Shimano Big Baitrunner XT-A LC vs Shimano BBRLC mod vechi

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Neamtul
pescar de competitie
Mesaje: 1296
Membru din: Vin Iul 03, 2009 0:41
Puncte: 0
Localitate: Timis

Re: Shimano Big Baitrunner XT-A LC vs Shimano BBRLC mod vech

Mesaj de Neamtul »

Am trecut si eu la XTA si diferentele sunt clare. Aseaza firul mai bine, spirele pleaca mai usor de pe tambur(cel putin asa am impresia), au o putere comparabila cu vechiul model, n-au jocuri nici macar in manivela cum era la vechiul model. Corpul este mai lat si pare destul de solid. Nu stiu daca va rezista neaparat mai mult in timp dar tehnic pare mai buna.


...si da, chiar ruleala mult mai bine decat modelul vechi :wink:

Comparam mere cu pere..

Eu nu as da BBLC-XTA pe BBLC !.......pe Ultegra XTC nici atat ! :)

Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: Shimano Big Baitrunner XT-A LC vs Shimano BBRLC mod vech

Mesaj de jugarucristian »

osc1or scrie:Cristiane, mai numara inca o data te rog cati au vandut bblc XTA si cati au vandut ultegre XTC si XSC :).
In primul rand eu vorbeam de XTC, nu de xsc.
Invata sa numeri, verifica si alte site-uri, nu doar crapmania.
Sunt de 10 ori mai multe anunturi, daca nu mai multe, in care oamenii vand bbrlc xt-a , decat xtc.
Plus ca la bbrlc xt-a mai trebuiesc bagati niste bani in frana mulinetei, care este de "cacao", dupa ce ca dau 780 de ron pe o mulineta FARA tambur de rezerva, mai trebuie sa bag si bani in ea, unde pot pierde si garantia ca am umblat la ea.
In fine..........acum fiecare cumpara dupa cum il minte vanzatorul cel mai bine :)
Odata mi-a spus un vanzator ca mulineta X este cea mai buna, cea mai tare din parcare si dupa 1 saptamana, acelasi vanzator , aceasi mulineta, imi spune:"Ca nu domn'ne, mulineta asta are probleme in timp, ca se strica , ca are jocuri, ca pana mea"
Acum crede fiecare ce vrea, fiecare cumpara ce vrea si ce crede ca i se potriveste.
C.S SENZOR TEAM

Neamtul
pescar de competitie
Mesaje: 1296
Membru din: Vin Iul 03, 2009 0:41
Puncte: 0
Localitate: Timis

Re: Shimano Big Baitrunner XT-A LC vs Shimano BBRLC mod vech

Mesaj de Neamtul »

Frana ti-o modifici pentru ca asa vrei tu, nu este nevoie. Ea, asa cum vine din fabrica e foarte buna, e chestie de obisnuinta. Nu trebuie sa bagi niciun ban in ea.
Tambur de rezerva nu avea nici BBLC-ul clasic, cu toate ca se vindea si el la un moment dat cu 790lei si mai mult.
Dar, vorba ta, fiecare cumpara ce-i place. :wink:

Sebuku
Mesaje: 3
Membru din: Mie Mar 07, 2018 23:12

Re: Shimano Big Baitrunner XT-A LC vs Shimano BBRLC mod vech

Mesaj de Sebuku »

Salutare,
Va rog sa ma lămuriti și pe mine cu o chestie, și anume
Care e diferența dintre XT-a și XT-b

mersi

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”