Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de eugen dragnea »

Si acum mai pescuiesc la Dunare/Delta cu bambinele alea verzi care se prind direct pe lanseta ... ce-a mai tare inventie...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

okd scrie:
Dum Dec 08, 2019 11:00
@Dan Mitranescu

Swingeri negrii fara leduri nu aveti ?
Daca va referiti la modelul MKM3, acesta este numai cu led, dar led-ul se poate scoate. E singura solutie.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Rus Bogdan scrie:
Dum Dec 08, 2019 9:59
Albert scrie:
Sâm Dec 07, 2019 20:51
On-topic, oarecum: multi isi permit sau fac un efort sa cumpere originalul in locul copiuțelor.
Problema e atunci cand efortul pentru niste swingeri se intinde pe mai multe luni; sa nu zic pentru lansete sau mulinete vreo 2 ani ca sa fie de firma... :lol: :lol: :lol:
Si asta este o chestie de viata care lasa de dorit, dar fiecare isi face viata asa cum vrea, ... pana il mananca in fund sa spuna "ca el isi permite". :)

P.S. Scrie de pe un Windows piratat ( fapta incadrata penal ) , dar isi ia swingere originale ( ca ii "pute" o copie legala).

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

eugen dragnea scrie:
Dum Dec 08, 2019 19:47
Si acum mai pescuiesc la Dunare/Delta cu bambinele alea verzi care se prind direct pe lanseta ... ce-a mai tare inventie...
Eu le-am scos bulinele alea colorate si le-am bagat cilindrii micuti de plumb, ca sa le ingreunez.
Se taia inelul de plastic de la fir, dar imi gasisem o teava de pvc la dimensiune si imi facusem 100 de inele de rezerva. :D

Au aparut astia cu bambinele lor cu tija, cu balamale si cu greutati reglabile. Am ramas cu investitia in inele facuta degeaba. :D

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Albert »

Rus Bogdan scrie: Problema e atunci cand efortul pentru niste swingeri se intinde pe mai multe luni; sa nu zic pentru lansete sau mulinete vreo 2 ani ca sa fie de firma... :lol: :lol: :lol:
De ce sa fie problema? E de apreciat un om care stie sa isi fixeze niste obiective si apoi face un buget ca sa le atinga. Chiar daca acest buget implica economii. Sa ai disciplina finaciara e ceva de apreciat..
Dan Mitranescu scrie: P.S. Scrie de pe un Windows piratat ( fapta incadrata penal ) , dar isi ia swingere originale ( ca ii "pute" o copie legala).
Atat timp cat cuiva ii pute copiuta e liber sa faca ce vrea in privinta asta. Aprops de asta, de cand a devenit legala copiuta la swingere? Cat a decartat chinezu' ? V-ati permis doar swingerele sau si spombu? :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie:
Lun Dec 09, 2019 15:34
Dan Mitranescu scrie: P.S. Scrie de pe un Windows piratat ( fapta incadrata penal ) , dar isi ia swingere originale ( ca ii "pute" o copie legala).
Atat timp cat cuiva ii pute copiuta e liber sa faca ce vrea in privinta asta. Aprops de asta, de cand a devenit legala copiuta la swingere? Cat a decartat chinezu' ? V-ati permis doar swingerele sau si spombu? :)

Fac urmatoarea precizare pentru utilizatorii acestui forum:
Acest personaj numit Albert, o clona sau mai exact un user care isi tine cu mare grija anonimatul, are ca menire sa tina partea brand-urilor si sa deturneze toate discutiile practice si argumentate, din care oamenii se pot informa.
Acest lucru reiese din toate interventiile lui , absolut toate fiind facute in acest sens. Pescuit nu stie si nici nu il intereseaza. Nu intreaba nimic, nu spune nimic despre asta. "Brand" , "original" si atat.

Daca sta sa faca asta de ani de zile, inseamna ca ori este foarte prost , ori are un interes. Cum semne ca foarte nu este, inseamna ca are un interes, interes care este facut sub masca anonimatului, adica fara nicio raspundere.

Eu il rog pe Dan ( Crapmania ) sa ia masuri impotriva acesei curve de forum, care ma provoaca in mod sistematic, care ma pune intr-o lumina injositoare fara sa aiba niciun argument si care imi jigneste munca si produsele.

