Shimano tx4 pareri

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

negrum
Mesaje: 37
Membru din: Mar Mai 28, 2013 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Shimano tx4 pareri

Mesaj de negrum »

A trecut ceva timp de cand a aparut pe piata tx4, imi poate spune cineva care a pescuit cu ea ce părere are si cum este în raport cu bătrâna Velocity?
Multumesc.

costi02
Mesaje: 252
Membru din: Lun Mai 03, 2010 19:16
Puncte: 0
Localitate: Sighetu Marmatiei

Re: Shimano tx4 pareri

Mesaj de costi02 »

Am vazut in descriere, la magazinul online Bigfish, parerile cumparatorilor, ca au s-au rupt la primele aruncari. Sincer si eu sunt curios cum se prezinta?

negrum
Mesaje: 37
Membru din: Mar Mai 28, 2013 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano tx4 pareri

Mesaj de negrum »

Am citit si eu asta dar nu imi vine sa cred ca sunt atat de proaste. Sper sa ne spune cineva care are si a pescuit cu ele daca a avut probleme sau poate cineva de la un magazin care le comercializeaza sa ne zica cate s-au intors pe garantie.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Shimano tx4 pareri

Mesaj de gabi1 »

negrum scrie: poate cineva de la un magazin care le comercializeaza sa ne zica cate s-au intors pe garantie.
Ştii ce-ar spune?
-Veniţi la magazin să vedem/studiem despre ce este vorba. Până la dvs. nu au existat probleme. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

negrum
Mesaje: 37
Membru din: Mar Mai 28, 2013 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano tx4 pareri

Mesaj de negrum »

Se pare ca nimeni nu a folosit tx4 iar ce mi se pare si mai ciudat este faptul ca nu se găsesc filmari pe net cu ele asa cum sunt cu celelalte din gama tx. Oare sa fie asa proasta?
Din emisiunea lui Claunar am inteles ca au cea mai mare rezerva de putere din gama tx dar atât, restul este secret.

Avatar utilizator
tecsi78
Mesaje: 977
Membru din: Dum Sep 04, 2011 21:56
Puncte: 0
Localitate: Odorheiu Secuiesc

Re: Shimano tx4 pareri

Mesaj de tecsi78 »


tica82
Mesaje: 233
Membru din: Dum Ian 04, 2015 14:42
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano tx4 pareri

Mesaj de tica82 »

Sunt foarte bune, am 4 bucati si nu au nici o problemă.
Pescuite 90% cu momitoare, si lucreaza bine si in drill...

negrum
Mesaje: 37
Membru din: Mar Mai 28, 2013 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano tx4 pareri

Mesaj de negrum »

Am reusit sa fac astăzi câteva aruncați cu un tx4 si am constatat că nu se rupe asa cum au pățit baietii care au come tat pe site dar nu am reusit sa ating distante .ai mari de 125 m. Am aruncat cu plimbi de 110, 120 si 130 gr iar cel mai departe s-a dus cel de 110. Nu este par dar are o rezerva mare de putere si cred ca o sa fie ok în dril. Cred ca trebuie sa mai ies cu ea la antrenament ca să depășesc cei 125 m desi cu Carpelan extrem 9 de 3.5 lb am ajuns la 150m. Nu se încarcă la fel ca Velocity dar se apropie.

negrum
Mesaje: 37
Membru din: Mar Mai 28, 2013 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano tx4 pareri

Mesaj de negrum »

Sper ca este util pt cei care aveau aceleași întrebări ca mine.

costi02
Mesaje: 252
Membru din: Lun Mai 03, 2010 19:16
Puncte: 0
Localitate: Sighetu Marmatiei

Re: Shimano tx4 pareri

Mesaj de costi02 »

Azi am avut ocazia sa pun si eu mana pe o lanseta TX4, si am fost destul de impresionat. Arata foarte bine, unu si doi pare foarte solida. Cel putin primul tronson mi se pare indestructibil, iar varful permisiv, cred ca se va echilibra foarte bine cu cotorul. Cu tot ce s-a spus mie mi se par greu de rupt in aruncare cu plumb de 100-120g, in afara faptului prin care ar avea un defect de fabricatie. Sincer o vad chiar un pic mai rigida decat velocity.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”