Set avertizori... fără probleme.

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de georgehadrian »

Folosesc de 5 ani senzorii Hakuyo 2014...raport calitate -pret ok,consum mic,setari rapide,statia bate aproximativ 200 m(eu unul nu vad rostul...la mai mult de 50 m eu nu ma indepartez de bete).Minusul la acesti avertizori,din punctul meu de vedere ,il reprezinta sistemul de mufare a bateriei...trebuie sa ai mare grija cand scoti bateriile vechi .

silviu_ms
Mesaje: 346
Membru din: Dum Mar 08, 2009 14:09
Puncte: 0
Localitate: Targu-mures

Re: Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de silviu_ms »

Fox RX digital 👌
Din toate reviewurile si forumurile ce le-am citit in ultimii ani Fox are cele mai putine probleme indiferent de model la la Mxr, Ntxr sau Rx(+)

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Re: Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de odsec »

georgehadrian scrie:
Joi Iul 30, 2020 13:47
Folosesc de 5 ani senzorii Hakuyo 2014...raport calitate -pret ok,consum mic,setari rapide,statia bate aproximativ 200 m(eu unul nu vad rostul...la mai mult de 50 m eu nu ma indepartez de bete).Minusul la acesti avertizori,din punctul meu de vedere ,il reprezinta sistemul de mufare a bateriei...trebuie sa ai mare grija cand scoti bateriile vechi .
dar sunt multe cu probleme,aici e vorba care nu au probleme , esti norocos ca tu nu ai avut probleme dar daca ai stii cate se intorc la magazin :) :) DIN ATT NICI UNA NU AVUT O POBLEMA ,nici ca a devenit lipicios nici ca nu bate statia nici nu mai stiu ce ,

rinvid2000
Mesaje: 102
Membru din: Lun Mar 24, 2014 11:08
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de rinvid2000 »

Pentru o concluzie corecta ar trebui sa raportam defectiunile la un anumit numar de seturi vandute... nu cred ca ATT se vinde la fel de mult ca si un senzor BArracuda de 25 lei.. Daca la 100 de senzori ATT vanduti au fost 0 probleme si la 100 de senzori x au fost 5 probleme e clar cine e castigatorul. A nu se intelege ca am ceva cu ATT - dar imi aduc aminte de o gluma : unul cu Logan il vede pe unul cu Ferari : sefu is bune ferrari astea ca nu prea cumpara lumea.... In concluzie cei care vand ( magazinele sau importatorii ) ar fi cei mai in masura sa ne ofere date corecte si precise... Noi utilizatorii poate suntem mai norocosi iar altii mai ghinionisti...

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de Albert »

Nu te raporta doar la piata romaneasca.
ATT vinde in toata lumea, si vinde bine, chiar daca avertizorii lor ajung sa functioneze ireprosabil ani de zile.
Baracuda, de ex, vinde in Romania si probabil Moldova.
Daca ATT vindea ciurucuri disparea, nu ajungea sa fie cumparat de Gardner. La Baracuda....ii arunci si iei altii.
Asta e diferenta intre piata europeana/mondiala si cea locala.

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Set avertizori... fără probleme.

Mesaj de Szilveszter »

Până la urmă e vorba de câți bani dispui,dacă te enervează banii nu e stres să dai 3000 pe niște avertizori.dacă ești mai sărăcie, mai faci compromisuri ,mai închizi ochii când se mai strică unu din ei,cumperi altu :mrgreen: .normal că de la un anumit nivel de preț ,nu-și permit să vândă ciurucuri și automat durata lor de viață e mult peste medie.totul e din portofel...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”