Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Alexandru Stefan
Mesaje: 2
Membru din: Dum Aug 04, 2019 18:11

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Alexandru Stefan »

Sa deviat din un răspuns între 2 modele de swingere la o discuție pe lângă SUBIECT.
Părerea mea este ca mk2 are un plus prin sistemul de tensionare fata de mk3 a și sa se înțeleagă vorbesc de Fox :mrgreen:
Acum nu știu dacă mai vorbeați de swinger ele de la hakuyo dacă cei de la Fox nu le inventa, meritul este al firmei Fox, cred cu tărie ca toată chestia asta costa și ca să vedem câte o evoluție în domeniu trebuiesc cumpărate produsele originale, singurul avantaj al swinger ul hakuyo este prețul și la calitate nu pot sa vorbesc, nu cunosc, în schimb pe cel de la fox îl folosesc și este impecabil.

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de georgehadrian »

Tin sa te contrazic....dupa parerea/conceptia ta, ar insemna ca in momentul de fata sa cumparam doar masini Ford (doar a fost prima masina de serie)spre exemplu.Fiecare cumpara ce ii place,ce crede ca i se potriveste cel mai bine si,foarte important,ce isi permite.

Alexandru Stefan
Mesaje: 2
Membru din: Dum Aug 04, 2019 18:11

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Alexandru Stefan »

Eu nu vorbesc de conceptul de swinger la general, cum tu nu vorbești de mașină la general, ca difera absolut tot, eu vorbesc de o copie 1 la 1 cu emblema diferita, eu cred cu tărie ca și calitatea materialelor difera, și bănuiesc ca și dacă scoatem brandul de pe ele se va vedea calitatea, acum pana la urma urmei fiecare cumpăra cea ce dorește este gustul și alegerea fiecărui om sa facă cea ce dorește cu banul lui fără sa se justifice cuiva, ca am văzut comentariile legate la ce mănâncă fiecare de ma bușit rasul 😂

georgehadrian
Mesaje: 318
Membru din: Dum Aug 16, 2015 13:37
Puncte: 0
Localitate: Sfantu Gheorghe

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de georgehadrian »

Sunt o multime de firme producatoare de swingeri copie 1 la 1.....Mivardi,Jaxon,Carp Expert,etc.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Swingeri - recomandare, MK3/Mk2 Illuminated/altceva ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Pe principiul asta, cand Mitranescu vindea articole de pescuit in Romania, multi dintre astia nici nu stiau ce sunt alea sarmale. Mi-au copiat cumva afacerea cand au venit sa vanda pe aici?! :)

Tot pe principiul asta, cand Romania facea mulinete, nici macar nu se inventasera mari branduri care fac acest produs in prezent. Asta inseamna ca respectivii au copiat ? :wink:

Cand a pus Mitranescu bucsa in loc de arc in fluturele mulinetei pentru a obtine frana rapida, toate modelele care au aparut ulterior cu asa ceva inseamna ca i-au copiat inventia ? :x :D

Intr-o lume in care spionajul ( sub toate formele lui) este prioritatea tarilor evoluate, cum sa consideram infigerea unei sarme intr-un plastic o asa mare inventie si o lipsa de moralitate daca faci una asemanatoare ?!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”