shimano tx5

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

alex0613
Mesaje: 66
Membru din: Mar Iun 23, 2015 7:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: shimano tx5

Mesaj de alex0613 »

Alexandru Mihai scrie:
robyvan scrie:Alt ZEU. :lol: :lol: :lol:
Gramatician si lingvist.
Daca ai observat nu m-am bagat in discutie si am acceptat tacit greseala colegului meu Alin G si faptul ca tu l-ai certat, dar obraznicia lui alex0613 nu a mai putut sa o trec cu vederea. Daca tot sa dat cocos si a vrut sa il puna intr-o lumina proasta pe Alin ar fi trebuit sa fie mai atent.

ps: muritorii de rand nu ar trebui sa comenteze!...sti ce zic? :wink:
doamne ce as vrea sa va cunosc pe voi astia din spatele calculatorului...daca si eu sunt obraznic!!!

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5363
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: shimano tx5

Mesaj de Bogdan Zaharia »

...si cum te au ajutat Alex, povesteste ne si noua, ca poate scapam de probleme ;)
ImagineImagine
BÂZ

alex0613
Mesaje: 66
Membru din: Mar Iun 23, 2015 7:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: shimano tx5

Mesaj de alex0613 »

Bogdan Zaharia scrie:...si cum te au ajutat Alex, povesteste ne si noua, ca poate scapam de probleme ;)
nu este problema ta ... si nu mai fi asa ironic ....

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5363
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: shimano tx5

Mesaj de Bogdan Zaharia »

Intrebarea era chiar foarte serioasa, mi am achizitionat si eu TX5 si chiar eram curios sa vad ce probleme au, si insist, sau sa raspunda Mihai sau Claudiu cei de la TotalFishing
Multumesc
ImagineImagine
BÂZ

alex0613
Mesaje: 66
Membru din: Mar Iun 23, 2015 7:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: shimano tx5

Mesaj de alex0613 »

Bogdan Zaharia scrie:Intrebarea era chiar foarte serioasa, mi am achizitionat si eu TX5 si chiar eram curios sa vad ce probleme au, si insist, sau sa raspunda Mihai sau Claudiu cei de la TotalFishing
Multumesc
nu au probleme

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: shimano tx5

Mesaj de Alexandru Mihai »

alex0613 scrie:alexandru mihai ma bucur ca tu scrii corect eu sunt mai analfabet ma bucur fffff mult ca mai exista oamenii ca tine academici ... puteti inchideti am fost ajutat destul zi buna!!!
Departe de mine gandul ca tu ai fi analfabet, daca tu te simti este problema ta, eu nu am scris asa ceva, nu imi permit sa jignesc pe nimeni, indiferent de pozitia sociala sau scara ierarhica.
Iti multumesc ca imi recunosti meritele, sa sti ca am invatat foarte mult sa ajung la nivelul de a corecta pe cineva si sa stii ca nu scriu la caterinca.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: shimano tx5

Mesaj de Alexandru Mihai »

alex0613 scrie:
Alexandru Mihai scrie:
robyvan scrie:Alt ZEU. :lol: :lol: :lol:
Gramatician si lingvist.
Daca ai observat nu m-am bagat in discutie si am acceptat tacit greseala colegului meu Alin G si faptul ca tu l-ai certat, dar obraznicia lui alex0613 nu a mai putut sa o trec cu vederea. Daca tot sa dat cocos si a vrut sa il puna intr-o lumina proasta pe Alin ar fi trebuit sa fie mai atent.

ps: muritorii de rand nu ar trebui sa comenteze!...sti ce zic? :wink:
doamne ce as vrea sa va cunosc pe voi astia din spatele calculatorului...daca si eu sunt obraznic!!!
Oricand doresti tu, nu am nimic impotriva sa cunosc oameni noi, sa imi largesc numarul de cunostinte din aceasta lume.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

C_Alexandrescu
Mesaje: 197
Membru din: Lun Sep 21, 2015 22:43

Re: shimano tx5

Mesaj de C_Alexandrescu »

