate din comert , in articol asa spune ,dar cele pe care le am gasit au alt aspect . Saiba in cauza este cea din a doua poza din articol http://carponline.ro/recenzii/shimano-s ... 9/pagina-5 Poate a mai intampinat cineva problema asta, si mi poate da o informatie sau un sfat cu privire la inlocuirea saibei in cauza .

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Saiba surub manivela bblc xt a

Mesaj de Alexandru Mihai »

hannibal scrie:Va salut ! Am reusit cumva sa sparg saiba zimtata de la surubul de strangere a manivelei mulinetei shimano bblc xt a lc si as dori sa aflu , daca stie cineva de unde pot cumpara asa ceva sau daca se pot folosi saibe zimtate din comert , in articol asa spune ,dar cele pe care le am gasit au alt aspect . Saiba in cauza este cea din a doua poza din articol http://carponline.ro/recenzii/shimano-s ... 9/pagina-5 Poate a mai intampinat cineva problema asta, si mi poate da o informatie sau un sfat cu privire la inlocuirea saibei in cauza .

Functioneaza si fara acea saiba !!
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

hannibal
Mesaje: 866
Membru din: Mar Aug 13, 2013 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: Saiba surub manivela bblc xt a

Mesaj de hannibal »

Da, asa este dar ma gandesc ca poate s or gasi pe undeva sau pot folosi altceva .

Avatar utilizator
Mihai.Popescu
Mesaje: 428
Membru din: Dum Feb 14, 2016 17:54
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Saiba surub manivela bblc xt a

Mesaj de Mihai.Popescu »

Pt confortul tau psihic poti pune o saiba obisnuita si ai rezolvat problema :D :D :D

hannibal
Mesaje: 866
Membru din: Mar Aug 13, 2013 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: Saiba surub manivela bblc xt a

Mesaj de hannibal »

Da , deocamdata . asa o sa fac si apoi daca o sa gasesc ceva original o sa mi iau, daca nu, ramane asa.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”