Shimano Mgs 14000 Xtc

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
andrei22
Mesaje: 385
Membru din: Lun Feb 08, 2010 21:28
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Shimano Mgs 14000 Xtc

Mesaj de andrei22 »

Sincer , si eu am fost interesat sa le cumpar, dar dupa ce am fost la TF si am vazut cum ruleaza,m-am lasat pagubas.
Sunt mult mai legate CI4 XSB uril pe care le am , din pacate profitul este mai important pentru marile companii decat produsul care ajunge la consumatorul final.
DACIC CARP CLUB

darius123
Mesaje: 682
Membru din: Lun Iun 21, 2010 0:43
Puncte: 0
Localitate: TIMISOARA

Re: Shimano Mgs 14000 Xtc

Mesaj de darius123 »

Florin Pata scrie:In primul rand raspunsul Normark a fost unul corect . O firma mare nu rezolva problemele la telefon ...prin "datul cu parerea" ci prin verificarea mulinetelor .
In al doilea rand o reprezentanta care nu are serviciu clienti lucreaza cu magazinele si nu cu consumatorul final .
Nu in ultimul rand exista posibilitatea ca magazinul din Timisoara(banuiesc) sa nu fi cumparat mulinetele de la Normark ci de prin Ungaria , iar atunci Normark nu are absolut nici o obligatie . Am incercat si eu sa cumpar de prin Ungaria cateva "chestii" si ...nu mai vreau :lol: !
Mulinetele au fost cumparate de pe un magazin mare online din Romania, care lucreaza direct cu Normark, dar nu am vrut sa introduc in discutie ceea ce este mai putin important.
Am sunat la Normark, vroiam sa vad ce rezolvare vad ei la problema mea, ca nu am chef sa trimit si mulinetele impreauna cu tamburii, sa stau 15 zile cu mulinetele si tamburii in garantie si dupa rezolvarea problemei, sa patesc la fel in scurt timp. Cu siguranta cei de la Normak trebuiau sa stie despre aceasta problema, nu este ceva nou la ultimele modele de Shimano.
Multumesc tuturor pentru raspunsuri in special lui Bogdan, am sa ma ocup personal de aceasta problema.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Shimano Mgs 14000 Xtc

Mesaj de ionut72 »

andrei22 scrie:Sincer , si eu am fost interesat sa le cumpar, dar dupa ce am fost la TF si am vazut cum ruleaza,m-am lasat pagubas.
Sunt mult mai legate CI4 XSB uril pe care le am , din pacate profitul este mai important pentru marile companii decat produsul care ajunge la consumatorul final.
Pai, care profit, din moment ce ai renuntat sa le mai cumperi (si nu esti singurul). Asta e ditamai pierderea (sa n-o mai punem si pe aia de imagine) :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

razel11
Mesaje: 25
Membru din: Dum Noi 08, 2015 21:59

Re: Shimano Mgs 14000 Xtc

Mesaj de razel11 »

Din pacate in ultimul timp calitatea fabricatiei e praf la multe produse noi .Arata bine doar in poze si atat

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”