Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Mesaj de Dan Mitranescu »

Hai ca am deturnat subiectul si nu am aflat ce minusuri are MTX TOP in comparatia din topic.
Mai ales la pretul la care este acum .
?

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Mesaj de Albert »

Acum e totul clar, mersi de explicatii. :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie:Acum e totul clar, mersi de explicatii. :)
Omul "ia 1000 numai cand pune mana pe aparat" la nunti ( asa imi spune in negocieri :D ), asa ca iti imaginezi cu ce scarba vine la fra'-su, sa faca poze , de cele mai multe ori pe o cina copioasa. :D
Trebuie sa ne suportam reciproc, nu avem ce face. Pana si de nevasta poti sa scapi legal, dar de frate nu ai cum. :D

P.S. hai ca nu le face asa urate ! :D

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Mesaj de gabi1 »

Pana si de nevasta poti sa scapi legal...
A? Nu-l lua cu d-astea, de dragul carierei "ficiorul" şi-a luat pe baterie! :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Mesaj de marian_popescu »

Incredibil cat de multe velocity la vânzare pe toate tarabele second, nu?
Înțeleg că s-au vândut multe, dar parca nici chiar așa. Sau vorbim de o temere a celor care le-au cumpărat? Eu unul, mă cam tem să îmi cumpăr, desi lanseta îmi place, eleganta, nervoasă etc...

pescarusull
Mesaje: 593
Membru din: Joi Sep 10, 2015 1:06
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Mesaj de pescarusull »

la cate velocity s-au vandut prin magazine, prin "tarabe" sunt chiar putine.
Plus ca jumatate din seturi sunt produse noi, aduse de prin Anglia.
"Ma antrenez intens la capatul berii
Trag burta nu piept, mai am sapte serii"

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Mesaj de marian_popescu »

Un mesaj de asemenea maniera l-am primit și pe privat, de la un colaborator al unui magazin
Culmea e că eu știu de 20 de lansete luate de cineva pe firma din Ph. In momentul tul in care au început să se rupă (in prima partidă de pescuit), le-au vândut. O parte in Bz, o parte in Bv. Din ambele părți sunt informații că s-au rupt lansete in continuare. Cele mai multe, la 10-20 cm deasupra mânerului
Plus că sunt destule discuții cu probleme la serviciul de garanție. Cu atât mai mult, pentru 200-300 de lei cât câștigi la setul de 4 bucăți, nu as risca sa le iau de afară. Macar daca le iau de aici, am cu cine să mă țigănesc la magazin, sa fac o reclamație, sa scriu pe un forum etc...

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Mesaj de Vladut Mateianu »

marian_popescu scrie:Incredibil cat de multe velocity la vânzare pe toate tarabele second, nu?
Înțeleg că s-au vândut multe, dar parca nici chiar așa. Sau vorbim de o temere a celor care le-au cumpărat? Eu unul, mă cam tem să îmi cumpăr, desi lanseta îmi place, eleganta, nervoasă etc...
Neconcludent. Am pescuit tot sezonul 2017 cu Shimano Velocity si Tribal XS1. In total am avut 32 de bucati la lot, puse in valoare de aruncatori de forta. Muncite mult in concursuri, chiar si la nadirea cu spombul. Le-am vandut pe toate, anul acesta vom lua altele noi. Nu am ce sa le reprosez. Si cred ca sunt si in asentimentul colegilor mei de la Senzor ! Le recomand cu incredere.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Mesaj de marian_popescu »

Ok, Vlăduț. Mă bucur că ai răspuns tocmai tu, pentru că ai cuvinte de apreciere atât pt shimano, cât și pt mtx...
In locul meu, pentru un pescuit aproape exclusiv cu saculet sau naditori, ce ai alege: mtx top, sau velocity?
Sau ce alt model in cel mult 100 de euro?
De fapt, miniștrii dacă să te mai întreb, pentru că ai spus în repetate rânduri că mtx este za best in banii lui

Avatar utilizator
florinalin
pescar de competitie
Mesaje: 1024
Membru din: Dum Dec 09, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Shimano tribal velocity , mtx top sau mtx class????

Mesaj de florinalin »

marian_popescu scrie:Ok, Vlăduț. Mă bucur că ai răspuns tocmai tu, pentru că ai cuvinte de apreciere atât pt shimano, cât și pt mtx...
In locul meu, pentru un pescuit aproape exclusiv cu saculet sau naditori, ce ai alege: mtx top, sau velocity?
Sau ce alt model in cel mult 100 de euro?
De fapt, miniștrii dacă să te mai întreb, pentru că ai spus în repetate rânduri că mtx este za best in banii lui
Pescuiesc cu Velocity de 2 sezoane. Acelasi stil...momitor +saculet. Am tras de ele in orice chip si nu le-am menajat deloc. Se comporta excelent si sunt super multumit. Inainte de ele am avut mtx14. Lansetele sunt comparabile, ambele foarte bune, velocity mi se pare mai rigida si ma impac mai bine decat cu mtx. Referitor la velocity rupte, parerea mea personala...repet...personala este ca ori fie au fost loturi cu probleme ori fie exista standarde de calitate diferite pentru piata de est (asa cum stim ca este si la mancare, electrocasnice, etc). Alta explicatie nu am..de ce unele se rup, si unele care sunt super muncite nu se rup. Setul meu de lansete este luat din germania.
A bad days fishing is better than a good day at work...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”