Nu e prima data si acest lucru se intampla de ani de zile.
Si in acest topic a intervenit directa la adresa mea, fara nicio logica sau legatura cu subiectul, insinuand ca vand "giugele" si "chinezisme". Si asta dintr-o pozitie superioara, ca si cum ne-am trage de sireturi, iar cu o curva eu nu ma trag de sireturi, plus ca nu permit nimanui sa-mi vorbeasca asa.
Nu am fost niciodata cu nasul pe sus si discut prieteneste cu absolut oricine, dar pana cand prostul isi ia avant.
Am tot respectul pentru oamenii cu bun simt si nicio limita fata de ceilalti. Sper sa nu fiu judecat gresit de cei care imi citesc raspunsurile la adresa acestui personaj.
Acum, insinueaza ca "chinezu" ( parca-i fra-su, asa vorbeste despre el ), "decarteaza", adica da spaga ca produsele sale, respectiv cele pe care le recomand eu, sa treaga pragul legalitatii. Deci inca o jignire la adresa afacerii mele si mai ales la adresa mea ca om.
Revin cu rugamintea catre Dan sa ia masuri in acest sens.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Albert »

Dane, ai buton de report, functioneaza dupa cum bine stii :) Vad ca iar te turezi, te alinti si ma jignesti asa, din senin. De data asta te las in pace, scrie tot ce ai pe suflet, asa mai vad si oamenii aia cum esti, de fapt. Daca te raportez iar nu mai are cine sa invete oamenii sa ajutseze mulineta minune cu patentu' :)
Tu ai spus "copii legale". E un termen nou in discursul tau, de aia l-am remarcat. Pana nu demult tot ce faceati - tu si chinezu'- era original, nemaivazut, brand-killer,bla-bla-bla. Am intrebat cat v-a costat sa intrati in legalitate.
Am presupus ca stii ca e posibil sa palatesti ca sa poti copia legal. Am gresit, tu te-ai gandit direct la spaga si de acolo ai inceput iar sa arunci cu rahovisme in mine.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Albert scrie:
Lun Dec 09, 2019 17:59
Dane, ai buton de report, functioneaza dupa cum bine stii :) Vad ca iar te turezi, te alinti si ma jignesti asa, din senin. De data asta te las in pace, scrie tot ce ai pe suflet, asa mai vad si oamenii aia cum esti, de fapt. Daca te raportez iar nu mai are cine sa invete oamenii sa ajutseze mulineta minune cu patentu' :)
Tu ai spus "copii legale". E un termen nou in discursul tau, de aia l-am remarcat. Pana nu demult tot ce faceati - tu si chinezu'- era original, nemaivazut, brand-killer,bla-bla-bla. Am intrebat cat v-a costat sa intrati in legalitate.
Am presupus ca stii ca e posibil sa palatesti ca sa poti copia legal. Am gresit, tu te-ai gandit direct la spaga si de acolo ai inceput iar sa arunci cu rahovisme in mine.
Cateodata imi faci parerea ca nu esti rau intentionat. Cred ca esti doar natural ...
Nu poti sa faci diferenta intre o copie legala si una ilegala ?
O copie legala este o copie care nu este ilegala, naturalule!
Problema nu este asta, ci de unde si pana unde te .... pe tine grija de produsele mele cum sunt facute, cand sunt facute, cu cine sunt facute si tot asa ? "Remarci" tu la mine si vrei "sa arati oamenilor cum sunt de fapt", In afara de asta te mai .... grija de ceva pe forumul asta ?

Tu cum esti facut ?

Szilveszter
Mesaje: 172
Membru din: Joi Noi 01, 2018 17:16
Puncte: 0
Localitate: Timișoara

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Szilveszter »

okd scrie:
Dum Dec 08, 2019 11:00
@Dan Mitranescu

Swingeri negrii fara leduri nu aveti ?
Păi le tai firele și gata,nu mai au leduri :mrgreen:

marius25
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 18, 2018 14:24
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de marius25 »

genbusu scrie:
Mar Oct 08, 2019 12:16
Buna ziua,

Imi poate recomanda si mie cineva niste swingeri, va rog?
Ce parere aveti despre Fox MK3 si Fox Mk2 Illuminated? Care ar merita ?

Multumesc,
Eugen
Salut,

Buget +functionalitate - MKM3 Dan Mitranescu
Scump- Solar Titanium.
Un plus ptr.sistemul de eliberare al firului la Mkm 3.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”