Senzori SONIK, PROLOGIC SAU JRC.

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Atofanei Vlad
Mesaje: 6
Membru din: Vin Noi 10, 2017 11:57

Senzori SONIK, PROLOGIC SAU JRC.

Mesaj de Atofanei Vlad »

Buna ziua, ce pareri aveti despre acesti avertizori...

-JRC Radar CX Alarm Set 3+1

-Prologic SMX Bite Alarm Kit, Size: 3+1

-Sonik SKS Alarm and Receiver Set 3+1

Cine detine macar 1 set din ce am enumerat mai sus imi poate da detalii despre fiabilitate si rezistenta in timp sau daca a detinut si un singur avertizor tot e bine ma intereseaza care sunt mai buni calitativ si rezistenti pentru ca sunt cam in aceeasi gama de pret. Astept parerile voastre si va multumesc pentru timpul acordat.
P.S As fi vrut sa imi cumpar Fox Mx+ dar am realizat ca este foarte important sa ai si statie si ca nu poti sta treaz toata noaptea sa urmaresti intr-una senzorii iar bugetul la fox mxr+ cu statie e mult peste bugetul meu.
Astept parerile voastre din nou multumesc si fire intinse.

Atofanei Vlad
Mesaje: 6
Membru din: Vin Noi 10, 2017 11:57

Re: Senzori SONIK, PROLOGIC SAU JRC.

Mesaj de Atofanei Vlad »

Nimeni ? :(

Chief
Mesaje: 258
Membru din: Joi Iun 13, 2013 13:14
Puncte: 0
Localitate: Sibiu

Re: Senzori SONIK, PROLOGIC SAU JRC.

Mesaj de Chief »

Salut. Nu am avut nici unul dintre acesti senzori. Eu am optat pt varianta de top de la Fox(dai un ban si stii ca nu-l mai ai :lol:). Dintre senzorii enumerati de tine eu as merge pe Prologic. Dar daca imi permiti o sugestie aceasta ar fi Anaconda Tiki Taka. Au o multime de reglaje si seamana cu cei de la Prologic. O zi faina!

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Senzori SONIK, PROLOGIC SAU JRC.

Mesaj de Claudiu Garlea »

Salut,

Dintre cei enumerati de catre dumneavoastra, pot lua in calcul doar Prologic si JRC, din pacate avertizorii Sonik nu ii cunosc. Eu as alege JRC, acestia beneficiaza de cateva functii ce nu se regasesc pe alti avertizori mai scumpi: sensibilitate, ton sau volum. :D

Insa eu as lua in calcul si urmatorul model de la Anaconda:

Set 3 avertizori + statie radio Anaconda Tiki Taka - in pagina produsului, se regaseste o descriere amanuntita.
http://www.totalfishing.ro/set-3-averti ... 60738.html

Atofanei Vlad
Mesaje: 6
Membru din: Vin Noi 10, 2017 11:57

Re: Senzori SONIK, PROLOGIC SAU JRC.

Mesaj de Atofanei Vlad »

Va multumesc pentru timpul acordat si sinceritate :D de aceea voi alege senzorii de la JRC pentru toate beneficiile pe care acestia ii ofera la un pret decent si imi plac foarte mult si cum arata. Multumesc Claudiu si Chief toate cele bune.

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Senzori SONIK, PROLOGIC SAU JRC.

Mesaj de Bogdan Timis »

JRC clar!
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

Hantzumic
Mesaje: 3
Membru din: Mie Aug 29, 2018 15:43

Re: Senzori SONIK, PROLOGIC SAU JRC.

Mesaj de Hantzumic »

Nu vad nici cea mai mica diferenta intre jrc anaconda si sonik sks, ba chiar sunt identici! De ce ati alege jrc avand in vedere ca sonik-ul are inclus in set si o lampa de cort sincronizata la senzori?

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Senzori SONIK, PROLOGIC SAU JRC.

Mesaj de pescarusull »

Hantzumic scrie:Nu vad nici cea mai mica diferenta intre jrc anaconda si sonik sks, ba chiar sunt identici! De ce ati alege jrc avand in vedere ca sonik-ul are inclus in set si o lampa de cort sincronizata la senzori?
Te-ai chinuit sa-ti faci cont nou doar sa poti spune o tampenie.
Unde vezi tu asemanarea dintre jrc si anaconda?
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

Hantzumic
Mesaje: 3
Membru din: Mie Aug 29, 2018 15:43

Re: Senzori SONIK, PROLOGIC SAU JRC.

Mesaj de Hantzumic »

Scuze, mi-a scapat din greswala jrc-ul, voiam sa spun carp zoom, anaconda si sonik, sunt identici. Cineva mai sus sugera anaconda!
PS: Nu m-am chinuit sa-mi fac cont, aveam un cont de prin 2013, dar am uitat userul si nu mai folosesc aceeasi adresa de mail!!!

petcu valentin
Mesaje: 3
Membru din: Joi Aug 30, 2018 14:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Senzori SONIK, PROLOGIC SAU JRC.

Mesaj de petcu valentin »

va salut ,

am de vanzare un set de senzori 4+1 prologic R2L noi ...
am si testat acest tip de senzori, mi se par senzationali... vedeti si voi filulete pe youtube...

0765.186.687

1200 lei negociabil.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”