Draga "alex0613",
Nimeni nu este perfect, dar atunci cand gresim, trebuie sa acceptam eventualele critici si sa invatam din ele. Mesajul tau initial era indescifrabil si, de aceea te-a rugat Alin sa reformulezi. Sunt convins ca dorea sa te ajute, nu sa te apostrofeze, neaparat. Atunci cand scrii un mesaj, indiferent cui il adresezi, trebuie sa te respecti pe tine si, mai mult, pe cel caruia i-l adresezi. Pentru a fi mai clar, atunci cand intrebi cat este ceasul o faci politicos, pentru ca vrei sa primesti un raspuns la fel.
Limba romana nu este un teren de lupta, are reguli clare si, daca tot vrei sa scrii pe acest site, incearca sa le respecti. Sigur ca nu a fost o problema capitala faptul ca ai intrat "cu cizmele de pescuit murdare de noroi gros" in exprimare, dar sa rescrii mesajul in aceeasi maniera gresita ridica semne de intrebare.
Sa stii ca nici Alin, nici Max, nici George, nici Bogdan si nici altii dintre cei care am postat nu suntem academicieni. Zei, nici nu se pune problema si, sincer nu stiu daca zeii scriu corect in limba romana. Nu numai academicienii stiu sa scrie corect si sa se exprime coerent, ci orice alta persoana care se respecta. Si tot ca sa intelegi mai bine, atunci cand te duci sa te intalnesti cu oameni noi, de la care astepti ceva pozitiv, nu incerci sa ai grija de imaginea ta (frizura, imbracaminte, igiena ....)? Modul in care te exprimi face parte din imaginea ta de ansamblu.
Eu nu sunt de acord cu ideea ca generatia noua poate fi scuzata pentru necunoasterea limbii romane, ca aceasta graba in care traim si scriem poate fi un motiv pentru greseli (desigur, George a folosit aceste argumente in scop contrar, tocmai pentru a intari ideea ca trebuie sa avem grija cum ne exprimam, indiferent unde o facem).
Imi pare insa rau ca ai sustinatori (robyvan, crapmikaze). Nu cred ca exista motive pentru care cineva sa iti ia apararea, cu atat mai mult cu cat modalitatea in care ai inteles sa continui a intarit ideea ca trebuie sa ai grija atunci cand postezi un mesaj (inelele de pe tx5, nu dupa; mi se pare ca inelele cu un singur picior si-au schimbat pozitia....).
Tocmai pentru ca suntem pe "un forum liber", asa cum zice robyvan, atat Alin, cat si ceilalti au facut aprecieri corecte cu privire la mesajul tau.
Pe toti cei care "te-am criticat" (in sens pozitiv din punctul nostru de vedere), si care facem parte din generatia mai batrana, ne gasesti pe diverse balti, la concursuri de pescuit sau la evenimente legate de pescuit.
Imi dau seaman ca esti foarte tanar, necopt, iar varsta rabufneste uneori, cred eu nejustificat in cazul de fata. Gluma spusa de gaby ar trebui sa te motiveze. Daca as fi in locul tau, as posta din nou mesajul, scris de data aceasta corect in intregime, ca sa ne arati ca a fost o simpla greseala datorata grabei, neatentiei.

In alta ordine de idei, lansetele tx5 sunt exceptionale. Nu am auzit persoane care sa se planga de calitatea lor. Alegerea facuta este foarte buna. Daca doresti pareri avizate si mult mai documentate, incearca sa urmaresti postarile lui Mihalcea, care a reusit rezultate exceptionale la aruncarile cu aceasta lanseta.

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: shimano tx5

Mesaj de robyvan »

Nici pe departe ca-l sustineam pe Alex, il apostrofam pe Alin pentru felul cum i-a raspuns, era suficient daca-l atentiona sa incerce sa explice mai bine problema lui, fiindca lumea, inclusiv eu, nu intelege nimic din exprimarea lui. Dar Alin a exagerat putin. Asta m-a deranjat. Si mie imi crap dintii cand citesc niste bazaconii pe aici insa cum spunea si George, generatia mai tanara a cam chiulit de la ore.
Muulta sanatate, eu inchei aici.
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: shimano tx5

Mesaj de gor965 »

robyvan scrie:.... insa cum spunea si George, generatia mai tanara a cam chiulit de la ore.
Nu neaparat...nu ma refer ca nu stiu sa scrie corect ori nu vor, ci mai degraba fac asta involuntar ptr. ca de obicei asa comunica pe net, in grupurile lor, de pe telefon ,ori tableta, astea avand facilitatile acelea de scriere rapida prin sugerarea cuvintelor in functie de primele litere tastate. Evident ca nu mai stau sa schimbe tastele pentru punct, virgula , doua puncte, semne de exclamare, etc. Ce e mai trist e ca autorul subiectului considera ca i se face o nedreptate daca ar continua discutia in modul sugerat de ceilalti, asa ca prefera sa nu raspunda celorlalte intrebari pertinente care i-au fost adresate ulterior de ediferiti useri. Eu inca nu stiu ce probleme a sesizat la inele... :?

L.E.
Topic inchis, la cererea autorului!
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”