Sugestii Echipament Rau

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

marius25
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 18, 2018 14:24
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Sugestii Echipament Rau

Mesaj de marius25 »

Multumesc,este o varianta,dar prefer noi,avem de unde alege si la preturi ok.

marian_popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1080
Membru din: Lun Iul 20, 2009 23:28
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Sugestii Echipament Rau

Mesaj de marian_popescu »

Nu le-am mai gasit online decat la 2,40

Într-adevăr, mai sunt variante. Evită, totuși, lansetele cu varf prea fin si multe inele mici îngrămădite pe varf, ca la bețele de feeder. Pt pescuitul din barca, pot fi o solutie. Eu nu le agreez pt pescuitul de pe mal. Mai repede ceva gen carpfishing modern. Dar nu vei gasi decat spoduri (sau ceva asemanator) sa iti ducă 200 de grame fără să stau cu grijă că face poc

Chiar mi-ai reactivat o nebunie mai veche....cred ca le cumpăr eu, imi plac mult si nu au moarte

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sugestii Echipament Rau

Mesaj de Claudiu Garlea »

Salut,

Ca si lansete va recomand urmatoarele variante:

1. Trabucco Epica XTreme 2.70m/400gr - o lanseta destul de puternica, cu un varf destul de sensibil.
http://www.totalfishing.ro/lanseta-trab ... 42323.html

2. Fladen Maxximus Sensor Pro 2.70m/50-225g - aceasta lanseta vine cu 2 varfuri, unul mai puternic (celalalt mai fin) si lucreaza in mare parte pe portiunea de varf. Are o rezerva destul de mare de putere.
http://www.totalfishing.ro/lanseta-flad ... 81039.html


Ca si mulineta, va recomand o varianta clasica si fiabila:
http://www.totalfishing.ro/mulineta-oku ... p-731.html

Daca doriti, va asteptam in magazin sa comparati ceea ce avem expus.

happah1
Mesaje: 35
Membru din: Dum Feb 24, 2019 12:57

Re: Sugestii Echipament Rau

Mesaj de happah1 »

Am o intrebare; in timp ce ma uitam dupa mulinete Okuma Longbow, am dat din intamplare si de gama Okuma Aventa. Pare sa fie practic o versiune upgradata a Longbow-ului. E adevarat, e cu ceva mai superioara? Intreb pentru ca par sa aiba acelasi pret.

happah1
Mesaje: 35
Membru din: Dum Feb 24, 2019 12:57

Re: Sugestii Echipament Rau

Mesaj de happah1 »

Revin cu o intrebare. In principiu m-am hotarat asupra echipamentului sugerat de voi, respectiv betele Hakuyo si mulinetele Okuma Longbow.

Intre timp am gasit o "oferta" interesanta si vreau sa va intreb ce parere aveti. Am gasit mulinetele D.A.M Quick Camaro FS la pretul de 31 euro. La noi pe piata par sa fie din aceeasi gama de pret cu Okuma Longbow, eventual cu 30-40 lei mai scumpe. Stiti ceva de mulinetele alea? Sunt bune, sau mai bine stau cuminte?

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Sugestii Echipament Rau

Mesaj de Szilveszter »

O să-mi pun mulți în cap ,da frâna aia de la longbow e de toată p.la,e rezistentă nu zic nu,da....na .înainte nu prea aveai la prețu ei de ales,da acuma mai sînt cîteva interesante

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”